Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

35 minutes ago, aram said:

31 Laschet, 9 Söder
Izvolte lepo...
tasko.png.c621ca3843141df5ee81601852b3eb6c.png

 

Laschet je najbolja kampanja za ACAB (Annalena Charlotte Alma Baerbock) 😁

Edited by Boycie
  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Boycie said:

Upravo i zvanično, Söder se povlači iz trke i kandidat CDU/CSU za kanclera će biti Laschet.

 

Ovo zeleni dobijaju.

 

lukav je söder. zna on dobro kako stoje stvari trenutno i da nema sanse da prodje dok se stanje ne stabilizuje. mislim da je kao usao u pricu zbog svojih glasaca, ali da nije nikad ni ocekivao da ce sad biti kandidat

Link to comment
10 minutes ago, Ros said:

 

lukav je söder. zna on dobro kako stoje stvari trenutno i da nema sanse da prodje dok se stanje ne stabilizuje. mislim da je kao usao u pricu zbog svojih glasaca, ali da nije nikad ni ocekivao da ce sad biti kandidat

 

Naravno, ovo je odlično odigrao. Za Södera je to uvek bila win win situacija, ovako se "ponudio" CDU, CDU ga "nije hteo" tako da u najgorem slučaju on ostaje bavarski car, čovek koji se "časno povukao" i politički živ. Laschet sa druge strane je ovo dobio ali sve mislim da će ovo pak biti pirova pobeda za njega s obzirom da su sa Söderom mogli uzeti daleko više glasova na izborima a i ovako je ispao očima glasača budala koja nije spremna da učini sve za dobro stranke.

 

Mislim da će na kraju krajeva CDU i dalje uzeti najviše glasova, ipak vakcinacija ide sve bolje, sad će leto, ljudi će da zaborave na probleme ali nisam siguran da će pobeda CDU/CSU biti toliko visoka kao prethodnih decenija.

Edited by Boycie
Link to comment

Pobeda nece biti visoka i bice potreba koalicija sa zelenima i sdp iili fdp za vlast. Morace dosta toga da daju. I zato mislim da Soder nije dobro odigrao na nacionalnom nivou. On bi sigurno bio kancelar da je prosao kao kandidat cdu/csu. Ali on to nije mogao jer Merkelova to nece, Laset je njen izbor za celo cdu a onda i kancelara. On je njen nastavak, Soder nije.

 

- - -

 

Za rast standarda u Nemackoj bi bilo dobro da se SDP nekako vrati ali to se nece desiti, zeleni i Merkelova su ih rasturili. Ali bi oni vratili veci standard u Nemackoj skoro izvesno ponistivsi Hercove zakone koji danas nemaju previse smisla u Nemackoj kojoj nedostaju milioni radnika a ne da im treba smanjivanje nezaposlenosti. Zeleni, fdp i cdu to je sve slicna ekonomska poltiika pod kontrolom velikih korporacija.

Edited by pasha
Link to comment

Laschet uopšte nije Merkeličin izbor, što je jasno i iz toga što uopšte nije učestvovala juče u diskusiji. A njen izbor je bila AKK, ali džabe kad je ova odmah zajebala stvar.

Link to comment

Kao što članak lepo kaže, Laschet je jedan od onih koji snažno podržavaju kontinuitet sa politikom Angele Merkel, nigde ne kaže da i ona njega podržava. Naročito ne u ovome i naročito ne jer su nedavno i ušli u sukob oko strožijih mera protiv korone koje Merkel stalno zagovara, a Laschet igra ping-pong oko toga od početka...

Link to comment

Vidim da Nemanja Rujević ventilira oko novih corona mera vs. demokratija?
To baš zateglo tamo?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

a 80% od te milijarde će se vratiti u ger jer  će jedan od uslova da ti projekti budu realizovani biti da ga realizuju nemačke firme

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...