Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

dobro, malo prejako rečeno. Shvatiću ovo kao razuveravanje, a ako budem imala neprijatnosti, ppp je kriv. ići ću busom o Splita, potom neki lokalni.

Nemoj busom od Splita do Trogira, bolja varijanta ti je brod, staje ti na rivi, kod kafica ST riva i kod ciovskog mosta si za 1.5h.

Imajuci u vidu guzve, autobus ne ide nesto mnogo brze.

 

Ako ipak odlucis za bus, imas medjugradske koji polaze iz luke i gradsku 37u (ali ona polazi sa Sukoisana, tako da je zgodnija ova prva varijanta).

Link to comment
  • 2 months later...

supruga i ja planiramo da, umesto letovanja, iznajmimo stan na mesec dana u nekom gradu na moru maja meseca. sad nam je idealna prilika posto cemo imati vremena. naravno, vodimo i bebu. meni je nekako najprivlacnija spanija. ne mora to da bude barselona ili madrid, mogu i neki manji gradovi. mada, ne mora ni spanija. neki predlog?

Link to comment

supruga i ja planiramo da, umesto letovanja, iznajmimo stan na mesec dana u nekom gradu na moru maja meseca. sad nam je idealna prilika posto cemo imati vremena. naravno, vodimo i bebu. meni je nekako najprivlacnija spanija. ne mora to da bude barselona ili madrid, mogu i neki manji gradovi. mada, ne mora ni spanija. neki predlog?

 

iznajmljivali biste auto ili ne?

 

takodje - da bude i za kupanje ili ne mora?

Edited by MancMellow
Link to comment

pa verovatno bi iznajmili auto.

 

ako je na moru onda se kupanje podrazumeva, mada ne mora, ako je 20 stepeni sve vreme onda je kul

Link to comment

Pa, obzirom da si sam pomenuo Espanu, Alicante nije los izbor. Pristojno veliki grad, ima i za kupanje,mislim nije bog zna kakva plaza u gradu, ali je ok, a okolo ima svacega u smislu da jednodnevni izleti autom do Murcije (koja nije na moru ali je prelepa), Carthagene, Torrevieje, pa i Valencie nisu nikakav problem. Usput ima raznih zanimljivih mesta za kupanje (nije kao Grcka ili HR, ali to i nisu kvaliteti Spanije). A zato jeste - soping, koji je fantastican :D I "kultura", naravno. 

 

Garantujem ti temp >20 C 

 

Eto ti predlog za razmisljanje. Mislim, Valencia je veci i lepsi grad, ali ima mnoooogo vise da se ide do plaze, a i mislim da je malo hladnije, mada nisam 100 posto siguran.

 

E sad, Braca je fantasticna (ja je vise volim od Madrida, jbg, stvar ukusa), ako ste u njoj ima dovoljno za mesec dana, ne morate nigde da se setkate, a i zalomice vam se neki dan za kupnja sigurno, ali o tome bolje pitaj Kampokeia... 

Link to comment

iznajmi gajbu u barseloneti. to moze da te kosta malo vise nego sto se nadas ali s obzirom da ste mladi i neizivljeni ( :lolol: ), imacete mnogo vise opcija nego sto izgleda na prvi pogled. gradska plaza vam je tu, cetvrt je mega hipsteraj, imate tonu stvari da radite u barsi i okolini. mozete cak na rambli da gledate skije i siptare sibicare kako zajedno varaju turiste, ako su jos tamo i ako ih rumunski cigani nisu izbacili iz posla.

Link to comment

iznajmi gajbu u barseloneti. to moze da te kosta malo vise nego sto se nadas ali s obzirom da ste mladi i neizivljeni ( :lolol: ), imacete mnogo vise opcija nego sto izgleda na prvi pogled. gradska plaza vam je tu, cetvrt je mega hipsteraj, imate tonu stvari da radite u barsi i okolini. mozete cak na rambli da gledate skije i siptare sibicare kako zajedno varaju turiste, ako su jos tamo i ako ih rumunski cigani nisu izbacili iz posla.

 

Pa da. Mislim, platice smestaj malo vise, ali ustedece na iznajmljivanju auta, gorivu, a i ima direktno iz Beograda (valjda leti Vueling u maju, majku mu, nisam proveravao...). Posebno ako nikad nije bio, onda tek. 

Link to comment

I u Barsi sve manje Spanaca, hehe. Ali, ako nisi bio, mesec dana u Barsi, jos pritom u maju je milina. Ako vam je do plaze, a s obzirom da imate i bebu, onda Barseloneta mozda jeste najbolje resenje (mada je meni mnogo draza Gracia, ali bi vam realno bilo cimanje do plaze, makar i ne morate da presedate). Mada ima jos krajeva gotovo na samoj plazi, recimo Vila Olimpica i jos par naselja na toj zutoj liniji metroa. Od mesta van same Barse je meni (kao i vecini) najzanimljiviji Sitges. Lep gradic, lepa plaza, dobro povezan za BCN, a jebem li ga, trebalo bi da je jeftiniji smestaj.

 

E, sad, ima tu mozda jedan problemcic. Malo je hladnjikavo more u maju. Da li se Mediteran sporije greje od svog jadranskog zaliva, ili sta li je, tek ja nisam pocinjao sa kupanjem pre sredine juna. To mozda i nije bogzna kakav problem jer plaze nece biti puste niti dosadne. U nedostatku nekih ozbiljnih zelenih povrsina plaze se u Barsi tretiraju kao najvaznija mesta za blejacinu, a opet moze i svasta da se radi i bez da se ulazi u vodu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...