Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

Ova tema mi je gora od hejta.

Baš mrzim da tražim, planiram i organizujem letovanje.

Valjda što sam control feak, pa sve moram... <_<

Sad kopam neki Krit u avgustu, ali bih za promenu apartman na plaži, blizu civilizacije...

Ako neko ima šta, slobodno neka pomogne. ^_^

Link to comment

Ja sam isto tražio nešto na plaži, ali hotel. I našao, doduše ne na Kritu. Zakintos, Tslivi, hotel je bukvalno na plaži.

 

Ove godine hoću da mi bude užasno dosadno na moru.

Link to comment

Sad kopam neki Krit u avgustu, ali bih za promenu apartman na plaži, blizu civilizacije...

Ako neko ima šta, slobodno neka pomogne. ^_^

 

Krit je stravično vreo u avgustu, imaj to u vidu.

 

Za to doba godine optimalan izbor je severna obala koja je vetrovitija i za nijansu svežija od južne. IMHO najlepša apartmanska naselja su na jugozapadu ali su solidno "odsečena" i potrebna je poduža vožnja da se dobaciš do lepih mesta za dnevne izlete.

 

Na severu su ti najbolje opcije krajnji zapad (Chania) ili krajnji istok (Sythia). Chania je magičan venecijanski grad u koji vredi ići svake večeri a dobre lokacije za smeštaj su Stalos i Platanias. Plus možeš lako da organizuješ dnevni izlet na Elafonissi ili ostrvo Gramvousa - dve najlepše plaže u Evropi, bez preterivanja.

 

Malo više ka istoku dobra opcija je Bali, tačno između Retimna i Irakliona. Plaža je super a Knosos i Retimno su na dohvat ruke.

 

Ako voliš nešto sa više duha a manje fenseraja, onda je Sythia svakako nešto što se može uzeti u obzir. Tu su najbolje lokacije Petras i Paleokastro u čijoj okolini se svašta može videti i ujedno dobaciti do plaže Vai koja je među najlepšim na Kritu. Sythia je zona u koju većinom dolaze domaći turisti pa je atmosfera u tom smislu drugačija ali meni je bilo fenomenalno i mnogo više mi se dopalo u odnosu na obližnji Agios Nikolaos koji mi je dosadio posle dve posete.

 

Ne znam kakva su ti iskustva sa Kritom ali ako ti je ovo prva poseta moja preporuka je Chania i da ne žališ para za car rental, ima pregršt neverovatnih stvari za obići i videti. Ako se odlučiš za neku konkretnu lokaciju, reci koju pa ću ti napisati šta sve možeš da dohvatiš u krugu od sat-dva vožnje.

 

Važno: nemoj da se zezneš i odeš u zaliv Souda (istočno od Chanie), to je jedna od najvećih NATO baza u Evropi pa će ti mlaznjaci i brodovi biti jedina uspomena sa letovanja. Isto tako, mnoge agencije u Srbiji nude naselja Hersonissos i Malia na istoku, to izbegavaj u najširem mogućem luku. To su ogromna prihvatilišta za 300k Britanaca gde čak ni lekari nisu Krićani, jedino je policija lokalna. To je samo za mazohiste.

 

PS one linkovane hotele sam nabacao napamet, tek da vidiš lokaciju na mapi. Svako naselje nudi solidan broj apartmana sa strava pogledom na more a negde ih ima i na samoj plaži.

Edited by beowl
Link to comment

Samo da prebacim post sa prethodne strane pošto smo brzo otvorili novu:

 

Drugari, pretpostavljam da su neki od vas čuli za gület cruise - otprilike najbolju stvar koja leti može da se doživi u Turskoj. Linkovao sam jednu agenciju koja ih organizuje, metodom slučajnog odabira, čisto u svrhu osnovnih informacija.

 

Da budem kratak, sakupila se ekipa i rezervisala gület sa 6 kabina odnosno za 12 putnika. Ide se na šestodnevnu turu od Bodruma prema Kušadasiju i nazad, od 28.6. do 4.7. Koncept je veoma jednostavan - kupanje i alkohol, kupanje i alkohol, još kupanja i još alkohola. Nema iskrcavanja, sve vreme na vodi. Jesam li pomenuo alkohol?

 

Imamo još dva slobodna mesta pa ako je neko zainteresovan da uskoči pošaljite mi PM. Ekipa je kul, petoro Turaka, troje Amerikanaca i naravno dve Srbende koje će na kraju sve da ih zeznu.

Link to comment

Samo da prebacim post sa prethodne strane pošto smo brzo otvorili novu:

 

sto mi se svidja tvoja ponuda. ja bih rado, ali nemam s kim. 

 

sa svoje strane, preporucila bih porodicama s decom letovanje u hotelu 4 opatijska cveta u opatiji. to je hotel na najboljem mestu u opatiji, 4 zvezde. to je najcesce nepriustljivo, ali taj hotel vec godinama ima ponudu 1+1 gratis, odnosno da za cenu jednog budu dvoje u polupansionu. dete do tri godine je dzabe, a sledece dete do 12 godina placa 120 eura.

 

ja sam bila par puta, van sezone, oko nove godine, to je budzasto, polupansion za dvoje manje od 80 eura, a bila sam i jednom u jeku sezone, i iako sam mislila da ne volim hotelska letovanja, tu sam shvatila da se varam. hrana je genijalna, ponuda za dorucak i veceru veoma veoma bogata i raznovrsna, i to toliko da sam u fazonu da idem tamo samo da bih zdrala. posteljina egipatski pamuk, menjaju svakog dana, peskiri, papuce bademantili, da, da, hotel ima i bazen, klima, nista ne razmisljas, osoblje veoma ljubazno. uzivancija. plus je sto je opatija veoma blizu, 5 sati autoputem, a i kapiram ga ko super mesto za porodice, nema buke, cak ni guzva nije preterana. 

 

kontiki ima u ponudi ovu akciju 1+1 gratis, ali ako se odlucite, savetovala bih da pisete direktno hotelu, jer na recepciji moze da se plati u eurima, a kontikiju se uplacuje srednji ili visi kurs obracunskog eura. 

Link to comment

sto mi se svidja tvoja ponuda. ja bih rado, ali nemam s kim. 

 

Četvoro putnika dolaze solo, šestoro su parovi. Sa te strane imamo balans :)

 

Kabine su relativno nebitan faktor pošto skoro svi spavaju na palubi za sunčanje. Meni je ovo četvrta uzastopna godina na gületu i još nisam jednu noć prespavao u kabini. Ujutro se samo preturim preko ograde u vodu, definicija kvalitetnog buđenja.

Link to comment

ma znam, to sto sam pisala gore o hotelu, ne znaci da nisam jedrilicarka :D

nego, obratila sam paznju na datum, u to vreme moram da budem u beogradu. izvini na laznoj uzbuni. ali ako ubuduce imas ovakve kombinacije, posalji mi ponudu, pliz. zainteresovana sam. 

Link to comment

A sto bas avgust..po meni je to nekako najgori mesec za letovanje? Pretoplo, prevelike guzve, skupo - gde god da odes.

Trebalo bi da trazis onda nesto kao i ja, gde ima dosta prirodnog zelenila i drveca jer je tu odmah i mikroklima drukcija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...