Jump to content
IGNORED

Fargo


Lrd

Recommended Posts

A što nije Malvoa opalila u centar mase? Njemu je videla isto oružje plus mu i lice zna od ranije. A ipak se sa njim gledala tri sekunde, da bi onda pukla slučajnog prolaznika...

Link to comment

Moraću da pogledam epizodu opet. Ili bar tu scenu. 

 

Moj utisak je bio da Malvoa nije ni videla. Tj. nije ga prepoznala, a utom joj je pažnju skrenuo kauboj. 

Link to comment

Evoj, ja pogledao. Možda ga nije prepoznala, on se okrenuo prema njoj baš u trenutku kad je izgovorila "freeze, police officer". Onda je nešto šušnulo iz pravca Kauboja™, ona se okrenula tamo pucajući kao pravi RW policajac - šta ćeš ti meni da šuškaš, dva u telo, pa ako i preživiš - doživotna robija. Njega definitivno nije videla, samo se obrisi vide u snegu.

Link to comment

Ispoštovao™ sam vas: pročitao sam sve što ste napisali. Zamislite da sam ovde meto neki veliki, duhoviti, zabavni, ali nedvosmisleni fejspalm. Izvinjavam se i molim lepo.

 

Pogledao i ovu konačno i odgovorno izjavljujem™ da je Fargo najbolje što se trenutno* emituje na televiziji™. Super mi je sve, baš sve i odličan je bila ova sad postavka za poslednje dve epizode i carsko-šmekerska elipsa i muzika i...sve, baš sve. Nadam se da ću imati karaktera da ispoštujem™ stari običaj i ne gledam sledeće nedelje da bih pogledao poslednje dve u kompletu.

 

 

 

*Ne gledam svedenu minimalističku dramu bez boja zvanu Avanture Yare i Yellow Vipera.

Link to comment

A zasto ga je zena podrzala odjednom u lazi? Da bi posle ponovo postala naivna i tupava?

 

To ni meni nije jasno.  Kao ni cela razrada njenog lika, to je za razliku od ostatka serije uradjeno nekako aljkavo i preko qurtza, kao evo da malo ispricaju njenu pricu pre nego sto je ubiju, pa onda onaj stereotip - azijska emigrantska porodica, prodicni biznis gde deca rade od malih nogu, menjanje posteljine i ciscenje hotelskih soba, sve je to meni nekako bilo zbrljano i neubedljivo.

 

A meni je najveca misterija iz poslednje epizode - zasto Malvo nije roknuo Lestera u liftu zajedno sa ono troje?

 

EDIT: I jos jedna stvar sto mi se nije svidela - onaj hotel u Las Vegasu gde se sve odigralo uopste ne lici na Las Vegas hotel.  Svi hoteli u Vegasu, cak i oni najeftiniji imaju neki smek, svetla, neki theme, makar to bilo jeftino i bez veze i neukusno nakiceno , ali onaj lift i hodnici bez ijednog zanimljivog detalja, goli zidovi, blede neonke ono je vise licilo na neki Comfort Inn u Des Moines Iowa nego na hotel u LV.

Edited by WTF
Link to comment

I meni pade na pamet da su našli najneugledniji hotel u Vegasu.

 

U liftu je Malvo hteo da mu Lester pomogne da iznesu leševe do kontejnera, a tek posle da rokne i njega. 

 

Sviđa mi se ovaj jednogodišnji preskok ipak, ono prethodno je delovalo dosta zaglavljeno. Ali Malvo je i dalje potpuno idiotski lik negativca, iracionalno ponašanje, neprestana a mlaka zajebancija, neobjašnjiva sreća, i na sve to biblijske reference kad kaže ono "ovakvu pitu od jabuka nisam jeo još od Rajskog vrta" :isuse: Jebeš ovu seriju.

Link to comment

Ja mislim da nije hteo da ga ubije uopste. Deluje mi kao da ga na nekom nivou gotivi kao luzera, a i nije mu neki izazov. Udarac po glavi je ipak bilo suvise da mu oprosti. :D Inace, da, totalno Satan fazon.

Link to comment

A zasto ga je zena podrzala odjednom u lazi? Da bi posle ponovo postala naivna i tupava?

 

Pa nije ga žena podržala u laži, no je glupa ko ponoć i još se samozavarava. Tačno se vidi da joj stvari ne dopiru do mozga i da živi u nekoj svojoj predstavi života. (I'm a morning person! And you can gamble at airport!)

 

 

A meni je najveca misterija iz poslednje epizode - zasto Malvo nije roknuo Lestera u liftu zajedno sa ono troje?

 

Pa gotivi Lestera ko klinca iz kraja. Možda bi ga roknuo pošto se oslobode tela, ali verovatno i ne bi. Verovatno ga ne kapira kao pretnju.

 

 

Ali Malvo je i dalje potpuno idiotski lik negativca, iracionalno ponašanje, neprestana a mlaka zajebancija, neobjašnjiva sreća, i na sve to biblijske reference kad kaže ono "ovakvu pitu od jabuka nisam jeo još od Rajskog vrta" :isuse: Jebeš ovu seriju.

 

Malvo je carski negativac, originalan i svež i sve što treba. Nego ti Symišeš i hoćeš da serija i njeni likovi budu nešto što nisu i onda se žališ što nisu, umesto da ih prihvatiš takve kakvih jesu. Jeste, nije Malvo realan i nije realno™  da je takav ubica da sam počisti Fargo sindikat i bude potpuno nezaustavljiv i da zna zubarstvo i igra golf i bude đavo u krevetu, ali takav je u seriji. Otelotvorenje zla koje širi zlobu i destrukciju i širi strah (scena sa ćaletom™ u dajneru). Tako su ga zamislili, tako su ga ostvarili, e sad što nije kako ti zahtevaš da bude...

 

Link to comment

Ne Symišem uopšte, nisam ja bio u zabludi da je Malvo neki asasin mojih snova (šta god to bilo) pa da sad budem razočaran. Od starta sam govorio da mi se ne sviđa njegov lik, prvo zato što Thornton stoji istom kao piletu sise, drugo zato što nema nikakvog internog smisla to što radi.

 

Kad lik u filmu ili seriji radi isključivo ono što odgovara zapletu, a zaplet i random događaji mu se prilagođavaju tako da sve ide po planu, to je loše napisan lik i nesposoban da nosi ikakvu kvalitetnu radnju - kao protagonista ili antagonista ili nešto između, potpuno je svejedno.

 

Zamisli Breaking Bad u kom od prve sezone gledamo Gusa kako prvo navuče WW u posao, a onda ga svojim apsurdno blesavim delovanjem tera zaplet dalje. To ne bi vredelo gledati.

 

Ako je tebi "originalno i sveže i sve što treba" da lik izigrava neko "oličenje zla koje širi zlobu", super. Meni je meh.

Link to comment

Dobro, nije autentično Symisanje™, ali je blizu utoliko što nećeš da prihvatiš postavku lika nego hoćeš da ne bude to. Malvo nosi ceo zaplet, diriguje događajima i centralni je lik serije, takakv kakav je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...