Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Krajem avgusta cu bukvalno otrcati do Grcke na 6-7 dana, trazim nesto sto blize Solunu, od uslova da ima pescana plaza sa nekim barom i lezaljkama, kud i kamo neka varijanta za vecernju blejku, tipa bar da ima gde da se proseta, pojede, popije neto, nista fensi i nikakvo ludilo tipa klubova. Posto sam kolima plaza ne mora biti uz hotel/apartman, moze i van mesta do npr. 15ak minuta voznje. Jos kad bi moglo da bude sto manje nasih ljudi sa decurlijom (bez uvrede roditeljskoj ekipi). 

 

...

Najblizi sam opciji Kavale. Razmatrao Tasos al mi kolega rece kad se vracao sa istog da se zaljubio u Kavalu i da sledece godine ide tamo sigurno. Nije daleko, a cuh i da ima 2-3 pescane plaze van grada koje nisu jos uvek toliko izvikane. Ako je neko bio u Kavali bicu neizmerno zahvalan za kakav info, to mi je za sad opcija br. 1.

Bila sam u Kavali 2011. hotel Tosca beach, vrlo lep smeštaj svi bungalovi imaju pogled na more. Plaža je peščana, hotelska, more divno, sam restoran je na plaži, ima i bar u prizemlju, ležaljke su besplatne za goste hotela. Dolaze i Grci, mada ne u velikom obimu (moguće da im naplaćuju ulazak na plažu) i taj deo smatraju vrlo finim, kao i  deo obale prema Nea Iraklici (predeo u kom su bogatiji Grci iz tog kraja izgradili vile) jer nije u samom gradu već 6-7 km od Kavale. Hrana u hotelu: doručak i večera švedski sto, baš lepo, ima i lokalnih specijaliteta. Sam grad Kavala je lep, ne mnogo veliki, obiđe se za 1 dan. U samom gradu plaže nisu dobre, možda ova kod hotela Lucy može da prođe, ali ipak preporučujem hotel van grada, naročito jer ideš automobilom. Išla sam preko agencije Magic holidays, koja valjda ima ugovor o alotmanu sa Tosca beach, pa preko agencije izašlo 2-3 puta jeftinije nego kad se bukira preko interneta. Ne verujem da će vrveti od dece krajem avgusta, kao što ih nije bilo ni početkom juna kada sam ja bila. U samom gradu, najlepši hotel koji mi je ostao u sećanju je hotel Imaret, u orijentalnom stilu (nekad bila turska javna kuhinja), moram jednom ponovo doći baš tu da odsednem.

 

U blizini su granice sa Turskom i Bugarskom i na dosta mesta u gradu ima spomen ploča koje bez eufemizama obeležavaju mesta stradanja grčkog naroda u XX veku, naročito od  Bugara. Od antičkih nalazišta u blizini su Filipi, nije spektakularno, pa ako ne budeš imao dovoljno vremena, možeš i da zaobiđeš zarad plivanja i ostalih plažnih aktivnosti.

Edited by halloween
Link to comment

Hvala na info. Sutra se bacam na jurenje smestaja. Mada cu videti i jos neke opcije eventualno na prva 2 prsta Halkija.

Edited by ducca
Link to comment

Ove bliže destinacije u Grčkoj su ti najbolje u smislu odnosa cene i onoga što nude. Lokacije su mahom prekrasne, imaju naravno dostojne takmace na Mediteranu ali za sve to moraš solidno da se izuješ (Sardinija i Majorka npr). Zabodi Krf i nećeš pogrešiti.

Link to comment

Huh, ipak cu najverovatnije neki Halkidiki da odradim, cujem da su na Sitoniji najbolje plaze. Koje mesto je najbolje da zabodem, sam kraj Avgusta? Kolima sam pa nije problem da se vozikam po plazama. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...