Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

@Calavera: U čemu bi bila poenta pravljenja serije sa raspletom koji sugerišeš? "Buahaha, čisto 24-karatno zlo, neuništivo je! Pleased to meet you, I hope you guessed my name!" Da, i onda... šta s tim? Treba li onda celu seriju da vidimo kao neku banalnu konstataciju o postojanju zla u svetu?

 

Ih sad, nisam ni ja prorok (samo se tako oblacim). Videcemo sta ce biti u finalu, u prvom redu sta ce se desiti s ostalim likovima.

Edited by Calavera
Link to comment

мене серија доста нервира, а опет не могу да престанем гледати... што се тиче малва и лестера, очигледно је однос замишљен у неком мефисто - фауст духу.. проблем је што се неухватљивост малва своди на слепило, пошто није у питању ни недостатак интелигенције, свих осим изабраних пар који су у стању да препознају лице са слике... а то руши неизвесност, тензију, не постоји "како ли ће се сад извући" осећај, јер није проблем да ли ће пандури успети да израчунају колико је 2 + 2 већ ће погледати у 4 и рећи ово може да буде и 73

 

већ је поменуто, али ово са лестеровом женом у последњој епизоди  :isuse:  :frust: и  :twak:

Link to comment

ako je malvo otelotvorenje sotone, onda je lester otelotvorenje bubašvabe, kakav instinkt za preživljavanje, jbm ti život. lik supruge™ je mogao i bolje da se odradi, ali ne mari, i bez ovog je epizoda fenomenalna, iako ispade da je slučajan izbor akapulka bio veoma značajan, jer bi epizoda morala da izgleda drugačije (i ne tako dobro).

 

ono što se, takođe, sada čini izvesnim je da će, izuzimajući razumljive nelogičnosti u razvoju pojedinih likova, gomila blesavih i bizarnih delića da se spoji u slagalicu.

Link to comment

Odlican season finale, sve sto je trebalo da bude razjasnjeno bilo je razjasnjeno, sve sto nije, nije ni moralo da bude.  Prica o lisici, zecu i kupusu je svojevrsni i univerzalni homage za svaku print, TV ili filmsku misteriju, ukljucujuci i ovu.

Link to comment

Prica o lisici, zecu i kupusu je svojevrsni i univerzalni homage za svaku print, TV ili filmsku misteriju, ukljucujuci i ovu.

 

Molim? Priča o lisici, zecu, i kupusu je logička pitalica za malu decu, beze nema sa bilo kakvim misterijama (što Fargo uostalom i nije, od početka znamo ko je kriv za šta).

 

Više bi smisla imalo da si rekao da je homage za britanski Office gde Martin Freeman odgovara na istu pitalicu (ne mogu da nađem taj klip, ali iz ove je epizode)

Link to comment

Mislio sam vise kao metaforu pisanja ovakvih serija i filmova.  Razvlacenje radnje i zapleta sto duze moze, jer se na kraju uvek nekako nadju zajedno ili zec i kupus ili lisica i zec, i tu je onda kraj price.

Link to comment

citation for bravery  :lolol: зар не би требало да добије оптужницу за убиство и приличну робију

Link to comment

Radio je kao policajac, zna valjda da postavi pištolj na dohvat ruke lešu, to ih uče na prvoj godini...

 

Meni nije bilo jasno zašto je uzeo onaj nož na kraju? Pretpostavljam da je to uzeo, ono čime je pokojnik ljuštio čizmu sa noge?

Link to comment

па тешко да би ту могао нешто наместити, испразнио је 6 метака у њега, малво има сломљену ногу, вештачење би лако утврдило да је седео у столици, а и како би уопште објаснио шта је тражио у тој колиби... оно, остаје да прихватимо да су сви ретарди и да су прогутали причу коју им је овај сложио

Link to comment

 

Ko kaze da je Malvo bio nenaoruzan? Odnosno, uvek je mogao da se podmentne neki pistolj ili neko drugo oruzje kasnije.

A da je pravde, celokupnu policiju grada Bemidji je trebalo otpustiti.Osim Molly, naravno.

 

Jos jedna stvar koja mi nije jasna, u stvari dve.  Kao prvo, kako je Lester uspeo da pobegne?  A u stvari jos bolje pitanje - zasto je uopste bezao?  Koliko sam ja ukapirao, on nije znao da je Malvo imao snimke razgovora, sto se tice njega, mrtav Malvo = nema problema.  Kad mu pre nisu mogli nista, ne vidim kako bi sada?

 

 

 

Link to comment

Pa otkud on da zna da je mrtav, samo je video trag krvi, ohrabrio se kao svaki mužjak kad odbrani ognjište, i zapalio u Montanu za svaki slučaj.

Link to comment

мени је то деловало као тежња да се провуче сличност са филмом, као и у неким другим ситуацијама

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...