Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

U tome je i problem, ja ne bih da gledam Sotone, Superheroje, i Sile Prirode... nego ljude u seriji o ljudima. A nemoguće je pratiti priču o Lesteru i Molly dok radnju konstantno oblikuje neki besmisleni neljudski stvor.

 

 

Ali likovi i imaju razumljive motivacije... sem Malva. Mislim da je premisa serije upravo da vidimo sta se desava kad 1 sila prirode upadne u obican gradic i koje su posledice toga. Kazem, razumem zasto te Malvo zivcira, ali on je tako zamisljen. Treba videti kakvo ce biti finale, ako ga ipak roknu to ce biti 1 veliki minus za seriju, i onda bi te tvoje price o njegovoj ludackoj sreci i uopstenoj nerealnosti imale smisla. Ali ako mu ne bude nista (a ja verujem da ce tako biti), to ce biti zato sto je on cisto zlo, a zlo ne moze da umre.

 

@Calavera: U čemu bi bila poenta pravljenja serije sa raspletom koji sugerišeš? "Buahaha, čisto 24-karatno zlo, neuništivo je! Pleased to meet you, I hope you guessed my name!" Da, i onda... šta s tim? Treba li onda celu seriju da vidimo kao neku banalnu konstataciju o postojanju zla u svetu?

Ne znam da li jedna TV serija nužno ima pretenziju da zalazi u tako duboke metafizičke ponore i daje odgovore o prirodi i suštini zla. Za mene je Fargo apsolutno otkrovenje sezone, dramaturški i produkcijski je odrađena savršeno, sa sve tankim ledom na kraju.

 

 

Radio je kao policajac, zna valjda da postavi pištolj na dohvat ruke lešu, to ih uče na prvoj godini...

 

Meni nije bilo jasno zašto je uzeo onaj nož na kraju? Pretpostavljam da je to uzeo, ono čime je pokojnik ljuštio čizmu sa noge?

 

 

Pa..., ne znam, ali mislim da je to bilo u fazonu za svaki slučaj. Jer, prvo mu je sasuo nekoliko metaka u telo, pa se ovaj "vratio iz mrtvih" da se kezi krvavim ustima, pre nego što ga je overio u glavu.

 

Edited by Odd_Job
Link to comment

мени је то деловало као тежња да се провуче сличност са филмом, као и у неким другим ситуацијама

Jašta. svršetak u snegu & ledu uz onu muziku...

 

Može se pogledati ali daleko je to od dobre serije.

Link to comment

Čekaj, što je sad glup kraj? Meni je glup ceo tok serije sa Malvoom kao nedodirljivom nekontrolisanom figurom koja radi šta god scenaristi treba i ispaljuje starozavetne reference uz glupavi polusmešak... samo da bi mu proviđenje u obliku vuka dovelo poštara na vrata. Ali sam kraj, u kom zlikovci bivaju zasluženo kažnjeni a junaci nagrađeni idiličnim porodičnim životom i gledanjem TV kvizova - to je sasvim prikladno.

 

Kakav kraj bi ti voleo da vidiš?

Link to comment

Vidi ono sto je Od Dzob kvotovao. Malvo nije smeo da umre, jer to retroaktivno baca novu svetlost na tu njegovu ludacku srecu koju si ranije pominjao, da ne pricam sto se kosi sa onim kako je predstavljen. Pa ajde nakako da progutam za njega, ali i Lester kao njegov pupil i naslednik zla da zglajzne...

 

A zadnji kadar najbljutaviji moguc, srecna porodica, beba na putu, unapredjenje na poslu, medalja casti, ma 1 idila. Eto vidite, ljubav zaista pobedjuje sve!!!  :yucky: Ocekivao sam nesto bolje.

Edited by Calavera
Link to comment

U filmu je taj kraj bio zasluzen, u seriji nije. Omaz je lepa ideja, ali ne mozes 10 epizoda gledati neunistivog Malva kako cisti sve pred sobom, ulazi gde hoce ne obaziruci se na kamere i svedoke, sprovodi svoje planove bez ikakvih problema, prezivljava na cistoj sreci i onda ga tek tako ubiti na kraju u stilu "eto vidite, ipak je samo covek", to nema smisla.

Edited by Calavera
Link to comment

A šta bi imalo smisla, da se ispostavi da je miltonovski pali anđeo lično? Da se serija stvarno bavila "metafizičkim ponorima" i "prirodom i suštinom zla", bio bi to najbanalniji osvrt na te teme od Star Wars na ovamo.

 

Deluje mi da im je Malvo služio samo kao neko strano vučje telo u našem svetu ovaca. Mi ne razumemo njegove motivacije jer nismo predatori kao on, eto, on je neko više biće u odnosu na nas. Ovca koja pokuša da bude vuk prođe kao Lester. Jeste to njanjavo, i dodvorava se crno-belom viđenju sveta odavno prisutnom u američkoj medijskoj sferi - sa Zlom nema pregovora, ima se streljati momentalno kad se ukaže prilika inače si najebao. Ali bilo bi još gore da su zagacali tamo gde ih ti pozivaš, u neku potpunu supernaturaliju...

Link to comment

Cekaj, tebi je sad u redu sto je Malvo uspeo da pobije citavu Fargo organizaciju bez ijedne ogrebotine? A to je samo 1 primer, on bukvalno nije prikazan kao covek, nijednom ga nismo videli iole zabrinutog, a o nekim drugim ljudskim osecanjima da ne govorim, lik se doimao kao hodajuca giljotina za sve oko sebe. I sta sad, ja treba da zakljucim kako je on 1 surovi profesionalac koga, eto, pomalo sere? Ma daj.

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...