Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

N1, CNN medj srbljem

Featured Replies

Upravo to je i najzanimljivije i verovatno najbitnije.

Ko je ovo snimio i zašto, tj sa kojim ciljem je ovo pušteno.

  • Replies 3.8k
  • Views 451.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Koja je smradina Kovačević, fuj. Oličenje "neće me niko zajebati, svisuisti" pljuckanja sa nebeskih visina mudrosti nedostupne običnim smrtnicima; nešto što najviše prezirem, više od ogoljenog ćacizma

  • N1 Info RS Bio jednom jedan Siniša Kovačević Kada je 1998. donet zloglasni Šešeljev Zakon o javnom informisanju sa drakonskim novčanim kaznama za medije koji su za 24 sata pred sudijom za prekršaje mo

  • Milošica
    Milošica

    Za njega ne verujem.

Posted Images

13 minutes ago, Ayatollah said:

Pa da, ali iz vizure shareholdera BCP to nije nikakav problem. Uobičajeno je da se poslovi ove veličine u malim zemljama poput Srbije ne mogu završavati bez upliva i amina najvišeg političkog vrha, i oni su na to potpuno naviknuti, i ne bi videli ništa sporno u tome što se Vučić interesuje za transakciju, jer su to već videli desetinama puta u raznim zemljama.

Ovo implicira korupciju. Grk, ne Miler, je uzeo LICNO neke novce da nesto zavrsi. I uz to neko ko je vodio kompaniju 15 godina (Solak i ona gospoja) se tuzi sa njima. Losa reputacija za fond je najgora stvar. Krenuce investitori da se izvlace. Svi iz Zvaljine okoline postaju pogubljeni i blago unezvereni zbog pritiska koji ocigledno postoji: i Dacic, i Glisic, sad i Lucic. Jos Malija da overimo i to je to.

A jbga kad je onaj iz KKR neki bivši general ili ko god bio kod Vučića nije da je iko vikao:

"Šta će on kod Vučića, šta ima on sa njim da priča? Šta su se digovorili!!!"

Tada je bio"narativ" da je ovaj rekao AV : Ne diraj N1.

A ko zna o čemu su pričali...

I meni je najveći WTF da je to procurelo i kome to igra...

Uz to, ja mislim da je Zvaljo jako los trgovac. Preplatio je Grka jedno 2 do 3 puta. Umesto 50 milki, dao je 100-150. Budala. Ne razume se ni u sta.

Ali Lucic, direktor Telekoma, elektroinzenjer dozvoli da ga snime...

Ahahahaha... obican Signal bi mu zavrsio situaciju. A da ne pricam da treba po automatizmu sam da snima sve svoje razgovore i da ih pohranjuje negde na mrezu, opet automatski...

Nije ovo snimano prisluškivanjem telefona, već neke kancelarije, tako da nema veze sa Signalom ili bilo kojim drugim appom.

2 minutes ago, garmonbozia said:

Nije ovo snimano prisluškivanjem telefona, već neke kancelarije, tako da nema veze sa Signalom ili bilo kojim drugim appom.

Slusan je telefon. Cuje se lepo na pocetku sustanje u jednom smeru. I slusan je Milerov telefon, jer se on razgovetnije cuje.

EDIT: a i razgovor pocinje kao tipican telefonski razgovor, sa Hi... pa redom.

Edited by gsb

10 minutes ago, gsb said:

Ovo implicira korupciju. Grk, ne Miler, je uzeo LICNO neke novce da nesto zavrsi. I uz to neko ko je vodio kompaniju 15 godina (Solak i ona gospoja) se tuzi sa njima. Losa reputacija za fond je najgora stvar. Krenuce investitori da se izvlace. Svi iz Zvaljine okoline postaju pogubljeni i blago unezvereni zbog pritiska koji ocigledno postoji: i Dacic, i Glisic, sad i Lucic. Jos Malija da overimo i to je to.

