Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Takav je kakav je i to mora da se voli?

 

Ja kad režiram film, ima da mi protagonista bude Supermen sa mindsetom Jokera. Kad me neko pita WTF, ja ću da kažem "Pa on nosi ceo zaplet, diriguje događajima, centralni je lik, takav kakav je." I eto, case closed.

 

Takvi likovi obesmišljavaju svaki zaplet. Može nekad lik da funkcioniše kao deus ex machina, ali onda mora - bez izuzetka - da ima neki jasno definisan sistem vrednosti po kom operiše. Ako radi samo šta se scenaristi učini da je u tom trenutku cool, onda se to pretvara u Mary Sue television.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Takav je kakav je i to mora da se voli?

 

Ja kad režiram film, ima da mi protagonista bude Supermen sa mindsetom Jokera. Kad me neko pita WTF, ja ću da kažem "Pa on nosi ceo zaplet, diriguje događajima, centralni je lik, takav kakav je." I eto, case closed.

 

Takvi likovi obesmišljavaju svaki zaplet. Može nekad lik da funkcioniše kao deus ex machina, ali onda mora - bez izuzetka - da ima neki jasno definisan sistem vrednosti po kom operiše. Ako radi samo šta se scenaristi učini da je u tom trenutku cool, onda se to pretvara u Mary Sue television.

 

Sve tačno osim prve rečenice. Ne moraš da ga voliš, naravno.

A i ne znam što bi ti neko govorio "WTF?" na takvog lika. I u Fargu je sva drama u tome što si ove ostale likove stavio u istu priču sa jednim takvim likom i onda gledaš šta će i kako da rade sa njim i u situacijama u koje su dovedeni. Ne razumem šta se tačno zamera Malvu i njegovoj koncepciji, da budem iskren.

Mislim, ako ćemo već da stripišemo™ i da se superjunačimo™, er treba da čitamo npr. Knightfall i da se pitamo "šta je, bre, ovaj Bejn?" i da vičemo "ovo je nemoguće!" i sl. Pa ne treba. To je Bejn, on preuzima Gotam, on drži svoje ljude na ivici i stalno ih ispituje, on je pametniji, jači, brži, a i spretniji od Betmena. Betmenova rekacija na takvog Bejna je ono što nas vodi kroz dramu+zabava gledanja jednog takvog lika.

Meni je Malvo super, aces, i super su mi svi ostali likovi u svemu što rade, u svoj svojoj nesreći, tuposti, nesposobnosti i svemu ostalom.

 

Sve u svemu:

 

2la3p6s.jpg

Link to comment

Malvo = Sotona. To je to, ne vidim cemu sad trazenje interne logike u 1 takvom liku. Cak stavise dapace™, upravo je i poenta da bude nerealan jer nije zamisljen kao covek nego kao sila prirode. Kakvi sistemi vrednosti, kakvi bakraci...

Edited by Calavera
Link to comment

U tome je i problem, ja ne bih da gledam Sotone, Superheroje, i Sile Prirode... nego ljude u seriji o ljudima. A nemoguće je pratiti priču o Lesteru i Molly dok radnju konstantno oblikuje neki besmisleni neljudski stvor. 

Link to comment

Ali to je tvoj problem, a ne objektivna slabost serije. Hawley zna sta hoce s ovim i to mu uglavnom uspeva.

Edited by Calavera
Link to comment

U tome je i problem, ja ne bih da gledam Sotone, Superheroje, i Sile Prirode... nego ljude u seriji o ljudima. A nemoguće je pratiti priču o Lesteru i Molly dok radnju konstantno oblikuje neki besmisleni neljudski stvor. 

 

pa sto je pratis? jel postoji neka serija koju ti gledas a da je ne hejtujes konstantno? :D prvo sam preskakao tvoje postove a sada su mi vec zabavni. ouini u potrazi za savrsenom serijom, neverending story.

Link to comment

Ali to je tvoj problem, a ne objektivna slabost serije. Hawley zna sta hoce s ovim i to mu uglavnom uspeva.

 

Egzektamon. Rekoh ja - symisanje™.

Link to comment

Symisanje valjda implicira da sam ja nešto svoje učitao od početka, pa se pšosle iznervirao što nije bilo tako? Ne znam zašto je nerazumna pretpostavka bila da se likovi u seriji ponašaju kao ljudska bića, da imaju razumljive motivacije, i kakve-takve slabosti? Nije ovo stvarno dosadno za gledanje, ali postojanje Malvoa je tako jeftin izgovor - svaki problem u zapletu može da se reši pozivanjem na njega. Aha, pet epizoda smo posvetili osveti Fargo mafije i sad ne znamo šta dalje? Nema problema, jednostavno će Malvo da upadne i sve da ih pobije. Tako može svaka budala da piše scenario.

