Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Meni bi bilo jezivo kada bih isla totalno na "kud me put odnese", neophodan je barem okvirni plan gde se sve ide, kako doci, spremiti mape..

Prosle godine sam se opustila kada sam isla u Andaluziju i kao nisam zurila da hvatam smestaj za Sevilju na vreme nego ostavila da kad stignem u bazu odlucim koliko cu dana tamo koliko vamo i dok sam ja tako uzivala zamalo da ostanem bez smestaja koji ne kosta kao bubreg. Spasilo me sto na air-bnbu ima ljudi koji su budni i u 04 :sleep:

Link to comment

pa dobro,potpuno nemanje plana je nemoguće jer se tada dezintegrišeš..misim i ja sada sa ovo plana što imam sam u fazonu mogu svuda što je besmisleno pa sužavam opcije na nekoliko..a do početka puta ćemo morati odrediti tačna mesta ili bar prvo i početno da se ne bi nekontrolisano kretali u svim pravcima..

Link to comment

Jel bio neko na Kipru? posto na more mogu da krenem tek pocetkom septembra, gledao sam nesto i deluje mi da je tamo prilicno toplo i tada.

 

Samo ne znam nista o plazama i cenama, pa rekoh da proverim jel neko letovao vec?

Link to comment

bo sam ja '92-'95 kao srecni izbeglica, malkice ce informacija biti out of date posto se nisam vracao posle '95. :D

 

septembar je dobar izbor sto se klime tice. hladno sigurno nece biti, moze biti samo prevruce. bilo je prilicno skupo pre 20 godina, do najezde rusa koja je krenula sredinom 90's, sada je sigurno papreno. ali to je deo koji ne znam dobro posle 20 godina.

 

preporucujem ti aya napu, tamu su vecnisko stanovnistvo turisti, najbolje gradske plaze u grckom delu. u moje vreme su preovladavali turisti iz skandinavije, dok je limassol npr imao vise engleza, sto je bitna razlika za dobar provod.

 

malo vecim motorom ili kolima se moze obici sve sto te interesuje, za bilo koji grad/plazu jedan dan je dovoljan. 

 

kiprioti su ok skroz, makar ta moja generacija, ne znam za ve nove. 

 

ako budes dole obavezno probaj grilled haloumi sir

 

DSC_0657_607.jpg

Link to comment

hvala za retro info :) naleteo sam na prilicno povoljan smestaj i karte pa je izbor pao na Paphos a i nesto sam snjuvao po netu i zaista dve najlepse plaze su oko aya nape ali dosta drugih iz top 10 su blize paphosu a kontam da je kud i kamo jeftinije od aye nape i larnace.

 

a halumi planiram i da jedem i da ponesem :)

Link to comment

bio sam ja prosle godine u julu, doduse poslovno, u limasolu i larnaki. ne moze da se zivi od rusa, osoblje hotela rusko, konobari ruski, hotel polurazvaljen, zvanicno 4 zvezdice, a ne vredi ni 2. jedna uticnica u sobi, tog se secam.

mislim da nisam video lokalca, sem na poslu. plaze ok, nista specijalno, klopa super, vozi se na levoj strani. kada su mi izdavali rent-a-car napomenuli da nikako ne idem na okupiranu teritoriju kolima...

cene su normalne, koliko se secam

Link to comment

Krajem avgusta cu bukvalno otrcati do Grcke na 6-7 dana, trazim nesto sto blize Solunu, od uslova da ima pescana plaza sa nekim barom i lezaljkama, kud i kamo neka varijanta za vecernju blejku, tipa bar da ima gde da se proseta, pojede, popije neto, nista fensi i nikakvo ludilo tipa klubova. Posto sam kolima plaza ne mora biti uz hotel/apartman, moze i van mesta do npr. 15ak minuta voznje. Jos kad bi moglo da bude sto manje nasih ljudi sa decurlijom (bez uvrede roditeljskoj ekipi). 

 

Proslo leto bejah u Uranopoliju i Amulianiu, sasvim zadovoljan, otvorena je opcija i za ovu godinu ali bih radije neku novu varijantu. Plus je voznja do Athosa jebeno smorna sa milion krivina i lepsa polovina mi vec negoduje pri pomisli na ponovno cimanje.

 

Kapiram da su prva 2 prsta ultra mega giga popularna medju nasim ljudima, mada ako ima neki bisercic vredan razmatranja rad sam saslusati.

 

Najblizi sam opciji Kavale. Razmatrao Tasos al mi kolega rece kad se vracao sa istog da se zaljubio u Kavalu i da sledece godine ide tamo sigurno. Nije daleko, a cuh i da ima 2-3 pescane plaze van grada koje nisu jos uvek toliko izvikane. Ako je neko bio u Kavali bicu neizmerno zahvalan za kakav info, to mi je za sad opcija br. 1.

Link to comment

Uključio sam i Tursku u kombinacije.

Side? Neko?

 

Ti baš rešio da prokuvaš kao fićin termostat? Pa u Antaliji nije moguće preživeti u avgustu.

 

Nego ti lepo zabodi Bodrum ili Marmaris, to su majke keve.

Link to comment

Ti baš rešio da prokuvaš kao fićin termostat? Pa u Antaliji nije moguće preživeti u avgustu.

 

Nego ti lepo zabodi Bodrum ili Marmaris, to su majke keve.

:( Pa nemam više ideje.

Sećam se Bodrum pre dva-tri godine, izlet sa Kosa.

Ljudi se vratili dinstani. Ja mudro izbegao -_-

 

Nisam više pametan, ovo što gledam po Grčkoj ne vredi tog novca, Belek i Side mogu da ubodem ali eto vrućina... Jebem ti more...

Link to comment

Wall, ako ti nešto znači, ja bio sad na Zakintosu, i ok, ja sam uzeo all incluzive na plaži, jer mrzim da pešačim do plaže, ali ima na 150-200 metara od plaže sasvim pristojnih smeštaja.

 

ZNam da ne voliš da ponavljaš (tako reče, jel'?) ali, jebem ga, pogledaj kod Kaladaukasa Raggia studio u Tsliviju.

 

Ljudi sa kojima sam išao su bili zadovoljni, 335€ po osobi je noćenje sa doručkom (avion u ceni). Mislim da i Kontiki ih ima u ponudi. Gazda je jebeni car kažu oni koji su tamo bili odseli.

Link to comment

Ma i ja sam tako do sada morovao, htl na plaži all in. i mozak off.

Mislio sam ove godine probati da iznajmim App ali "na plaži" i sve što sam našao je bilo nešto šmrljavo, više kao veći studio... Baš skromno™. A i da ga jebem onda moram rentati auto, ići u nabavku, istraživati restorane... Umoran sam za tako nešto.

Valjda će nešto biti do 1. avgusta.

I jeste, ne bih nikako na isto mesto, barem da mi bude koji dan zanimljivo. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...