Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

N1, CNN medj srbljem

Featured Replies

25 minutes ago, Ayatollah said:

Imate li neki dokaz, ili makar čvrstu indiciju, da ovo JESTE korupcija? Ne dokazuje se da neko nije korumpiran, nego da neko jeste korumpiran, i to su vrlo ozbiljne optužbe. Cela dosadašnja linija argumentacije na ovom topiku je da ovo mora da je korupcija jer eto nema šta drugo da bude, a bez ikakvih dokaza osim tumačenja snimka jednog telefonskog razgovora istrgnutog iz konteksta transakcije.

I u slučaju da nije bilo ugovoreno, za gašenje poslovanja UG u Srbiji je dovoljna percepcija menadžmenta UG da je u pitanju ili nedovoljno profitabilna delatnost ili delatnost koja im stvara operativne probleme ili oba, i to će oni lako odbraniti i pred svojim investitorima i pred nekim spoljnim stakeholderima, jer manje-više to i jeste bilo u pitanju. Takođe, da li neko misli da Sten Miler ovo radi sam i na svoju ruku i da celu priču nije već provukao kroz interne organe UG i za to dobio saglasnost od njih? Ako neko to misli, onda nema pojma kako funkcionišu korporacije na tim nivoima, jer likovi poput Milera UVEK prvo gledaju da zaštite sebe od mogućih posledica, pa tek onda firmu koju vode. Takođe, da li neko misli da on nema pametnija i profitabilnija posla od toga da se jebava sa nekom Aleksandrom Subotić i nekim Vladimirom Lučićem oko poslovnih operacija koje firmi koju vodi ne donose nikakav naročit profit, ako uopšte i donose bilo kakav profit? Postoji hiljadu mogućih razloga i motiva zbog kojih bi UG želeo da ugasi svoje poslovanje u Srbiji, i koje nemaju nikakve veze sa korupcijom - što opet ne znači nužno da neke korupcije i nije bilo, ali da bi se o njoj moglo ozbiljno raspravljati, potrebno je mnogo više od wishful thinkinga da je ovo sigurno korupcija.

Prvi pasus: nije ovo krivicni postupak pa da moraju dokazi. Nije to ni bila namera onog ko je pustio snimak

Drugi pasus: Ja od pocetka tvrdim da nije Miler, nego Grk, za dobre novce licno, napravio deal sa Zvaljom. Direktor UG Miler po logici stvari moze samo da operacionalizuje. Ono sto je indikacija korupcije je to sto visokopozicionirani menadzer jedne korporacije objasnjava svoje poteze drugom visokopozicioniranom menadzeru druge korporacije. I boli uvo investitore za nas, nego razmisljaju o Grku, koji ako ovo radi i koji je pri tom nesposoban, a treba da upravlja njihovim novcima.

I da ponovim, sve bi ovo ferceralo da Zvaljo nije pilicar i trazio da pre uplate na escrow racun oni malo gospodju Subotic otpuste. Pilicar, ostaje pilicar i zato tako i prolazi.

  • Replies 3.8k
  • Views 451.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Koja je smradina Kovačević, fuj. Oličenje "neće me niko zajebati, svisuisti" pljuckanja sa nebeskih visina mudrosti nedostupne običnim smrtnicima; nešto što najviše prezirem, više od ogoljenog ćacizma

  • N1 Info RS Bio jednom jedan Siniša Kovačević Kada je 1998. donet zloglasni Šešeljev Zakon o javnom informisanju sa drakonskim novčanim kaznama za medije koji su za 24 sata pred sudijom za prekršaje mo

  • Milošica
    Milošica

    Za njega ne verujem.

Posted Images

Koga briga šta UG i Miler rade u ovom slučaju, ovo je dokaz da nam Telekom, našim novcem, radi o glavi, tu kapiram da ima 70 krivičnih dela usput, počev od dila predsednika sa privatnom firmom.

edit: pritom je UG potvrdila da je snimak autentičan...

Edited by Dsnake

da javnost bude spremna na to da možda u grupi odluče, žargonski rečeno, da nas 'puste niz vodu', a možda shvate da bi to zaista bilo loše po njihovu reputaciju i da probaju makar u foto-finišu da sačuvaju svoju reputaciju, jer nije baš dobro da vas bije glas da ste uništili slobodne medije u Srbiji", kaže Božić.

https://x.com/n1srbija/status/1961344582878216673

bcp je u problemu sa ug vec neko vreme, posto nisu uspevali da nadju kupca.

kljucno je pitanje zasto se solak odlucio na tuzbu za kompenzaciju za prodaju srpskog dela biznisa, svakako nije jer bi je bas tad trebalo tih 200 miliona.

tim potezom je on nikosu tj bcp prakticno objavio rat, sta je razlog, mozemo samo da nagadjamo, ali je veoma verovatno da je isprovociran necim sto su ovi uradili (ili najavili).

nema ovo nikakve veze za korumpiranjem pojedinca iz bcp, prosto je njima ug preveliki ulog da bi bilo kakva korupcija pojedinca (ili grupe ljudi) mogla da utice na odluku sta ce da urade.

s druge strane, ovo njima sustinski ne ide u prilog nikako, ionako je interesovanje za ug kod investitora mala, ovo samo moze negativno uticati. par stotina miliona preplacivanja nekakvog asseta nije vredno ovoga sto im se desava.

