Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

He's the victim here, bre!

 

Meni to ne smeta, više puta je predstavljen potpuni amaterizam lokalne policije, konzistentni su. Ali smeta mi kad ista ta policija odjednom jurne u pretres stana bez ikakvih zakonskih osnova, čak i bez reči na vratima, samo zato što scenario zahteva da se to odradi na brzinu.

ako me secanje ne vara, bil pokazuje sudski nalog pri ulasku.

Link to comment

Umjesto sto se bavite unizmima™, nikome da zasmeta sto poslednje tri epizode gledamo drugu seriju u odnosu na prve cetiri.

Edited by Timmi
Link to comment

Da, ali na osnovu čega je mogao da dobije nalog za pretres? Šta je rekao sudiji da očekuje da nađe u kući, još legalno kupljenog oružja?

 

Prazan pištolj u rukama klinca nije apsolutno nikakav razlog da se upada ovima na gajbu sa milion ljudi. Jedino bi razložno bilo da je pozvao roditelje na razgovor i tražio da vidi dozvolu za posedovanje (eventualno oduzeo pištolj). Mogao je socijalne radnike da im pošalje na vrata ako misli da je mali bio ugrožen zbog negligence, ali pretres nikako.

 

Čak i da je imao zakonskih osnova (kao što nije), Saul ranije nikako nije ostavio utisak nekog go-getter proactive šefa policije koji juriša na barikade, naprotiv.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Da, ali na osnovu čega je mogao da dobije nalog za pretres? Šta je rekao sudiji da očekuje da nađe u kući, još legalno kupljenog oružja?

 

Prazan pištolj u rukama klinca nije apsolutno nikakav razlog da se upada ovima na gajbu sa milion ljudi. Jedino bi razložno bilo da je pozvao roditelje na razgovor i tražio da vidi dozvolu za posedovanje (eventualno oduzeo pištolj). Mogao je socijalne radnike da im pošalje na vrata ako misli da je mali bio ugrožen zbog negligence, ali pretres nikako.

 

Čak i da je imao zakonskih osnova (kao što nije), Saul ranije nikako nije ostavio utisak nekog go-getter proactive šefa policije koji juriša na barikade, naprotiv.

sta ako je mali u strahu i panici ispevao za caletov mitraljez?

sta ako je procedura nakon brojnih skolskih masakara poostrena tako da dozvoljava ovakve rajdove?

a mozda je sudija koji izdao nalog jednostavno kreativno tumacio zakon?

 

sve u svemu miskim da ne treba nepotrebno traziti dlaku jajetu i kvariti ugodjaj sebi i drugima.

Link to comment

A možda su i vanzemaljci zamenili Saula za tu akciju, pa posle vratili? OK ako misliš da je dlaka u jajetu, meni je to jednostavno loše skrpljena epizoda, na brzinu smuljana jer je nekog mrzelo da poradi na zapletu.

 

Bitno da su napravili random scenu za onu dvojicu komičara (Key & Peele) koji kao glume nesposobne FBI agente.

 

Umjesto sto se bavite unizmima™, nikome da zasmeta sto poslednje tri epizode gledamo drugu seriju u odnosu na prve cetiri.

 

Režisere menjaju svake dve epizode, znači prve četiri su radili izvesni Adam Bernstein i Randall Einhorn (i bile su vrlo, vrlo dobre), ove tri kasnije Colin Bucksey i Scott Winant. Ne znam da li je do njih, ali ne čude me nekonzistentnosti u stilu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

pa nije samo u stilu, stil je ovde od početka gradivni deo serije... umesto neke bizarne crne komedije se maltene došlo do nekog miksa telenoveličnog zapleta, gde se negativac izvuče, i neodređene krimi serije sa mnoštvom rupa u priči.

Link to comment

pa dovoljno će biti da se ispostavi da burazer ima čvrst alibi, nekako očekujem da se baš to desi.

 

nisam se previše udubljivao u seriju, više mi je onako prijalo kako vozi, ali uhvatio sam sebe da mi je od nedelje do nedelje sve manje stalo da gledam. valjda će do kraja da se malo poprave, početak je bio opako dobar. 

e da: navijam za više Bilijevih dijaloga a manje pucačkih akcija. 

Link to comment

Takođe, težak je idiotizam što Molly kaže mutavom da će da bude u zatvoru do kraja života. Zbog čega tačno, zbog neovlešćenog posedovanja automatskog oružja? Zbog vandalizovanja Malvoovog auta? Da nije možda nekog ubio, ili bar ranio?

 

 

 

Moli dok objasnjava semu sa prozora mladjem Henksu kaze za ovog da je pokusao da je ubije bazukom...eto ga kao neki razlog za to sto je rekla

Link to comment

e da: navijam za više Bilijevih dijaloga a manje pucačkih akcija. 

 

plus više prankova.

 

dijalog u renou je odličan.

 

ja sam i dalje jako zadovoljan. jeste da ima više akcijanja ali takođe ima manje one simbolike poput postera u podrumu koja mi je previše upadljiva.

 

super mi je lesterov lik. kako se sve više prima na osvetu i kako postaje sve jeziviji i jezivijii. logično bi mi bilo da ga bili bob na kraju skemba. mada, po filmu će to biti moli naravno.

Link to comment

Moli dok objasnjava semu sa prozora mladjem Henksu kaze za ovog da je pokusao da je ubije bazukom...eto ga kao neki razlog za to sto je rekla

 

Laže kao pas, upucala ga je sa leđa ni krivog ni dužnog. 

 

Jedino objašnjenje koje mi pada na pamet je da su se Molly i kolega dogovorili da kažu da je nju baš Đura Mutavi upucao... ko će još da proverava kalibar oružja u Minesoti, nije ta tehnologija još stigla tamo.

Link to comment

Mislim da se Lester ovako glupo izvukao samo zato sto ga ocekuje tezak pad na kraju, pa da bude i njegov pet minuta, osveti se bulliju itakoto.

 

lester se mora izvuci i nadmasiti voltera vajta u narednim sezonama!

Link to comment

Hm. Ja uopšte nisam skontao da ga je upucala s leđa. Jesi li siguran?

 

Nije realno da njih dvoje prave neki dogovor. Tek je u bolnici saznala da je on to uradio. Nismo kod nje imali naznake da bi tako nešto uradila. A vala ni on. 

Link to comment

Nisam sto posto, ali koliko se sećam ona gleda u Malvoa, onda čuje ovog kako hoda prema njima okrenut leđima i upuca ga iste sekunde.

 

Da je Wrench video nju ili Malvoa, valjda bi opalio?

Link to comment

Videla ga je teškim naoružanjem. Naciljala centar mase (kao što je objasnila najboljem panduru  u univerzumu) i opalila. Mislim da je to rekla ovom liku jer je tada imala šemu dešavanja a u njoj ije i on prisutan. 

 

Ono, kad vas skembam sve, svi ćete da mardeljate. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...