Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Juce na zdf dnevniku(heute journal) prica prilicno zaturena na pola dnevnika bez neke posebne paznje. Ali "Ogledalo":

 

Fall Löbel wühlt CDU auf

Die Maskenaffäre um Nikolas Löbel wird zur Gefahr für die Union und ihre Wahlkämpfer. Susanne Eisenmann, CDU-Spitzenkandidatin in Baden-Württemberg, fordert Konsequenzen. Hinter den Kulissen brodelt es.
Edited by pasha
Link to comment

U Spiglu su potegli pricu da puno politicara, cak I iz njegove partije trazi ostavku Ministra zdravlja Spanha zbog glupe situacije u kojoj je trenutno Nemacka.

U drugim vestima. Imate onaj kalkulator koji vam prema godinama, bolestima blabla racuna kad ce postojecim ritmom da dodje vas red za vakcinaciju. Prvi put kad sam ga koristio, a napisao sam negde je bio mart 2022. godine. Juce ga isprobao ponovo i vreme je drastično palo: jun 2021. Pretpostavljam da kako vreme odmice da ce za 20-ak dana da dodje do maja. Ojala

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

a dobro, Kretschmann  je već deset godina gazda u Baden-Württembergu, bilo je očekivano da bude najjači opet. ali ne verujem da će ići na koaliciju sa FDP-om, ili će ostati sa CDU ili će napraviti i sa njima i sa SPD-om.

 

Link to comment

pa to, toliko godina i % ide na gore. u r.pfalzu su valjda isto dodali. malo se zajebavam, ali mi je indikativno kada od izbora do izbora rastu. narocito posle vladanja, obicno je 1 mandat dovoljan pa da se krene na dole. ne kazem da je trend i da je tako u svim drzavama i na saveznom nivou, ali mi uvek lepo kada vidim da cdu/csu - oni posebno, bavarski fasisti, pa i spd, afd necu da komentarisem, nadam im se brzom raspadu padaju. fdp su ok, takvi beznacajni cak i simpaticni. dok sa druge strane zeleni i leva stasi braca rastu.

Edited by panta rhei
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakve su ovo uopšte novine Frankfurter Rundschau?

 

 

 Juče je njihov novinar pljuvao po Dantedì, tvrdi da je Dante plagijator, da ništa novo nije smislio i da je bolji Šekspir. /mod edit/

Ministar kulture Italije odgovoio stihovima iz Pakla (o kukavicama)- Non ragioniam di lor, ma guarda e passa”.

ili malo šire:

"Takva duša smrt ne može da spozna,

a život njen slepi takva je nesreća,

da sve je bolje nego ta sudbina grozna.

Svet ne želi da je se iko seća,

milost kao i pravda od nje lice krije,

ne govorimo o njoj, kreni u iskušenja veća."

Edited by Krošek
kr 2.2 t. 2
Link to comment

'Oce to kada neko Dantea i Sekspira prelama preko nemackih novina :isuse:, ministar ti autoritet, a na sve to onako, malo italijanofilski,,, :fantom:

Edited by Krošek
teh edit
Link to comment
On 26.3.2021. at 13:46, halloween said:

Kakve su ovo uopšte novine Frankfurter Rundschau?

 

 

 Juče je njihov novinar pljuvao po Dantedì, tvrdi da je Dante plagijator, da ništa novo nije smislio i da je bolji Šekspir. /mod edit/

 

 

Hmm...da li si procitala clanak? Ja ne vidim da je pljuvao po njemu i clanak mi deluje kao rezultat istrazivanja okolnosti i vremena, i smestanja Dantea i njegove inspiracije u njih? Poredjenje sa Sekspirom je u poslednjem pasusu, u kom se autor zapravo poziva na neku studiju T.S. Eliota koji je rekao da mu je lako bilo citati Dantea uporedjujuci ga ("njegove metafore") sa Sekspirom, i onda zakljucuje da je Sekspir u stavu i nacinu moderniji. (Clanak se bavi i samim jezikom i krece sa tim kako je bilo tesko citati Dantea u originalu i nemoguce bez fusnoti u knjigama.)

 

Link to comment

Članak na nemačkom nisam čitala, čitala sam članke i komentare u  italijanskim medijima. Upravo sam i linkovala tekst na nemačkom da bi neko pročitao i objasnio kao što si ti učinila. Hvala!

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...