5 minutes ago, nenad said:

bcp je u problemu sa ug vec neko vreme, posto nisu uspevali da nadju kupca.

kljucno je pitanje zasto se solak odlucio na tuzbu za kompenzaciju za prodaju srpskog dela biznisa, svakako nije jer bi je bas tad trebalo tih 200 miliona.

tim potezom je on nikosu tj bcp prakticno objavio rat, sta je razlog, mozemo samo da nagadjamo, ali je veoma verovatno da je isprovociran necim sto su ovi uradili (ili najavili).

nema ovo nikakve veze za korumpiranjem pojedinca iz bcp, prosto je njima ug preveliki ulog da bi bilo kakva korupcija pojedinca (ili grupe ljudi) mogla da utice na odluku sta ce da urade.

s druge strane, ovo njima sustinski ne ide u prilog nikako, ionako je interesovanje za ug kod investitora mala, ovo samo moze negativno uticati. par stotina miliona preplacivanja nekakvog asseta nije vredno ovoga sto im se desava.

Vrlo tacno, mada nisam sigurna ko je prvi poceo. Borba za moc u svakom slucaju. Samo Grk nije znao da ima pilicara sa druge strane. Sad se debelo kaje, ali... gledacemo kako ce sve ovo ispasti.

44 minutes ago, gsb said:

Vrlo tacno, mada nisam sigurna ko je prvi poceo. Borba za moc u svakom slucaju. Samo Grk nije znao da ima pilicara sa druge strane. Sad se debelo kaje, ali... gledacemo kako ce sve ovo ispasti.

iznenadila bi se kad bi znala koliki pilicari su ti likovi tipa nikos/miler/solak. ako ga je iznenadilo bilo sta sto je solak uradio, onda je bas pajser.

Just now, nenad said:

iznenadila bi se kad bi znala koliki pilicari su ti likovi tipa nikos/miler/solak. ako ga je iznenadilo bilo sta sto je solak uradio, onda je bas pajser.

Ne, pilicar je Zvaljo. Sve se ovo desava, zato sto je ciscenje bilo zakazano za Novembar, ali se Zvalji zuri, i onda pilicarski, ajde ne morate sve, nego barem gospodju Subotic, ucinite mi.

I tako pilicarski onda natera Lucica da vrsi pritisak i laje i kad treba i kad ne treba. Zato Grk pizdi trenutno.

Lucic nije glup (iz prvo-druge ruke znam iz nekog prethodnog zivota od pre 15-20 godina) i ovo sto je postao je bas, bas dno.

6 minutes ago, gsb said:

Ne, pilicar je Zvaljo. Sve se ovo desava, zato sto je ciscenje bilo zakazano za Novembar, ali se Zvalji zuri, i onda pilicarski, ajde ne morate sve, nego barem gospodju Subotic, ucinite mi.

I tako pilicarski onda natera Lucica da vrsi pritisak i laje i kad treba i kad ne treba. Zato Grk pizdi trenutno.

Lucic nije glup (iz prvo-druge ruke znam iz nekog prethodnog zivota od pre 15-20 godina) i ovo sto je postao je bas, bas dno.

ma nije tu zvaljo bitan uopste, takve likove ljudi poput milera hendlaju rutinski, bcp ima problem sa solakom.

18 minutes ago, nenad said:

ma nije tu zvaljo bitan uopste, takve likove ljudi poput milera hendlaju rutinski, bcp ima problem sa solakom.

Imaju problem sa Solakom, pa zato cine uslugu Zvalji? A mozda: Zvaljo platio assete preevise (fali mi onaj gif), i uz put nesto sice i na licne accounte, da bi mu zavrsili posao i na taj nacin Grka uvukao u svoje politicke driblinge. Ovaj Grk je mislio da ce kao onaj Grk sto je prodao Prvu i b92 da se jednostavno izvuce sa mnooogo para, ali ulozi su postali veci u medjuvremenu...

Ko ima bilo kakvu poslovnu varijantu, koja prevazilazi ležaljke I lokumades, sa Grcima najebo je iz taka...

Zvalavog bas poterala losa seija

3 minutes ago, gsb said:

Imaju problem sa Solakom, pa zato cine uslugu Zvalji? A mozda: Zvaljo platio assete preevise (fali mi onaj gif), i uz put nesto sice i na licne accounte, da bi mu zavrsili posao i na taj nacin Grka uvukao u svoje politicke driblinge. Ovaj Grk je mislio da ce kao onaj Grk sto je prodao Prvu i b92 da se jednostavno izvuce sa mnooogo para, ali ulozi su postali veci u medjuvremenu...

objasnio je vec ajatolah, ne cine mu uslugu, nego sprovode ono sta su dogovorili, u obostranom interesu.

12 minutes ago, nenad said:

objasnio je vec ajatolah, ne cine mu uslugu, nego sprovode ono sta su dogovorili, u obostranom interesu.

Pa to ti kazem. Dogovorili sve, i vremensku skalu included... ali PILICAR onda stupa na scenu. I pare nisu isle samo kompanijama... Grk je malo strpkao za sebe, i sad se kaje jer PILICAR.

Sta ce se desitit sa N1? Pustaju ih niz vodu ili? Prica se da je ili da ce biti poslata navodno neka revizorska ekipa u Novu i N1.

To su sami objavili - iz ogromne brige ajde za osiguranje nezavisnosti redakcija angažovali su nezavisne revizore.

Ističu i da je UG čvrsto posvećena održavanju dosledne i jasne granice između upravljačkih i uredničkih odluka, te da je kompanija nedavno angažovala dva nezavisna međunarodna savetnika da sprovedu reviziju svojih informativnih redakcija, a sa ciljem preduzimanja daljih koraka kako bi se osigurala njihova nezavisnost.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/united-group-potvrdila-razgovor-milera-i-lucica-nezakonito-snimanje-privatne-komunikacije/

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.