Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Da, dobra je, ali mi se ne sviđa što ćemo sve vreme znati da će glavni lik živ dočekati kraj serije.

 

Ako je suditi po prvoj sezoni, a i po uzoru na film, izgleda da ce to svakako ostati praksa.

A mozda nas odjednom iznenade u nekoj trecoj ili cetvrtoj, pa se zlikovac izvuce :D

Link to comment
  • 8 months later...

odgledah prve dve epizode, i definitivno je zanimljiva serija, mada mi opet ličucka i na parodiju ali nije ni totalno parodija pa ne znam ni sama kako da se tačno odredim :huh:

 

a i ono na početku da je po istinitom događaju?!?!

Link to comment

pa nije bitno za pracenje serije, jedino sto ima ta veza koja se bas odnosi na tvoje pitanje o tome da li je parodija ili ozbiljno. nije pala s marsa, hocu da kazem. braca cohen su na spici, ne znam tacno ulogu. i da, odgovor je da je serija sve to sto si pitala u jednom, s tim sto bih radije rekao crni humor nego parodija.

 

inace u vezi istinitog dogadjaja, isti taj natpis ima na pocetku filma fargo. istina je da ni film ni serija nemaju veze sa istinitim dogadjajem.

Edited by yolo
Link to comment

koncept je. isti potpis, bukvalno, je na uvodnoj spici filma. naravno ni film ni serija nisu po stvarnim dogadjajima.

 

fargo serija je zapravo posveta ne samo filmu nego generalno estetici brace koen. ima u seriji razbacanih sitnih detalja i posvetica, neke se refererisu i na big lebowskog (imala si white russian koktel na tabli ispred dinera u kome se srecu lorne i lester). navodno druga sezona uvodi aluzije i na druge filmove ove dvojice tipa miller's crossing ili no country for old man.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...