  1. Ne, ne implicira korupciju. U transakcijama su sasvim uobičajeni zahtevi da se neki menadžeri zadrže vode kompaniju, ili da se neki menadžeri smene i odu iz kompanije. Ne bih se ni najmanje začudio da u nekom SPA-u eksplicitno piše da će Subotić biti smenjena u nekom trenutku, i neki npr. engleski sudija ili međunarodni arbitar ne bi video nikakav problem u tome što se kupac interesuje kada će ta obaveza biti sprovedena. No, čak i da to nije ugovoreno, moglo bi se svakako braniti time da je u pitanju osoba koja je minirala dogovorenu transkaciju, te da se kupac žalio prodavcu da se dinamika dogovorene transakcije ne poštuje zbog menadžera prodavca koji pruža otpor i tražio od njega da to otkloni. Svaki SPA sadrži opštu odredbu da se svaka od strana obavezuje drugoj da će preduzeti sve što je u njenoj operativnoj moći da se transakcija realizuje, a uklanjanje neposlušnog direktora koji koči transakciju to svakako jeste.

  2. Koji investitori će krenuti da se izvlače zbog loše reputacije? Mislite da investitori ne znaju kako se posluje u zemljama poput Srbije, pa će ih upliv politike, pa čak i neka sitna korupcija šokirati? Ili sporovi sa bivšim menadžmentom? Da bi se oni nešto šokirali, morao bi da bude neki stvarno ogroman skandal, tipa da fond prodaje ovu imovinu nekom Putinovom drugaru ili nekom trgovcu narkoticima iz Meksika, a ne srpskom državnom Telekomu (ne, niko na Zapadu neće percipirati da ovo kupuje Vučić lično i da je on kralj narko podzemlja). Ja zaista ne znam odakle to mišljenje o stranim investitorima kao naivnim dobrim medama koji ne znaju ništa o svetu koji ih okružuje i šokiraju se ne svaku nezakonitost i nemoralnost, kad su po pravilu u pitanju namazani likovi koji znaju deset puta više od nas na forumu šta se tačno događa u Srbiji, ili bilo gde gde investiraju neku značajniju sumu. Mi smo ovde naivni, a ne oni.

37 minutes ago, gsb said:

Ovo implicira korupciju. Grk, ne Miler, je uzeo LICNO neke novce da nesto zavrsi. I uz to neko ko je vodio kompaniju 15 godina (Solak i ona gospoja) se tuzi sa njima. Losa reputacija za fond je najgora stvar. Krenuce investitori da se izvlace. Svi iz Zvaljine okoline postaju pogubljeni i blago unezvereni zbog pritiska koji ocigledno postoji: i Dacic, i Glisic, sad i Lucic. Jos Malija da overimo i to je to.

upravo tako!

1 minute ago, gsb said:

Slusan je telefon. Cuje se lepo na pocetku sustanje u jednom smeru. I slusan je Milerov telefon, jer se on razgovetnije cuje.

EDIT: a i razgovor pocinje kao tipican telefonski razgovor, sa Hi... pa redom.

Slušana je prostorija u kojoj je telefon Milera, zato se Lučić ne čuje toliko dobro.

ovo igra solaku, mozda je neko njegov ko je ostao u firmi uspio da ozvuci milera na ovaj ili onaj navin, i igra nama, mozda je neko iz sluzbe odlucio da se otisne i pustio snimak nastao redovnim ili vanrednim prisluskivanjem lucica.

ovim nisam rekla apsolutno nista.

Edited by morgana

2 minutes ago, Ayatollah said:

  1. Ne, ne implicira korupciju. U transakcijama su sasvim uobičajeni zahtevi da se neki menadžeri zadrže vode kompaniju, ili da se neki menadžeri smene i odu iz kompanije. Ne bih se ni najmanje začudio da u nekom SPA-u eksplicitno piše da će Subotić biti smenjena u nekom trenutku, i neki npr. engleski sudija ili međunarodni arbitar ne bi video nikakav problem u tome što se kupac interesuje kada će ta obaveza biti sprovedena. No, čak i da to nije ugovoreno, moglo bi se svakako braniti time da je u pitanju osoba koja je minirala dogovorenu transkaciju, te da se kupac žalio prodavcu da se dinamika dogovorene transakcije ne poštuje zbog menadžera prodavca koji pruža otpor i tražio od njega da to otkloni. Svaki SPA sadrži opštu odredbu da se svaka od strana obavezuje drugoj da će preduzeti sve što je u njenoj operativnoj moći da se transakcija realizuje, a uklanjanje neposlušnog direktora koji koči transakciju to svakako jeste.

