Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Pa ja to i tvrdim, ali izgleda da se ne slazu svi.

 

Jos se ne zna da li ce biti druge sezone.

Edited by Calavera
Link to comment

Ja sam to tvrdio od početka, ali ti si se nadao nekakvom natprirodnom biću :D 

 

Malvo je plot device od A do Š, tu se nema šta filozofirati. To sve opravdava a nikakav kvalitet ne donosi.

Link to comment

Konačno sam pogledao i ja, sjajno finale i sve je kako treba!

 

Inače, primećujem čudno zastranjivanje PPP-a i opšte symesanje™ na sve strane, dok je vinisanje™ otišlo na kub. Uopšte mi nije jasno šta vi i kako gledate pa nalazite ovakve zamerke.

 

 

Može se pogledati ali daleko je to od dobre serije.

 

 

+1

 

Svit  džibus. Hajde da ponovimo to da se malo slegne. Fargo je daleko od dobre serije. Još jednom, Fargo je daleko od dobre serije. Heeeeloooouuu? Kako onda izgleda loša serija?

 

Vidi ono sto je Od Dzob kvotovao. Malvo nije smeo da umre, jer to retroaktivno baca novu svetlost na tu njegovu ludacku srecu koju si ranije pominjao, da ne pricam sto se kosi sa onim kako je predstavljen. Pa ajde nakako da progutam za njega, ali i Lester kao njegov pupil i naslednik zla da zglajzne...

 

A zadnji kadar najbljutaviji moguc, srecna porodica, beba na putu, unapredjenje na poslu, medalja casti, ma 1 idila. Eto vidite, ljubav zaista pobedjuje sve!!!  :yucky: Ocekivao sam nesto bolje.

 

A šta bolje? I kako je ovo "loše" da bi nešto bilo "bolje"? Ne znam, šta se to toliko učitava kad je sve vrlo onako jednostavno. Strejt ljudi iz malog grada se nađu u žešćem sranju, neki zglajznu, neki odustanu, a neki se pokažu kao ljudine. Sranje prošlo, oni se našli usput i srećni su. Šta tu ima da bude loše?

 

иначе чему расправа о малву, у питању је лоше осмишљен лик и то је све

 

A šta je loše u njegovom liku? Ili zašto je on loš koncept, šta mu tačno zameraš? Od početka do kraja nigde ne škripi, onakav je kakvim su ga zamislili, Bili Bob ga je vrhunski izneo...ne razumem stvarno.

Link to comment

Svit  džibus. Hajde da ponovimo to da se malo slegne. Fargo je daleko od dobre serije. Još jednom, Fargo je daleko od dobre serije. Heeeeloooouuu? Kako onda izgleda loša serija?

 

A šta bolje? I kako je ovo "loše" da bi nešto bilo "bolje"? Ne znam, šta se to toliko učitava kad je sve vrlo onako jednostavno. Strejt ljudi iz malog grada se nađu u žešćem sranju, neki zglajznu, neki odustanu, a neki se pokažu kao ljudine. Sranje prošlo, oni se našli usput i srećni su. Šta tu ima da bude loše?

 

A šta je loše u njegovom liku? Ili zašto je on loš koncept, šta mu tačno zameraš? Od početka do kraja nigde ne škripi, onakav je kakvim su ga zamislili, Bili Bob ga je vrhunski izneo...ne razumem stvarno.

 

Zamerke su sigurno raznolike, ja mogu samo da ti ponovim ono što sam od početka govorio a što je sa svakom epizodom postajalo sve upadljivije i iritantnije: Malvo je deus ex machina na šesti stepen. To je lik čiji postupci nemaju nikakvog smisla i ne nose nikakve posledice. Plaćeni ubica sa srcem veseljaka koji sa sobom nosi kofer pun snimljenih razgovora sa klijentima, i zabavlja se tako što ubeđuje klince da sipaju kevi šećer u rezervoar, ili nasumično ubija high-school bullies vezane za lokalnu mafiju jer mu je tako došlo. Onda kad ta mafija pošalje dva najveća nesposobnjakovića na svetu da ga ubiju, on se izvuče bez da mu dlaka sa glave fali. Onda ode u sedište dotične organizacije i sve ih potamani pred FBI agentima, takođe bez posledica. Onda postane zubar kao cover za asasinaciju. Onda batali to i vrati se u Lesterovu selendru, gde pojava random vuka putu dovede do toga da ga lokalni poštar ustreli. 

 

Meni takvi likovi i takvi zapleti kvare svako uživanje, sprečavaju me da pratim priču oko Lestera i Moli pošto njihove živote stavljaju u potpuno drugi kontekst, čine ih malim i nebitnim jer se iznad i oko njih kreću neke nepojmljive i nedodirljive sile. To je jednostavno slab storytelling. Svaka budala može da napiše zaplet ako mu se sve vrti oko lika za koga nijedno pravilo ne važi, koji je nedodirljiv dok to Autoru odgovara a najebaće no matter what kad Autor to odluči. To je prosto-naprosto znak loše televizije.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

au jebote :isuse:  lik je predator, krvolok, okoncao je u zamci za medvede. koji jebeni motivi treba da budu predstavljeni? finansijske zavere, bivsa zena, odnos sa kevom? 

