Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Neka eu sluzba je upozorila Nemacku drzavu 4 dana unapred sa predvidjenim danom, satom i mestom, medjutim to upozorenje je nestalo u moru Amtova, warning aplikacija i kanala i generalno ostalih uzbuna tipa koncentracija polena, vrucina i slicno.

 

Problem je sto koliko ja znam ne postoji centralni nacin da se posalje uzbuna prioriteta “bezi u podrum, u roku od 10 minuta pada prva ruska raketa”, dakle cell broadcast.

 

Skoro su imali generalnu probu takve akcije i slavno je propala. To je

samo jedan, ne i najveci problem nemackog federalizma i generalne kurcobolje „nije moj posao“.

  • +1 1
Link to comment

Meni je ostalo u glavi uključenje one žene iz Francuske koja se bavi poplavama i tako tim i između ostalog je rekla:
Dobro mobilna mreža ne radi, ali radio veze rade, koliko ljudi je uključilo radio tranzistore da čuje obaveštenja?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
34 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni je ostalo u glavi uključenje one žene iz Francuske koja se bavi poplavama i tako tim i između ostalog je rekla:
Dobro mobilna mreža ne radi, ali radio veze rade, koliko ljudi je uključilo radio tranzistore da čuje obaveštenja?







... Shiit has hit the fan
 

 

to meni ne bi pomoglo. mnogi nemaju tranzistore

Link to comment
 
to meni ne bi pomoglo. mnogi nemaju tranzistore
Pa to je i ona mislila.
Svi su prešli na mobilnu i cvrc







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Neka eu sluzba je upozorila Nemacku drzavu 4 dana unapred sa predvidjenim danom, satom i mestom, medjutim to upozorenje je nestalo u moru Amtova, warning aplikacija i kanala i generalno ostalih uzbuna tipa koncentracija polena, vrucina i slicno.
 
Problem je sto koliko ja znam ne postoji centralni nacin da se posalje uzbuna prioriteta “bezi u podrum, u roku od 10 minuta pada prva ruska raketa”, dakle cell broadcast.
 
Skoro su imali generalnu probu takve akcije i slavno je propala. To je
samo jedan, ne i najveci problem nemackog federalizma i generalne kurcobolje „nije moj posao“.
Baš vala. U Berlinu imali probu sirena pre jedno par meseci (možda više). Od, lupam 150 sirena po gradu njih 10 sviralo, ostale ili dobile noge pa nestale ili pokvarene. A i kapiram da rade sve i bez korone bi 60% populacije 90+ završilo karijeru.
Link to comment
 
to meni ne bi pomoglo. mnogi nemaju tranzistore
Neki i imaju na telefonu ali numeju ili ne znaju da to radi čak i ako nema mreže. Meni ostalo u svesti još od bombardovanja da moram imati na telefonu radio...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, mlatko said:

Neki i imaju na telefonu ali numeju ili ne znaju da to radi čak i ako nema mreže. Meni ostalo u svesti još od bombardovanja da moram imati na telefonu radio...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

treba ljudima reci to. u panici se retki dosete takvih stvari

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Baš vala. U Berlinu imali probu sirena pre jedno par meseci (možda više). Od, lupam 150 sirena po gradu njih 10 sviralo, ostale ili dobile noge pa nestale ili pokvarene. A i kapiram da rade sve i bez korone bi 60% populacije 90+ završilo karijeru.

 

U Berlinu jos od ujedinjenja nema sirena. Obrazlozenje vlasti: Berlin je suvise gusto naseljen, pa je nemoguce ciljano uzbunjivanje, npr. sirena iz Steglica se cuje i u Tempelhofu, pa ce se oni tamo stresirati bez potrebe. A svi znamo da je najveci neprijatelj svakog pravog Nemca stres (nesto kao Srbi i promaja).

 

Jos jedan udarak za zbirku idioti na vlasti u Berlinu.

 

A problem je sto postoji inflacija upozorenja na raznim kanalima, tako da se slucaj „bezi inace ode glava“ izgubi medju raznim budalastinama na koje svakodnevno „upozoravaju“. 

Link to comment

Za poplave bi trebalo da ide totalna uzbuna. 

Nesto sto vristi, pisti, cinculira... 

Tesko je je ljudima objasniti da moraju da se evakuiraju, ako im sirena ne zvizdi, ne vide se rotacije, ne cuju se razglasi na licu mesta. 

Cvrsta ruka u teskom trenutku. 

