Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

Iz Lesterovih kola nije uzeo ništa, ali iz kola onih FBI agenata je uzeo nekakav šifrarnik koji je iskoristio da pozove central i otkaže backup koji su naručili. Meni to zvuči malo tralala, kao da je ceo FBI na nivou Bemidji policije, ali dobro sad - ipak je to Magic Malvo.

 

Sa torbom punom love u snegu nije bilo ništa, Malvo je digao ruke od cele zajebancije sa ucenom/izluđivanjem Grka iz supermarketa kad su ga ona dvojica napala na ulici. Znači, jedno 5 epizoda su nas zamlaćivali potpuno besmislenom sporednom pričom samo da bi tom torbom u snegu napravili referencu na film, i onda je odveli pravo nigde.

Link to comment

Iz Lesterovih kola nije uzeo ništa, ali iz kola onih FBI agenata je uzeo nekakav šifrarnik koji je iskoristio da pozove central i otkaže backup koji su naručili.

 

Sa torbom punom love u snegu nije bilo ništa, Malvo je digao ruke od cele zajebancije sa ucenom/izluđivanjem Grka iz supermarketa kad su ga ona dvojica napala na ulici. Znači, jedno 5 epizoda su nas zamlaćivali potpuno besmislenom sporednom pričom samo da bi tom torbom u snegu napravili referencu na film, i onda je odveli pravo nigde.

Mea culpa. Nisam pažljivo gledao.

 

 

Nisam gledao film pa nisam skapirao referencu.

 

Hvala!

Link to comment

Ma nisam ni ja, pokušao da gledam dva puta i jednom zaspao koliko je bilo dosadno a drugi put odustao ne sećam se zbog čega. Ali pominjali su ovde upućeniji da je to bilo iz filma.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pa, ja sam uživao. Serija ima sjajnu dinamiku i dosta dobre dijaloge. Simbolika mi je bila ok, možda je jedino pretjerano naglašavanje onog postera, što je već neko primijetio. Ne slažem se da je Tornton miskast, mislim da su sve pogodili. Svakako jedna od onih koji su mogu gledati ponovo.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Sa torbom punom love u snegu nije bilo ništa, Malvo je digao ruke od cele zajebancije sa ucenom/izluđivanjem Grka iz supermarketa kad su ga ona dvojica napala na ulici. Znači, jedno 5 epizoda su nas zamlaćivali potpuno besmislenom sporednom pričom samo da bi tom torbom u snegu napravili referencu na film, i onda je odveli pravo nigde.

 

Pa, verovatno su otprilike hteli da pokazu dokle je spreman da ide i za sta je sve sposoban, tj. da nije samo ubilacka masina koja ima srece i postupa samo po instinktu, vec koja ume i da smislja ovakve smicalice. Nekako tu postoji gradacija, zakljucno sa idejom da neko sest meseci bude zubar, zavede asistentkinju i totalno izmisli novog sebe, da bi na kraju ubio svedoka saradnika. Naravno, komicni faktor je svakako tu vazan.

Meni je tu najzanimljiviji odnos koji Malvo ima sa Lesterom. Nekako je Lester jedini kojeg Malvo zapravo gotivi donekle. Jeste tu i poenta da tera druge da pokazu zube, ali i kad to uradi, on opet napravi neko sranje iz cista mira, kao sa onim klincem koji pisa u rezervoar. Sa druge strane, posle ubistva Hessa, on se cak vrati da pomogne Lesteru i jos ima nameru da ga postedi kada ga na kraju ovaj prepozna. Zapravo niko od ovih dobrih likova ne bi nikad ni uhvatio ni jednog ni drugog, da se sami nisu unistili tako sto je Lester, kojeg je bas Malvo inficirao zlom, inicirao takav rasplet. Da nije, ostao bi jedini lik koji je ikada dosao u kontakt sa Malvom, a da je profitirao od toga.

 

Meni se dopala serija, sa atmosferom iz filma su pogodili sto posto, rekao bih

Edited by Giggsy
Link to comment

Mozda drugu sezonu naprave na osnovu "preskocenih" godinu dana.

 

Generalno dobra serija, uz dosta rupa koje su vec uobicajne i ocekivane u svim serijama koje se prikazuju. Recimo, FBI agenti koji stoje ispred kuce u kojoj je pobijeno 22 ljudi, kako da ne.

 

Ali dobro, serija je dobra generalno.

Link to comment

apsurd kao takav, sranje kao takvo. gledao je jer nije bilo ničeg u ponudi što je davalo bilo kakve naznake boljeg sadržaja.

svaku epizodu gledao iz dva-tri puta.

 

gubljenje vremena

Link to comment

Jedno brdo, dva univerzuma... :fantom:

jbg. estetika

 

@kowalski

mazohizam. rekoh nije bilo ničeg zanimljivog u ponudi, a i ovo sam gledao jedno mesec dana sigurno. nije moja šolja čaja

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Zvanično stiže i druga sezona!  pompom.gif

 

Novi likovi, nova priča, nova epoha. Najnajranije na jesen 2015. Noa Holi je ranije govorio da će možda adaptirati neki drugi film Braće.

 

U svakom slučaju radost.

 

Hvala na druženju, zamenice Solverson, bilo je zaista lepo.

 

fargo-episode-2-allison-tolman-molly-sol

Edited by Lrd
Link to comment

 

* Season 2 — which is influenced by the Cohen brothers’ Fargo, Miller’s Crossing and The Man Who Wasn’t There — is “going to be the story of Sioux Falls,” Hawley revealed. “It will take place in 1979.” As such, a younger version of Keith Carradine’s character Lou Solverson, aka Molly’s dad, will be introduced. It was established on the show that in 1979, he worked on a Sioux Falls task force with oneday Duluth police lieutenant Ben Schmidt, who will also “factor in there somewhere” in Season 2. The Lou that viewers meet in 1979 is a 33-year-old man recently returned from Vietnam who “thought he’d left the war behind and here it is, it’s domestic [now].”

"Somewhere out there is a big, leather-bound book that's the history of true crime in the Midwest, and the movie was Chapter 4, Season 1 was Chapter 9 and this is Chapter 2," he says. "You can turn the pages of this book, and you just find this collection of stories. ... But I like the idea that these things are connected somehow, whether it's linearly or literally or thematically. That's what we play around with."

 

Svidja mi se ideja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...