Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

N1, CNN medj srbljem

Featured Replies

  • Popular Post

IMG_20250828_180042.jpg

  • Replies 3.8k
  • Views 451.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Koja je smradina Kovačević, fuj. Oličenje "neće me niko zajebati, svisuisti" pljuckanja sa nebeskih visina mudrosti nedostupne običnim smrtnicima; nešto što najviše prezirem, više od ogoljenog ćacizma

  • N1 Info RS Bio jednom jedan Siniša Kovačević Kada je 1998. donet zloglasni Šešeljev Zakon o javnom informisanju sa drakonskim novčanim kaznama za medije koji su za 24 sata pred sudijom za prekršaje mo

  • Milošica
    Milošica

    Za njega ne verujem.

Posted Images

Ogavan je postao, a verovatno je uvek takav i bio. Mislim na Lucica.

puke

9 hours ago, bejzbolka said:

Teorijski je moguće da Šolak ima posebna upravljačka prava ili pravo veta, ako je tako predviđeno ugovorom ili statutom, @Ayatollah ima više iskustva od mene u tome.

Međutim, mislim da to nije slučaj u United grupi, jer ne znam kako su onda uspeli da ga smene. Ne pije mi vodu ta priča.

Svašta je moguće ugovoriti Shareholders Agreementima i/ili Articles-ima, od prava veta u odlučivanju po pojedinim pitanjima do raspodele dobiti nesrazmerne učešću u osnovnom kapitalu. To dozvoljava Zakon o privrednim društvima, a i drugi korporativni statusni propisi širom sveta. Čak mislim da je ugovaranje konsenzusa u odlučivanju po pojedinim najbitnijim pitanjima relativno uobičajena pojava među sofisticiranijim kompanijama, pa čak i onim koje nisu sofisticirane.

No, zbog čega se Šolak sudi sa BCP, to mogu samo da nagađam, jer niti imamo njihove statusne dokumente, niti Shareholders Agreement, ako su ga zaključivali, niti kopiju zahteva koji su podneli sudu. To bukvalno može da bude sve i svašta, od osporavanja odluke o njegovoj smeni iz milion i jednog mogućeg razloga (npr. da nije dobro sazvana sednica skupštine, da nije imala kvorum, da se nisu primenjivala neka pravila o glasanju i isključenju) do zahteva za isplatu neke provizije iz nekog komercijalnog ili M&A posla.

14 minutes ago, Moonwalker said:

Ogavan je postao, a verovatno je uvek takav i bio. Mislim na Lucica.

puke

Navikli ste se na tipične SNS krimi direktore, pa ste zaboravili kako izgledaju tipični SPS politbiro direktori...

  • Popular Post

Jednom sam imao Zoom sa Lučićem. Kamera mu stajala na plafonu ko CCTV, totalno Državni posao atmosfera u onim scenama kad ih snimaju odozgo i crno belo.

bas sam krenula da napisem da lik izgleda kao branko kostic sa boljim telefonom ali sad vise nisam sigurna za telefon

27 minutes ago, Ayatollah said:

Navikli ste se na tipične SNS krimi direktore, pa ste zaboravili kako izgledaju tipični DSS politbiro direktori...

57 minutes ago, Ayatollah said:

Navikli ste se na tipične SNS krimi direktore, pa ste zaboravili kako izgledaju tipični SPS politbiro direktori...

Ma ja njega znam ili ti se secam iz druge price od pre par decenija.

Sa studija, ekipa Sabac, Bogatic, Loznica, Koceljevo, sedeli zajedno par njih. Tako su sedeli na predavanjima i vezbama. On je po rodjenju Uzicanin. On je bio otisao na kratko u Svedsku pa se posle dve hiljadite vratio.

@kud u maglu Simoviću Sluzbenici…

Edited by Moonwalker

2 hours ago, garmonbozia said:

Blago nama ako ovaj tech bro pokrene išta. Jeziv lik.

Lik možda ima dobre namere, ali je totalno operisan od (naše) realnosti.

