Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Ove bliže destinacije u Grčkoj su ti najbolje u smislu odnosa cene i onoga što nude. Lokacije su mahom prekrasne, imaju naravno dostojne takmace na Mediteranu ali za sve to moraš solidno da se izuješ (Sardinija i Majorka npr). Zabodi Krf i nećeš pogrešiti.

 

Ako ti kažeš. :)

Uplatio.

Grčka nije Mediteran?

Španija je Afrika?

:huh:

Ih, što si takva, pusti nas da se igramo zanimljive geografije.
Link to comment

Huh, ipak cu najverovatnije neki Halkidiki da odradim, cujem da su na Sitoniji najbolje plaze. Koje mesto je najbolje da zabodem, sam kraj Avgusta? Kolima sam pa nije problem da se vozikam po plazama. 

 

Juzni deo Sitonije, ali okrenut prema Atosu, generalno meni su bolje te plaze na istocnoj obali Sitonije. Ali odavno sam bio :( ne bih znao detalje sad...

Link to comment

tebi je zimi 12 stepeni, dakle s nase tacke gledista gde god da odes, a i da ne odes :D - letujes. Osim, ne znam, na Himalaje ili Juzni pol :D

Link to comment

Juzni deo Sitonije, ali okrenut prema Atosu, generalno meni su bolje te plaze na istocnoj obali Sitonije. Ali odavno sam bio :( ne bih znao detalje sad...

Na potezu Kalamitsi - Sarti - Agios Nikolaos, dakle cela istocna obala Sitonije, ne mozes da se zeznes sto se plaza tice, u principu je sto severnije to bolje, ali u svakom slucaju moze da se birka i meraci.

Ako se vozis gvirni i na sam pocetak zapadne obale, oko nokta, Porto Kufo i dalje, mada sa istocnom obalom ne moze da se meri, osim sto dobro izgleda.

A ako te ne mrzi da se vozikas, odvezi se uvece u unutrasnjost, na dlan  :), Arnea je centar poprilicno jakog poljoprivrednog podrucja bez turista i dobro se jede po restoranima, vredi se promuvati.

Link to comment

A da da da, to se secam, u unutrasnjosti Halkidikija je dobra klopa i relativno jeftina (tad bila). 

Edited by MancMellow
Link to comment

Na potezu Kalamitsi - Sarti - Agios Nikolaos, dakle cela istocna obala Sitonije, ne mozes da se zeznes sto se plaza tice, u principu je sto severnije to bolje, ali u svakom slucaju moze da se birka i meraci.

 

Drug se pre dva dana vratio iz/sa ovog Sartija i kaze da je brutalno lose. On je isao sa devojkom a kaze da je mesto vise za neku porodicnu ili penzionersku varijantu, mada su plaze kao ok ali sve ostalo dosadno.

 

Nego, jel za CG treba pasos ili je dovoljna samo licna karta?

Edited by Zli Gli
Link to comment

Ma pitam za druga, on radi na prekookeanskim brodovima a uskoro ide za Englesku kod verenice pa mu je pasos jos uvek u nekoj ambasadi. Ipak, izduvali smo za letovanje jer ne sme da mrda nigde zbog toga sto ce ga zvati na neki razgovor za nesto, valjda za vizu. Pas mater.

Link to comment

Jel bio neko u uranopolisu? Ja idem u avgustu na niskobudzetni odmor. Predlozi, iskustva...

 

Послато са 400 D уз помоћ Тапатока

Link to comment

Jel bio neko u uranopolisu? Ja idem u avgustu na niskobudzetni odmor. Predlozi, iskustva...

 

Послато са 400 D уз помоћ Тапатока

Poodavno: plaza u samom mestu takoreci i nema, mesto uz obalu, samo jedna ulica, tu se zavrsava javni deo Atosa.

Na nekoliko stotina metara neka ostrvca, voze do tamo za male pare i bilo poprilicno neuredjeno ali zgodno za kupanje sa nekoliko plaza kafea, itd, itd...

U svakom slucaju ne treba propustiti brodsku (svaki dan) turu duz zapadne obale Atosa, vredi videti.

Restorana/kafana poprilicno ali sa cenama visim u odnosu na okruzenje, verovatno zbog izletnickih brodova koji tu imaju obicaj da svrate.

Za sve ostalo, mislim na plaze, bolje se odvesti nekoliko kilometara uz obalu do Jerisosa, tamosnja plaza je spadala u bolje na svegrckom planu, ali - ponavljam - info su mi poprilicno bajate.

Link to comment

Drug se pre dva dana vratio iz/sa ovog Sartija i kaze da je brutalno lose. On je isao sa devojkom a kaze da je mesto vise za neku porodicnu ili penzionersku varijantu, mada su plaze kao ok ali sve ostalo dosadno.

Jeste  :) kad je provod u pitanju, ali zato kulturno uzdizanje  :sleep: , evo Hamlet na primer, dok bude silazio niz Atos, naidje na Stratoni, lep vidikovac, gradic/luka na nekoliko stotina metara vertikalno ispod sa sve morem grcke boje, pod uslovom da su prestali da povremeno tovare boksit...

Pa odatle skrene samo par kilometara u unutrasnjost, Stagira, Aristotelovo rodno mesto, jes da osim imena i eventualno table ako su je postavili da oznace, nije nista ostalo, ali Aristotel  :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...