Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

dobra je Španija svakako (čak i bolja nego u sezoni jer više nije ultra-toplo i opako sunce a i dalje je toplo + je voda najbolja), a verujem da je slična i Grčka

 

Jel tu mislis na deo oko Andaluzije ili Gibraltara, ili gore kod Barselone? Prosle godine sam tokom obilaska Granade svratila u neko mestasce na moru i nije bilo lose - u smislu, fino je toplo a more nije hladnije od onog koje vecito imam u junu, isto je bila sredina septembra. Meni je toplo more postalo misaona imenica :lol:

Link to comment

, zavrsismo na Skijatosu i

 

gde ste bili smešteni ? mi smo hteli ove godine na skiatos, mene posao nešto zajebao, pa se sada ispostavilo da početkom avgusta ipak imam odmor. da li je gužva ?

Link to comment

gde ste bili smešteni ? mi smo hteli ove godine na skiatos, mene posao nešto zajebao, pa se sada ispostavilo da početkom avgusta ipak imam odmor. da li je gužva ?

 

"Lake Studio" u Kukunariesu, nudi ga vise agencija, Kalodukas il kako vec, EuroJet, Philip.. Nista specijalni ali korektni apartmani, samo po dva kreveta, za treci ne bi bilo mesta. Vidim da je svugde ista prica: peskiri i posteljina se menjaju dvaput nedeljno, cisti svakog dana sem nedelje. Cak je bio i wi-fi koji nisam ocekivala. Na 3min od njega jedan od dva marketa gde smo se snabdevali vodom i ostalim namirnicama..Ima i nekoliko restorana u nizu, mi smo najbolje jeli u "Heri" u okviru hotela odmah do Lakea.

 

Po meni samo u Kukunariesu i treba biti smesten, sem ako ne ludujete od nocnog provoda za sta vam onda ipak treba sam grad Skijatos (koji je i jedini grad, ostalo su sve samo ~naselja sa kojim marketom i hotelima/apartmanima). Od smestaja u K. imate pregrst plaza u rasponu od 7 do 50min hodanja (ima i na vise :D). Naravno do svih moze i kolima/bagijem...Nikako se ne smestati u naselja koja su izmedju Skijatosa na istoku i Kukunariesu na zapadu (tipa Trulos) jer je za svako mrdanje potreban bilo kakav prevoz a imaju samo tu jednu plazu. Autobuski prevoz ide po satnici sve do 00:30/01, uglavnom na pola sata a u nekim periodima i na 15min, karta je 2evra po pravcu i super funkcionise.

 

Ja sam bila sad u junu i guzve nije bilo, no to sto rekoh da su plaze prazne/praznjikave u vremenima kad smo mi isli -  u periodu 13-17 smo uglavnom dremali i rucali u sobi. Zavisi i kako koja, npr ta glavna Kukunaries je imala ljude od oko 10h, od 11h vec cika i vriska ali i to je podnosljivo pogotovo sto ima hlada u koji mozes da se sklonis, na skrajnutoj Ampelakiji na koju sam odlazila svako jutro u 07, dodje poneko oko 10h i ode pravo na lezaljke kod kafica a ostale 3/4 plaze su puste, veci deo dana....gomila ljudi dolazi tek u 13h kad se mi vec pakujemo za nazad. Posto na ovim dvema sunca nema vec od 19h nismo ostajali vec isli na Bananu i ostale na toj strani ostrva gde sunca ima do skoro 21 (a vidi se i do posle) i tamo recimo do 18h jos i ima ponekog a onda ljudi masovno odu. Ali ponavljam, to je bio jun - u avgustu je sigurno druga prica. Ako bas mora avgust onda je sigurno bolje krajem meseca.

U sustini mislim da plaze poput Ampelakije i Krifi Amosa do koje se silazi kozjom stazicom su uvek poluprazne a Kukunaries i Banana popularnije.

 

Mislim da je super za sve - i za parove knjiske moljce, i za one koji zele drustvo, i za porodice sa malom decom, upravo zato sto tog hlada ima dosta i moze da se ostane bukvalno ceo dan. Kukunaries ima i uredne toalete (mislim da sam videla znak i za tuseve) a sve spomenute sem Ampelakije imaju i tavernice za pojesti i popiti nesto, sladoled. (orijentacije radi, na Banani je sladoled velicine Kinga - 2evra)

Ima dosta Engleza ali se to na plazama i ne oseti, jer oni ne silaze sa bazena. Tek uvece u gradu ili u autobusu (kad ponekad i zapevaju) shvatis da pored Srba ima i Engleza :D

 

More predivno, cisto, uglavnom mirno..Pescane plaze takodje ciste, odrzavaju se, ja nisam bas neki fan posto volim stene ali je pesak zbilja mnogo lep, sem u onom delu u hladu gde ima tona iglica koje bockaju.