 

pa sto je pratis? jel postoji neka serija koju ti gledas a da je ne hejtujes konstantno? :D prvo sam preskakao tvoje postove a sada su mi vec zabavni. ouini u potrazi za savrsenom serijom, neverending story.

 

Svaka serija koju pratim i kritikujem je u manjoj ili većoj meri dobra - hejtujem konstruktivno i iz ljubavi. Serije koje su totalno sranje (najsvežiji primer Homeland) jednostavno prestanem da gledam i više ih ne pominjem. 

 

Weenie hate = seal of approval

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Symisanje valjda implicira da sam ja nešto svoje učitao od početka, pa se pšosle iznervirao što nije bilo tako? Ne znam zašto je nerazumna pretpostavka bila da se likovi u seriji ponašaju kao ljudska bića, da imaju razumljive motivacije, i kakve-takve slabosti?

 

Jer nije to ta serija. Tražiš od nje nešto što se ne može dobiti. Zato je to symisanje™. Samo ti još fali da kačiš neke random linkove koji pričaju o još pedesetijim stvarima. :D

Link to comment

Symisanje valjda implicira da sam ja nešto svoje učitao od početka, pa se pšosle iznervirao što nije bilo tako? Ne znam zašto je nerazumna pretpostavka bila da se likovi u seriji ponašaju kao ljudska bića, da imaju razumljive motivacije, i kakve-takve slabosti? Nije ovo stvarno dosadno za gledanje, ali postojanje Malvoa je tako jeftin izgovor - svaki problem u zapletu može da se reši pozivanjem na njega. Aha, pet epizoda smo posvetili osveti Fargo mafije i sad ne znamo šta dalje? Nema problema, jednostavno će Malvo da upadne i sve da ih pobije. Tako može svaka budala da piše scenario.

 

 

Svaka serija koju pratim i kritikujem je u manjoj ili većoj meri dobra - hejtujem konstruktivno i iz ljubavi. Serije koje su totalno sranje (najsvežiji primer Homeland) jednostavno prestanem da gledam i više ih ne pominjem. 

 

Weenie hate = seal of approval

 

Ali likovi i imaju razumljive motivacije... sem Malva. Mislim da je premisa serije upravo da vidimo sta se desava kad 1 sila prirode upadne u obican gradic i koje su posledice toga. Kazem, razumem zasto te Malvo zivcira, ali on je tako zamisljen. Treba videti kakvo ce biti finale, ako ga ipak roknu to ce biti 1 veliki minus za seriju, i onda bi te tvoje price o njegovoj ludackoj sreci i uopstenoj nerealnosti imale smisla. Ali ako mu ne bude nista (a ja verujem da ce tako biti), to ce biti zato sto je on cisto zlo, a zlo ne moze da umre.

 

Znao sam! Istampacu ovo i okaciti iznad zida da me podseca kad se opet vratis na GoT!

Edited by Calavera
Link to comment

Preferably sa youtube? Da probam:

Svašta!

 

 

Numerous studies show that members of Greek organizations drink more heavily than other students, and alcohol abuse is strongly tied to other forms of misconduct. But in interviews at multiple campuses, fraternity members said that their reputations had been tainted by the bad acts of others.

 

http://www.nytimes.com/2014/06/13/education/fraternities-are-focus-of-measures-to-reduce-assaults-and-misconduct.html?hp&_r=0

 

Toliko o tome.

Link to comment

@lrd: Ne čitaš pažljivo, ja te molim da čitaš pažljivo sa razumevanjem, ti kao da namerno ne razumeš ništa od ovog što ti ja razumljivo i dobronamerno pišem. Mora to pažljivije.

 

@Calavera: U čemu bi bila poenta pravljenja serije sa raspletom koji sugerišeš? "Buahaha, čisto 24-karatno zlo, neuništivo je! Pleased to meet you, I hope you guessed my name!" Da, i onda... šta s tim? Treba li onda celu seriju da vidimo kao neku banalnu konstataciju o postojanju zla u svetu?

Link to comment

@lrd: Ne čitaš pažljivo, ja te molim da čitaš pažljivo sa razumevanjem, ti kao da namerno ne razumeš ništa od ovog što ti ja razumljivo i dobronamerno pišem. Mora to pažljivije.

 

Ne znam kako da odgovorim na ovu zbrku od posta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...