Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Reših da se kockam ovog leta i isprobam ClubMed. Dobili smo preporuke sa nekoliko strana pa nek ide život: all inclusive 18+ sa intenzivnim sedmodnevnim sport/party programom (kursevi skijanja na vodi, jedrenja na dasci i streličarstva uračunati u cenu) i nekim drugačijim konceptom klope koji prati taj supersportski fazon. Mesto ne odiše nekim napucanim luksuzom ali svi kažu da je atmosfera za desetku, bumo videli.

Link to comment

planiram da provedem 7 dana u Istanbulu a nakon toga još 7 dana negde na turskom moru. Šta je najbolja opcija u smislu value for money? Kakve su avio veze i cene Istanbul-destinacija-Beograd? Da li je bolje ići preko srpskih agencija ili juriti online? Koje su prednosti i mane apartmanskog i all inclusive smeštaja?

Edited by pacey defender
Link to comment

Preciziraj malo datume, od njih može da ti zavisi morska destinacija. Avio veza isto zavisi od datuma.

 

Ako uzimaš AI onda možeš da uplatiš i u Srbiji, ako ćeš individualno onda može i airbnb da ti završi posao ali tu destinacija i lokacija postaju važne. Moja preporuka za more ti je Bodrum ili Marmaris, može i Kemer ali do 10. jula, posle je nepodnošljivo vruće. Baci neku dodatnu informaciju, da suzimo opseg.

Link to comment

da, sad videh da nisam napisao bitan detalj. 

 

u istanbulu bi bili do 1.avgusta a nakon toga idemo na more. 

 

fora je u tome što će lepša i vrednija polovina imati neku šljaku u istanbulu, pa bih se privalio tih sedam dana, a nakon toga sledi zajednički odmor. biramo destinaciju a apsolutno ništa ne znamo o turskoj obali. iskreno, ne navijam za all inclusive, naročito ako će biti skupo ali po svemu što sam čuo, turska se po toj vrsti usluge izdvojila u odnosu na konkurenciju. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Jeste, AI je keva u Turskoj ali ima smisla jedino sa decom ili ako iz nekog dobrog razloga ne izbivaš iz hotela (18+ hoteli i slične akcije). Ako hoćete da malo bazate okolo AI je nepotrebno bacanje para.

 

Dalje, u avgustu zaboravi na Antaliju, vrućina je neizdrživa (plus je Antalija više za AI). Furajte Bodrum ili Marmaris za prvi put. Napisaću sutra par detalja.

 

U Istanbulu će vam biti malo sparno ali zato nigde neće biti gužve pa ćete moći da lagano obiđete sve što vas interesuje.

Link to comment

Plus za Marmaris, prelepo more, pristupacne cene, za svakog po nesto Bio sam 2004 i prosle godine, za svaku preporuku

Moco, idi opet, dosta se na bolje promenilo

Link to comment

To mi treba! Svaki argument da izbegnemo AI :)

 

I ja navijam za ovaj egejski deo obale, kako god da ga turci zovu. 

 

Zovu ga Ege Denizi. Elem, u Marmaris sam išao par puta ali sve na po jedan dan tako da nemam neko prebogato turističko iskustvo ali svakako mogu da ga preporučim. Priroda je predivna, more čisto, celo mesto je okruženo planinama i jedino mu se kroz njih može prići. Ima nekoliko atrakcija koje vredi videti, tipa izlet rekom Dalyan u okviru kojeg možeš da vidiš čuvene likijske kripte i ostatke antičkog grada Kaunosa. U ponudi je gomila jeep safarija u sklopu kojih još svašta nešto može da se vidi i radi (lekovito blato, sulfatni bazeni itd) a isto tako možete i da sami iznajmite džip i istražujete okolo. Morske ekskurzije ne znam kakve su ali video sam da su u ponudi imali ostrvo Sedir (iliti Cleopatra Island) koje se nalazi u zalivu Gökova koji je "iza leđa" Marmarisu - taj zaliv sam oplovio uzduž i popreko i fantastičan je samo što mu se mnogo lakše prilazi sa vode nego sa kopna i nema puno mesta koja možete da dohvatite džipom ali ako ste voljni da malo lutate svakako ćete pronaći par lepih lokacija.