  2. Koji investitori će krenuti da se izvlače zbog loše reputacije? Mislite da investitori ne znaju kako se posluje u zemljama poput Srbije, pa će ih upliv politike, pa čak i neka sitna korupcija šokirati? Ili sporovi sa bivšim menadžmentom? Da bi se oni nešto šokirali, morao bi da bude neki stvarno ogroman skandal, tipa da fond prodaje ovu imovinu nekom Putinovom drugaru ili nekom trgovcu narkoticima iz Meksika, a ne srpskom državnom Telekomu (ne, niko na Zapadu neće percipirati da ovo kupuje Vučić lično i da je on kralj narko podzemlja). Ja zaista ne znam odakle to mišljenje o stranim investitorima kao naivnim dobrim medama koji ne znaju ništa o svetu koji ih okružuje i šokiraju se ne svaku nezakonitost i nemoralnost, kad su po pravilu u pitanju namazani likovi koji znaju deset puta više od nas na forumu šta se tačno događa u Srbiji, ili bilo gde gde investiraju neku značajniju sumu. Mi smo ovde naivni, a ne oni.

Samo 1). MTS nema vlasnickog udela nikakvog u United grupi, a nije ni investitor u BC partnersu. Oni zatvaraju transakciju prodaje Sporskih prava nettv i totaltv.

  1. Korupcija Grka je ocigledna, jer oni rade po Zvaljinom nalogu ne zbog ucesca Telekoma u vlasnistvu, vec zbog "bribe" vodece funkcije u investicionom fondu. I to je problem...

I BTW, Solak je mozda manjinski vlasnik, ali je verovatno pojedinacno najveci akcionar. Ko npr Bill Gates u MS. Takvim ljudima se ne radi ovo sto rade Solaku.

6 minutes ago, garmonbozia said:

Slušana je prostorija u kojoj je telefon Milera, zato se Lučić ne čuje toliko dobro.

Da je ozvucena prostorija, druga strana se ne bi cula, sem da Miler nije ukljucio speakerfone... hi, hi, hi... onda njegove namere ne bi bile tako jednosmerne... ne verujem, ali svasta je moguce.

27 minutes ago, Frank Pembleton said:

A jbga kad je onaj iz KKR neki bivši general ili ko god bio kod Vučića nije da je iko vikao:

"Šta će on kod Vučića, šta ima on sa njim da priča? Šta su se digovorili!!!"

Tada je bio"narativ" da je ovaj rekao AV : Ne diraj N1.

A ko zna o čemu su pričali...

I meni je najveći WTF da je to procurelo i kome to igra...

Ja bih isto rekao i da znam da je taj Grk išao kod Vučića da brani N1. Šta ima predsednik države da se sastaje sa nekim vlasnikom medija? To odmah ukazuje da želi nešto sa njim da dogovara/pregovara oko sadržaja koji se emituje. I Tadić se sastajao sa onim Grkom kada je dolazio da kupi Fox i pretvori ga u Prvu. Baš teško za pretpostaviti o čemu su pričali.

Dokle god takva praksa u Srbiji prolazi kao da je nešto normalno, ovo neće biti država u kakvoj ja želim da živim.

3 minutes ago, Ayatollah said:

  1. Koji investitori će krenuti da se izvlače zbog loše reputacije? Mislite da investitori ne znaju kako se posluje u zemljama poput Srbije,

Nacelno, koliko je bitno zavisi I od investitora. Nije mali broj primera da su se povlacili. prvo mi pada na pamet (kako se tretira) W.B. “.. we can afford do lose money even a lot of money, but we can’t afford to lose reputation - even a shred of it .. “ (bilo je u igri nekih 700m pocetkom devedesetih, u danasnjim oko 1.7M).

I da BC partners nisu vrh i uglavnom se oslanjaju na private equity/credit (citaj hijene) tako da su svakakvi poslovi/dogovori moguci

3 minutes ago, Ayatollah said:

  1. Koji investitori će krenuti da se izvlače zbog loše reputacije? Mislite da investitori ne znaju kako se posluje u zemljama poput Srbije,

Nacelno, koliko je bitno zavisi I od investitora. Nije mali broj primera da su se povlacili. prvo mi pada na pamet (kako se tretira reputacija ) W.B. “.. we can afford do lose money even a lot of money, but we can’t afford to lose reputation - even a shred of it .. “ (bilo je u igri nekih 700m pocetkom devedesetih, u danasnjim oko 1.7M).

I da BC partners nisu vrh i uglavnom se oslanjaju na private equity/credit (citaj hijene) tako da su svakakvi poslovi/dogovori moguci

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.