Parapsihopatologija. 😎

Edited by fritifrut
Greska u pisanju
Link to comment
Quote

A building contractor deliberately tore down several balconies on a new building in the Black Forest with an excavator. Reason for the destruction: allegedly wrongly withheld payments by the client.

A building contractor in the Black Forest vandalized a new building complex with around 30 residential units with an excavator.

This resulted in damage of around half a million euros, as the police announced on Thursday.

As the reason for the destruction in Blumberg (Schwarzwald-Baar district), the 47-year-old man allegedly stated unjustly withheld payments by the client.

Probably out of “frustration”, as a police spokesman said, the man tore down several balconies with the tracked vehicle on Wednesday evening and destroyed parts of the building facade.

He also damaged garages that had gas bottles on them.

The police had cordoned off a large area of the area, as the damaged containers might pose a risk of explosion: "Although there were no people in the building, the action attracted around 50 onlookers."

After the orgy of destruction, the contractor sat in his car and drove away.

Shortly afterwards he reported to the police.

He is now being charged with property damage, as the police spokesman said.

Various media, including the SWR, showed corresponding film recordings on their websites on Thursday.

https://www.tellerreport.com/life/2021-07-29-outstanding-payments--excavator-driver-dismantles-new-building.SyeQDGmgJF.html

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Piste kada su poplave, imam iskustvo iz bavarske kada se desila poplava pre dva meseca  ali koga zabole to je ipak stres a znamo samo ruhig und langsam, deutsche kultur-keine stres, jedino nije tako nije gde rade suznji iz istocne evrope,  gde je sve schnella, a to je 90% nemackih fabrika, skladista, gradjevine...tu nemaca i nema, poserem im se u kamp kucice. :nobles:

Inace greota za ljude u Rajnlandu, gledam nemacku sirotinju kako ostala bez svega dok se Laset krevelji...a ona nesrecna Baerbok objasnjavam sa istiom facijalnom  ekspresijom(jel to plasticna operacija isti izraz lica?) vec neku levu pricu...

 

Inace sve je super ali kisa svaki jebeni dan pada....

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 19.7.2021. at 16:15, Boycie said:

S obzirom da živimo u kući na selu imamo i baštu sa raznim biljem koje inače moramo da zalivamo redovno, leti svakog dana već godinama. Ovo je prva godina gde sam možda potegao jednom za crevom. Ovoliko kiše sam se nisam video u životu iako spadamo u relativno suve krajeve (blizu Würzburga). Ali zato mašina za šišanje trave ide maltene non stop.

 

I kod nas, zato nam je basta kao dzungla.

Da se nadovezem na ono sta sam pre pricala o ovim klimacima glave za toliku kisu i brizi za poljoprivredu - zaboravili su na voce i povrce koje je izvuklo deblji kraj, dosta lose stoje ljudi po tom pitanju, barem u mom kraju. Jednostavno je previse kise i vlage i hladnoce. I tih nekoliko dana kada prestane kisa i maaaalo otopli nije dovoljno, jer je vazduh u sustini i dalje hladan, a i krene novi krug padavina. Meni najvise zao malise, koga moramo da oblacimo u plastiku i gumenjake, kao da ove godine vec nije posteno odradio to sve (do kraja maja smo imali oktobar-novembar, tako nekako, nove gumenjake smo pazarili u maju jer je one prethodne unistio od januara). Vidim bas da mu nedostaje da ide bos, a zapravo smo srecni kada je pogodno da ide barem u patikama.

Sad smo imali lepi vikend, sunce je lepo zagrejalo pa je dete moglo i jedan dan bez potkosulje i vec su se javili dezurni smaraci kako umiru od toplote, a vec od sutra bi trebalo da temperatura padne, cak za 10 stepeni - za utorak je najavljeno samo 18.

 

Muzevljev brat zivi u Libeku i kod njih je npr. leto bilo mnogo lepse (i zapravo cela godina), on se bas iznenadio kada smo mu pricali o ovom hesenskom uzasu.

 

Ja inace pratim nekog meterologa iz okruga pored nas (Veterau) koji redovno iznosi prognoze, modele i pise objasnjenja, a nekad i upozorenja i predloge sta ljudi mogu da rade. Veoma smo srecni kada promasi sa modelom, rekoh vec da je predvidjao i komplikovanije kise u julu ali svi znamo gde se najvise ispucalo pre nego sto bi otislo dalje na istok.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...