Link to comment

Predator i krvolok koji se zajebava kupujući skakavce za supermarket i sipajući krv u vodoinstalacije. Onda ode bez da je iznudio pare, ali nije njemu do para nego do veselja. Pritom svo vreme ima klasični konstipacioni izraz lica, čisto da nam dočara koliko uživa u svom poslu.

 

Zar je previše od plaćenog ubice očekivati minimum profesionalizma?

Link to comment

Zamerke su sigurno raznolike, ja mogu samo da ti ponovim ono što sam od početka govorio a što je sa svakom epizodom postajalo sve upadljivije i iritantnije: Malvo je deus ex machina na šesti stepen. To je lik čiji postupci nemaju nikakvog smisla i ne nose nikakve posledice. Plaćeni ubica sa srcem veseljaka koji sa sobom nosi kofer pun snimljenih razgovora sa klijentima, i zabavlja se tako što ubeđuje klince da sipaju kevi šećer u rezervoar, ili nasumično ubija high-school bullies vezane za lokalnu mafiju jer mu je tako došlo. Onda kad ta mafija pošalje dva najveća nesposobnjakovića na svetu da ga ubiju, on se izvuče bez da mu dlaka sa glave fali. Onda ode u sedište dotične organizacije i sve ih potamani pred FBI agentima, takođe bez posledica. Onda postane zubar kao cover za asasinaciju. Onda batali to i vrati se u Lesterovu selendru, gde pojava random vuka putu dovede do toga da ga lokalni poštar ustreli. 

 

Meni takvi likovi i takvi zapleti kvare svako uživanje, sprečavaju me da pratim priču oko Lestera i Moli pošto njihove živote stavljaju u potpuno drugi kontekst, čine ih malim i nebitnim jer se iznad i oko njih kreću neke nepojmljive i nedodirljive sile. To je jednostavno slab storytelling. Svaka budala može da napiše zaplet ako mu se sve vrti oko lika za koga nijedno pravilo ne važi, koji je nedodirljiv dok to Autoru odgovara a najebaće no matter what kad Autor to odluči. To je prosto-naprosto znak loše televizije.

 

Ma kul, bre. Sve je to sasvim na mestu, ali onda ne treba da gledaš seriju i da govoriši "nije! ne sme! nemoguće!" jer to onda nije ta serija koju ti hoćeš da gledaš. To je onda simisanje™. Evo, tru stori, moj brat od tetke ne može da gleda baš nikakvu fantaziju, ali baš baš nikakvu, a ni SF ne podnosi, ali zato i ne pokušava da gleda išta od toga. Nije da ode na neki takav film i viče "pa ovo je nemoguće!"

 

Malvo je takav kakav je u seriji Fargo i razumem da ti se ne sviđa zbog toga što pišeš, ali ova serija nije takva kao što ti misliš.

 

A što se tiče slabog storytellinga i svake budale, evo, ako imaš vremena, napiši nešto sa takvim likovima i da vidimo da li će da drži pažnju makar, a kamoli da drži pažnju i manipuliše emocijama gledalaca. Odlično je ovo napisano (skoro sve, 8 od 10 epizoda), ne iskače iz svojih parametra, drži se sebe, da tako kažem.

Link to comment

Predator i krvolok koji se zajebava kupujući skakavce za supermarket i sipajući krv u vodoinstalacije. Onda ode bez da je iznudio pare, ali nije njemu do para nego do veselja. Pritom svo vreme ima klasični konstipacioni izraz lica, čisto da nam dočara koliko uživa u svom poslu.

 

Zar je previše od plaćenog ubice očekivati minimum profesionalizma?

 

Odakle ti ideja da je on plaćeni ubica? Ko ga je platio za šta? A kao što rekosmo posle prve epizode - takav je kakav je u ovoj seriji i nije nikakav drugačiji.

Link to comment

Predator i krvolok koji se zajebava kupujući skakavce za supermarket i sipajući krv u vodoinstalacije. Onda ode bez da je iznudio pare, ali nije njemu do para nego do veselja. Pritom svo vreme ima klasični konstipacioni izraz lica, čisto da nam dočara koliko uživa u svom poslu.

 

Zar je previše od plaćenog ubice očekivati minimum profesionalizma?

realizam je ekvivalent profesionalizmu? u kojoj umetnosti?

Link to comment

@Lrd: Kako odakle mi ideja da je plaćeni ubica, pa zar ga ne šalje na zadatke onaj lik kod koga je posle otišao da se raspita o Fargu (pretio mu da može da zove ili bolnicu ili pogrebno) Dobio tajni identitet, kurac, palac. Šta je koji moj ako nije plaćeni ubica, nemoj me samo sa Calaverinim otelotvorenjem athetipskog zla i zmije iz rajskoga vrta...

