Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

5 hours ago, pasha said:

 

Je l se nekada desilo da CSU ima kancelara? Bavarci nisu bas omiljena sorta u ostatku Nemacke ali zeitgeist se menja.


Za trenutak sam se štrecnuo kada sam video je stub sa najviše procenata svetloplave boje 😂 
 

CSU je dosada imao dva kandidata, 1980 Josef Strauß i 2002 Stoiber, oba su izgubili izbore. Ne bi rekao da Bavarci nisu “baš omiljeni”, više je to ono lokalpatriotsko podjebavanje i tipično švapsko mračenje za sve živo.

 

Laschet je neoliberal i skroz je okrenut ekonomiji, znaš da ga zovu “Kocka Laschet” zato što dok je bio profesor izgubio je ispite za predmet koji je predavao. Pa je za 35 ispita kockama nasumično davao ocene, problem - od 35 studenata na ispitu je učestvovalo samo 28. 
 

Söder je takav kakav je, oportunista i populista, trenutno intezivno jaše na zelenom talasu a i u dobrim odnosima je sa šefovima zelenih pa bi verovatno i vlada sa zelenima s njim bila rel. stabilna. A i Bavarcima ne ide toliko loše generalno (pozz iz Bavarske 😀). 

Edited by Boycie
  • +1 1
Link to comment

Samo spreciti rrg po svaku cenu, makar i Markus i makar opet velika koalicija. Oni fakat ne cine nista ali barem ne prave (veliku) stetu i unazadjuju zemlju kao rrg. Tuzan izbor ali tako je.

Link to comment
9 minutes ago, aram said:

A gde su to i šta tako loše uradili rrg?

 

Pa Berlin, ne znam gde bih poceo a da mi pritisak ne ode u kurac istog momenta.

Link to comment

A jebi ga, Berlin ima ogromnih problema koji se vuku decenijama, sad samo dolaze na naplatu... Od gradskog prevoza do aerodroma, ništa nije rrg napravio, ali njima zapalo da razreše

 

Link to comment

Delimicno se slazem ali zivim u ovom gradu vec (skoro 20) godina i veruj mi pitam se da li treba jos jednom da emigriram. Za lavovski deo problema koji su „nasledjeni“ je kriv spd, a sizofrena rrg je toliko nekompetentna i na idejnom i na ljudskom nivou u Berlinu da ih na vlasti drzi samo podjednako sizofrena populacija.

 

Valjda zato svi i volimo toliko ovaj grad :wacko:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, burekdzija said:

 

Pa Berlin, ne znam gde bih poceo a da mi pritisak ne ode u kurac istog momenta.

sorry ali

😂 

to i nije tako lose

Link to comment

Definise Berlin sve dok covek ne poraste i izadje iz Berghaina i suoci se sa vrticima, skolama, gradskim prevozom, saobracajem, da i jebemim aerodromom za koji jos niko nije u zatvoru, pa onda uplivi na trziste nekretnina, a da, pravimo i novi i jos stariji dvorac u sred grada, i resavamo akutni problem gender neutral klozeta po gradu, na dokument u bürgeramtu se ceka po pola godine (ako imas srece)... i evo otiso pritisak u kurac. 

kao Easyjet turista ili student: da, super je gradska politika. 

Link to comment
  • Krošek locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...