Verovatno nema pojma ni koliko ozbiljna tv produckija košta.

Ali to je manji problem. Stvar je u tome da takvu televizuju nema gde emitovati.

Ako se svede na web, to je ništa…

Kao onaj Narcos Serbia serijal, pokupio dostupne informacije i izmontirao nešto za yt, objavio na mrežama i tagovao neka imena… isuse

Edited by mraki

8 hours ago, vememah said:

Da, investicioni fondovi ne posluju po Turskoj, Azerbejdzanima, Egiptima, Rusijama (pre Ukrajine)...

Ko pise ove glupe tvitove o reputacii da mi je znati?

Odslušao sam sada razgovor Lučića i Stena Milera. Iskreno, da ne znam ko su akteri i o čemu se radi, ovaj razgovor mi ne bi bio naročito zanimljiv, mada mi ni ovako nije posebno zanimljiv. Ovakvih razgovora se u poslovnom svetu obavi na desetine hiljada dnevno u globalu, i u njemu nema baš ništa šokantno za nekog ko se kreće po tim krugovima - tipičan razgovor dva direktora trenutno vezana nekom transakcijom ili posttransakcionom aktivnošću ili nekim trećim poslom, a kojima smeta neka treća osoba da završe šta su započeli, i onda pričaju kako se da otarase ili zaobiđu tu treću osobu i usput je ogovaraju i opanjkavaju. Da se ne spominje "president" razgovor bi bio skoro pa banalan. Ja sam prisustvovao barem dvadeset puta sličnim konverzacijama u svojstvu nekog ko treba da im da pravne opcije kako da šutnu nekoga ko im smeta ili da li mogu da ga nekako isključe iz komunikacije i slično. Evidentno je da Subotićka nervira obojicu i iz iskustva bih rekao da je njena smena dogovorena mnogo, mnogo ranije, te da sada Lučić samo Mileru šalje kind reminder da bi trebalo da se taj dogovor sprovede, jer je ona njegova odgovornost.

Ono što bi pak i Lučića i Milera trebalo da prilično zabrine je da su oni bezbedonosno probušeni kao sito, kada neko može da snimi njihov razgovor bez nekih problema i pusti ga na televiziju, a što implicira da može tako da snimi bilo koji drugi njihov razgovor. Ne bih se začudio uopšte da je ovo delo neke državne obaveštajne agencije, i da se ovime pre svega šalje poruka Mileru da nema baš potpunu slobodu da radi u Srbiji šta želi, i da mu Vučićeve garancije neće biti dovoljne. Da li je to u pitanju, videćemo iz njegovih narednih poteza.

Btw, ako neko misli da će se neki shareholder BCP iz UK ili US ili tamošnja javnost naročito uzbuditi zbog ovoga sa N1, mogu samo da mu kažem da je dosta naivan. Znaju shareholderi vrlo dobro šta njihovi operativci rade po banana zemljama poput Srbije i realno ih baš briga za to dokle god to ne može da im nekako eksplodira u lice. Ovo oko N1 nema baš nikakav potencijal da im nešto naškodi. Sama transakcija nije posebno problematična iz njihove vizure, ako uopšte, a prosečnog investitora u Londonu ili Njujorku sloboda medija u Srbiji zanima kao lanjski sneg. O njihovom javnom mnjenju da i ne govorim, ovo im nije ni u hiljadu najbitnijih tema u ovom trenutku.

eto samo ta sitnica, sto se pominje 'president'

2 minutes ago, morgana said:

eto samo ta sitnica, sto se pominje 'president'

Pa da, ali iz vizure shareholdera BCP to nije nikakav problem. Uobičajeno je da se poslovi ove veličine u malim zemljama poput Srbije ne mogu završavati bez upliva i amina najvišeg političkog vrha, i oni su na to potpuno naviknuti, i ne bi videli ništa sporno u tome što se Vučić interesuje za transakciju, jer su to već videli desetinama puta u raznim zemljama.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.