 

Generalno si u pravu, serija mi se ne sviđa pa mi se ne sviđa, nema šta da se priča. Zato mi se komentar finala i sveo na obično +1 kad je neko drugi napisao da to ništa ne valja. Ali onda je Calavera krenuo da kuka na kraj, pa si ti izrazio zapanjenje...

 

 @Joe: Mislio sam interno profesionalizam, njega kao (navodnog) plaćenog ubice. Nema veze sa manjkom realizma u seriji, nije mi toliki problem da prihvatim da njega metak neće i da FBI ne može da uradi ništa sa onim silnim snimcima, koliko sa činjenicom da on mrtav hladan ulazi u Lesterov život u sred nekog slučajno prekinutog zadatka, pa posle kreće da se zajebava sa onim Grkom i pet epizoda ga vodi ka ludilu, a ima još milion primera... te vanškolske aktivnosti služe samo da se publika zabavi, ne vidi se uopšte šta Malvo ima od toga - niti kako može sebi da dozvoli takvo neodgovorno, neprofesionalno ponašanje.

Link to comment

konacno odgledah finale.

ne mogu da verujem sa roknuli i lestera i malva!

sve sam se nadao da ce se nastavak graditi na jednom od ili oba ova lika,

ali avaj! :(

Link to comment

Konačno sam pogledao i ja, sjajno finale i sve je kako treba!

 

 

A šta bolje? I kako je ovo "loše" da bi nešto bilo "bolje"? Ne znam, šta se to toliko učitava kad je sve vrlo onako jednostavno. Strejt ljudi iz malog grada se nađu u žešćem sranju, neki zglajznu, neki odustanu, a neki se pokažu kao ljudine. Sranje prošlo, oni se našli usput i srećni su. Šta tu ima da bude loše?

 

 

A šta je loše u njegovom liku? Ili zašto je on loš koncept, šta mu tačno zameraš? Od početka do kraja nigde ne škripi, onakav je kakvim su ga zamislili, Bili Bob ga je vrhunski izneo...ne razumem stvarno.

 

bold 2: tačno je onakav kakvim su ga prikazali, kako su ga zamislili ne znamo. ne bih da budem nepravedan i ispravi me ako grešim, ali čini mi se da je jedina vrsta kritike nekog lika koju ti priznaješ odstupanje od zamisli autora. onda svaka živa zamerka nekom od likova stvarno ispada promašena: lik je takav, to ti je što ti je, ako ti se ne sviđa nešto u vezi sa tim i tim likom, prosto ti se ne sviđa autorska koncepcija i doviđenja, nađi šolju čaja™ koja ti više prija. ali onda: 

 

bold 1: jel možeš da navedeš neki alternativni tok događaja u seriji koji ne bi bio kako treba? (i da kažeš zašto nije kako treba.) zar ne bi za svaki alternativni finale sezone moglo da se kaže: tako su autori zamislili, uzmi ili ostavi? problematičan je taj kriterijum autorske zamisli, em ne možemo do njega da dopremo em opravdava šta god da se dogodi baš zato što objektivno nemamo uvid u autorske zamisli (osim ako ne pretpostavimo da su autori nepogrešivi što je dosta problematično).

 

ozbiljno me zanima, interesantno mi je neslaganje koje se pomalja iza ove rasprave. šta spada u racionalnu kritiku 1 serije?

Link to comment

Deluje mi da im je Malvo služio samo kao neko strano vučje telo u našem svetu ovaca. Mi ne razumemo njegove motivacije jer nismo predatori kao on, eto, on je neko više biće u odnosu na nas. Ovca koja pokuša da bude vuk prođe kao Lester. Jeste to njanjavo, i dodvorava se crno-belom viđenju sveta odavno prisutnom u američkoj medijskoj sferi - sa Zlom nema pregovora, ima se streljati momentalno kad se ukaže prilika inače si najebao. Ali bilo bi još gore da su zagacali tamo gde ih ti pozivaš, u neku potpunu supernaturaliju...

A kako je to Lester prošao (i zašto)?

 

Lesterov kraj mi u svemu tome najviše smeta. Prolazio je kroz sve kao minijaturna kopija Malva, uprkos očiglednim dokazima niko mu ništa nije mogao nit se on za išta brinuo i odjednom (valjda zato što stvari treba privesti kraju a ne zna se kako) on kome ništa ne preti nit se ima čega bojati panično beži i propada kroz led.

 

UsUd? Kazna Božja? Ma daj...:fali mi smajlić koji drka:

Link to comment

Pa da, sve je u tom stilu, stići će te Kazna Koju Zaslužuje pre ili kasnije. Bogovi dramaturgije upravljaju svim vašim bednim malim dosadnim životima...

 

Inače, da ne bude da ne nitpickujem seriju uopšte: ruralni naglasak se primećuje samo kod Lesterove (druge) žene i kod Gusove ćerke. Mogli su i glavni likovi malo da se potrude oko toga, pogotovo ovi stariji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...