 

Preporuka za voznju brodicem oko ostrva, gde se obidju Lalaria, ostaci tvrdjave Kastro, jos neka od plaza na ostrvu i ode na Tsugriju, ostrvce gde je delom sniman film Mamma Mia (zapravo je nista posebno u odnosu na Skijatos ali uglavnom to nude, posto ocito svi Englezi lude za tim filmom? Pusta se maltene svakodnevno u kinu na otvorenom u gradu). To organizujte sami (nase agencije naplacuju vise), ima gomila brodica u staroj luci koji daju po snizenoj ceni ako se kupi pre a moze i da se cenka, ko ume. Lalaria je zbilja super, kao i penjanje na Kastro.

 

Na poluostrvu Burci u gradu ima lep kafic (cene pica su inace ++ na celom ostrvu, mohito koktel je tu bio 8 evra!) gde smo uzivali uz neki vrlo prijatni dzez (pusten). Svi ce vam preporuciti da odete u "cuveni" Rokenrol kafe (prepoznatljiv po lejzi begovima na stepenistu) ali to je pa..fenseraj, nama se nije sedalo.

 

E da, carter (Aviolet) ide jako rano, 05:40 iz Beograda, povratak oko 09 iz Skijatosa

 

Mozda sam istumbala sad tekst, na brzinu vam pisem :)

 

skiathos_xenia.gif

 

Dakle skroz desno gde pise Chora je grad, a skroz levo je deo sa najboljim plazama..Crveno dugmence je Xenia == Ampelakija, odmah desno neobelezena je Kukunuaries, a levo su mala i velika Banana, Ag.Eleni, Krifi Amos, Mandraki itd...

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jel vredi ici na jug Portugalije tj. Algarve pocetkom ili sredinom septembra? Svrnuo bih i do gibraltara i do par plaza u Spaniji mada ne znam koliko je daleko i dobro povezano pa ako je neko bio...

Link to comment

Platanias ili tako nešto... Vredi?

Pomenuo sam ti Platanias pre par strana: http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18979&p=2608584

 

To je rejon Chanie, sam Platanias je dovoljno dobar ali je uz to dovoljno blizu nekim strava lokacijama koje se mogu dohvatiti autom ili u okviru organizovanog izleta. Naravno tu je i sam grad Chania u koji se može ići svake večeri, mislim da postoji autobuska linija baš iz Plataniasa ili makar bus staje tamo.

 

Ali svakako uradi domaći tj prvo pogledaj kako je hotel ocenjen na booking.com a onda malo proveri i sam Platanias na TripAdvisoru. To je najbolji način da proceniš koliko ti leži. Cifra deluje OK ukoliko su neki dobri apartmani na dobrom mestu.

 

 

Ako se setim još nečega u vezi Plataniasa napisaću, sad mi mozak ne radi baš najbolje pošto sam jutros sišao sa barke balzamovan od alkohola i navaren kao bulja posle šest dana ultimativne dekadencije na Egeju.

Edited by beowl
Link to comment

Hvala. :)

Proverio, apartman je bukvalno na nekoj tamo naj plaži.

Ocene na Tripadv. su dobre.

Ne sviđa mi se što nema wifi i apartmani mi više liče na velike sobe u kojoj je kuhinja.

Odustao. Idemo dalje.

Link to comment

Hvala. :)

Proverio, apartman je bukvalno na nekoj tamo naj plaži.

Ocene na Tripadv. su dobre.

Ne sviđa mi se što nema wifi i apartmani mi više liče na velike sobe u kojoj je kuhinja.

Odustao. Idemo dalje.

Ako nađeš nešto što ima WiFI, probaj da proverš da li je samo na papiru, ili stvarno radi.

 

Ja tako već 2 dana ne mogu da pošaljem mail i konektujem se RDP-om ne nake servere. A ima jebeni internet. I još je kao uključen u cenu. Mislim da su modemi radili brže i pouzdanije.

 

Za mail, znam šta je, blokirani su portovi. Za ostalo, ne znam šta je, ali je jako loše.

 

Kenjam im se u ton film.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...