Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

A da da da, to se secam, u unutrasnjosti Halkidikija je dobra klopa i relativno jeftina (tad bila). 

plaže na sitoniji su vr'

 

preporučujem plaže na potezu nikiti-neos marmaras

kalogria, lagomandra od ovih većih, lagomandra posebno. biraš ladovinu, oš' borove oš masline

pesak ne sasvim sitan, tj. ne onaj što pravi blato nego onaj fini što možeš da otreseš

 

ima na tom potezu još gomila malih plažica, sve su dobre, more fantastično

 

sitonija generalno nije za one koji se nadaju nekom provodu, više je penzionerska, ali ima šta da se obilazi

 

nedeljom ne propustiti službu u ženskom manastiru ormilija

peva ženski hor celo vreme trajanja službe

a i mesto gde je manastir smešten je predivno, sve je uređeno tip-top, monahinje predusretljive, pričaju sa svima, nude kafu i ratluk

divna atmosfera, mir divan tu vlada

 

ima još svašta na sitoniji da se vidi, namenski spomenuo aristotelovo selo, pogled je sjajan sa tog platoa

onda uranopolis, divan gradić, pa vožnja brodom oko sv. gore

 

poligiros je u unutrašnjosti ali nisam primetila da su nešto značajno tu niže cene, ali je lep gradić, lepo se može obići, iskoristiti neki oblačan dan za ispijanje kafica, ima finih kafanica

 

onda, mnogima se dopadaju plaže u vurvuruu, meni ne baš preterano, tu je more jako plitko i pretoplo, to ne volim

 

može da se obiđe i porto karas da se vidi kako keksitm  letuju  :naughty: 

ima lepih plovilatm, što jes' jes'

Edited by dùda
Link to comment

ne znam gde da pitam...kako da proverim da li je neka turisticka agencija ok? da li treba da trazim neki odredjeni dokument na njihovoj web stranici..?

 

hvala.

Link to comment

Obično je orijentir za dobru agenciju  članstvo u yuti.

 

 

Je li i dalje opasno ići u Trogir? Planiram da u septembru odem o CG, H. Novi, pa na 1 dan  do Trogira.

Link to comment

dobro, malo prejako rečeno.  Shvatiću ovo kao razuveravanje, a ako budem imala neprijatnosti, ppp je kriv. ići ću busom o Splita,  potom neki lokalni.

Edited by halloween
Link to comment

Najgore što može da ti se desi (a mala je šansa da izbegneš) je saobraćajni čep na susretu ulica Kardinala Alojzija Stepinca i kneza Trpimira (mimo eventualne povijesne nelagode), te kretanje preko trogirskog mosta brzinom ranjene kornjače na 40 stepeni...

Link to comment

Obično je orijentir za dobru agenciju  članstvo u yuti.

 

Je li i dalje opasno ići u Trogir? Planiram da u septembru odem o CG, H. Novi, pa na 1 dan  do Trogira.

IMHO, članstvo u YUTA ne garantuje ništa. Jedino nepostojanje tog članstva treba da upali crvenu lampicu. Imaš dobre i loše agencije, one koje te smeštaju u pristojne hotele i one koje te smeštaju u šupe, i sve su one uredno u članstvu YUTA. Ultimativna mudrost je bila i ostala - koliko para, toliko muzike.

 

Inače, bio u Trogiru i Čiovu prošle godine, u restoranima smo sipali onaj najtvrdji beogradski akcenat, nula problema.

Link to comment

Ne zamerite, nisam bila  u Hrvatskoj posle 1990.g. (osim u tranzitu), ratna dejstva me nisu lično pogađala (da me neko pita šta se tačno dogodilo ne bih baš znala da precizno objasnim), niti sam pratila razvoj  bilateralnih odnosa, pa mi je Cro isto kao npr. Bugarska. Baš zato što nemam nikakvih emocija (strah, mržnja i sl.) koje nalažu oprez, ne bih tamo da krenem kao muva bez glave a da me neko dočeka kako nisam zamišljala.

 

Prema tome, idem u Trogir.

Edited by halloween
Link to comment

Ja sam skoro bila u Dubrovniku (i u Stonu), prvi put ozbiljno posle 1990, i desilo se jedno veliko ništa.

Tj, svi su bili totalno normalni, štaviše totalno ljubazni (mnogi su me pitali i odakle sam tačno, i jesam li već bila u Dubrovniku i blabla svašta još, a nisu morali).

 

 

Btw što se toga tiče čula sam da u okolini Zadra  nisu baš prijateljski nastrojeni, no nemam pojma da li je trač ili istina.

 

 

 

>> Inače razmišljali smo i o Hrvatskoj za ovo leto no pošto smo se kasno setili (zbog kojekakvih stvari nismo mogli ranije da znamo kada ćemo moći da uzmemo odmor) sve što smo videli bilo je ili glupo ili skupo pa smo ostavili za drugi put (vrlo moguće za sledeće leto).

Edited by Hjortron
Link to comment

IMHO, članstvo u YUTA ne garantuje ništa. Jedino nepostojanje tog članstva treba da upali crvenu lampicu. Imaš dobre i loše agencije, one koje te smeštaju u pristojne hotele i one koje te smeštaju u šupe, i sve su one uredno u članstvu YUTA. Ultimativna mudrost je bila i ostala - koliko para, toliko muzike.

 

 

hmm, kod ovih nisam našla nikakav dokument o bilo kakvom članstvu. neka agencija iz smedereva, ionako mi je sumnjivo jer smo našli nešto mnogo jeftino.

 

hvala!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...