 

Bodrum je drugačiji koncept, više je za provod nego za prirodu. Najveća razlika u odnosu na Marmaris je ta što u avgustu tamo bude nekih tri miliona ljudi i tu gužvu ćete osetiti na svakom koraku. Nema planina i zelenila, samo brda koja su do poslednjeg kvadrata prekrivena tipskim vikend naseljima, ono, ograđeni kompleksi letnjih vila sa mini bazenima, baštama i obezbeđenjem. Sam Bodrum je širok pojam jer se ne odnosi samo na grad već na čitavo poluostrvo na kojem ima oko desetak zaliva i istoimenih naselja koja se razlikuju po konceptu, kvalitetu, zavetrini... Zato je jako bitno koji zaliv ćeš izabrati kao bazu (najbolji su Bitez i Ortakent na južnoj strani, severna je malkice "penzionerska" ali opet nije loša za one koji preferiraju manju gužvu). Ako ideš na airbnb ili neki sajt za rentiranje gajbe, uvek će pisati koje naselje je u pitanju tako da možeš time da se pripomogneš. Ako budeš imao neke konkretne kandidate možeš da mi baciš PM.

 

Da se razumemo, meni je Bodrum mila majka i svake godine gledam da zabodem bar nekoliko dana dole. Ali sve je stvar tvojih afiniteta. Mesto je dušu dalo za provod, noćni život i celodnevnu bleju na plaži. U isto vreme, mesto je 100% komercijalizovano tako da skoro da nema dobre plaže koja nije pod koncesijom i gde moraš da platiš ulaz - mada za to što platiš barem dobiješ nešto i znaš da si dobio nešto (sve više dominira koncept da npr. platiš 50 lira za ufur i onda unutra imaš klopu i piće za tih 50 lira plus naravno ležaljku, suncobran i tuš; sve je prilagođeno tome da čitavog dana blejiš tamo i lagano krckaš neku kintu). U Bodrumu ti auto nije potreban jer je sve živo povezano minibus linijama koje idu dan i noć).

 

U Bodrum letiš na aerodrom Muğla/Milaş a u Marmaris na aerodrom Dalaman. Turkish ima celu kombinaciju za nekih 350 evra (BEG-IST-more-IST-BEG) s tim da sam na brzinu pogledao subotnje letove (1/8/15 avgust) a oni su naravno najskuplji. Ako birate manje prometne dane možda možete da spustite cenu na nekih 270-280 evra ali teško će ići ispod toga jer je u pitanju sam špic letnje sezone. Lowcosteri mogu da se nađu za neke manje pare ali njihove cene nisu značajno niže u avgustu.

Link to comment

Joj, pa Dalyan je baš blizu Marmarisa, to nisam znao. Sećam se da mi je Vasilijeva reportaža baš bila sjajna. 

 

Sve više navijam za Marmaris. Pišemo se dalje, hvala na svim ovim informacijama. 

Link to comment
  • 1 month later...

Ova tema mi je gora od hejta.

Baš mrzim da tražim, planiram i organizujem letovanje.

Valjda što sam control feak, pa sve moram... <_<

Sad kopam neki Krit u avgustu, ali bih za promenu apartman na plaži, blizu civilizacije...

Ako neko ima šta, slobodno neka pomogne. ^_^

Da zavrtimo krug. <_<
Link to comment

planiram da provedem 7 dana u Istanbulu a nakon toga još 7 dana negde na turskom moru. Šta je najbolja opcija u smislu value for money? Kakve su avio veze i cene Istanbul-destinacija-Beograd? Da li je bolje ići preko srpskih agencija ili juriti online? Koje su prednosti i mane apartmanskog i all inclusive smeštaja?

najbolja opcija je da tih 7 dana provedete na brodu koji krstari na potezu marmaris-fetije-marmaris. zaboravio sam kako se ti brodovi zovu, bio sam pre 10+ godina sa zenom. na brodu imas 6 kabina (malih) za dvoje, kapetana, kuvara i malog od palube. klopa je obezbedjena i ok je ali uvek mozete da je pojacate kupujuci ribu i slicne stvari koje ce kuvar rado spremati. brod se nocu sidri u lepim uvalama ili u marinama (jednu noc u fetije), plus imas mogucnost svih ovih izleta koje beowl spominje. ja sam bio 7-8 puta u turskoj, sto po gradovima (istanbul, bursa, izmir), sto na moru, sto poslom, sto turisticki, volim tu zemlju i to krstarenje mi je najbolje iskustvo. Edited by ikar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...