Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

A koliko vas je za opciju da zivi i radi po 6-24 meseci u raznim zemljama i tako ih podrobno upozna ukljucujuci i pravi zivot lokalaca? Meni je to san.
ja tako zivim, ali sasvim slucajno, nije da tako zelim, nego tako ispalo. kao sto se moze naslutiti iz mog prethodnog posta, za zemlje biram one razvijene doduse. Edited by rajka
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Inace, u Evropi sam obisao manje vise sve prestonice (osim bivsih sovjetskih republika) i nedostaje mi samo Brisel. Cak sam i naletao na neke nenormalno jeftine letove (20ak evra povratna) al nisam nikako mogao da se nateram, jednostavno me sama pomisao smori. Cak mi ni Bratislava nije tesko pala......bice da ono malo belgijanaca koje sam upoznao definitivno spada medju najjace smarace.

Link to comment
Šta vas tačno privlači u Kaliforniji? San Francisco? LA?
SF, Ouklend i San Hose zbog kontrakulture, a ostatak Kalif. zbog krajolika, atmosfere i mentaliteta.LA i San Dijego bogami laganeze zaobilaz.
Link to comment

Hvala. mene LA ne interesuje mnogo, nakon priča meni bliskih ljudi. Otprilike znam šta ti ljudi vole, šta ne vole, znam šta ja volim i šta ne volim, i mislim da bih LA zanemario pri nekom narednom odlasku u USA. Pre par meseci sam razmatrao šta bih voleo da vidim u USA a šta bi bilo poslednje na listi. Osim nekih vukojebina tipa obe Dakote, i Kentaki je pri dnu liste.

Link to comment

uh, meni je kentaki dosta visoko. to sam pokupila iz serije justified :Da inace su mi dosta privlacne i americke pripizdine

Edited by morgana
Link to comment

A što Kentaki?Meni jeste zanimljiv američki jug, tipa Arkanzas. Ortak kaže da je Čatanuga, Tenesi baš super, a i generalno obišao bih one zabiti iz dokumentaraca. ALi nekako Kentaki mi se ni po čemu ne izvaja. Ispravite me ako grešim :)Valkira, govoriš o Dakotama ili Kentakiju?

Edited by pacey defender
Link to comment
a inace su mi dosta privlacne i americke pripizdine
definitvno. narocito sierra nevada i sav taj wild, wild west. a super mi je i americki jug. i uopsteno, road trips rule!
Link to comment
A što Kentaki?Meni jeste zanimljiv američki jug, tipa Arkanzas. Ortak kaže da je Čatanuga, Tenesi baš super, a i generalno obišao bih one zabiti iz dokumentaraca. ALi nekako Kentaki mi se ni po čemu ne izvaja. Ispravite me ako grešim :)Valkira, govoriš o Dakotama ili Kentakiju?
ma bas sam se zagrijala za seriju 'justified', dogadja se u kentakiju, i ima meni privlacan rednek smek. rednekinja sam u dusi :Dslicno, gledajuci wire, baltimor mi je skocio na listi zelja, a inace mi nije bio privlacan gotovo nimalo.
definitvno. narocito sierra nevada i sav taj wild, wild west. a super mi je i americki jug. i uopsteno, road trips rule!
dada, upravosuper je i muzika i predjeli i sve. svidjaju mi se jos od 1. citanja crvene knjige 'cudesni svjetovi volta diznija' Edited by morgana
Link to comment

O Kentakiju, to je Horse state. Ja samo kratko bila, na nekom mini-road tripu, svuda raste blue grass i to je država sa valjda najviše rančeva. Nema tu šta da se ne voli :)Za mid-west pripizdine se slažem.

Link to comment

Eto, tome služi ovaj topik. Tnx.:)Baltimore.... šta znam. Voziš se obilaznicom a sa bilborda te gleda neki Wanted. Svaki stereotip potvrđen. Mada bih voleo da se slikam na onim stepenicama :)Kako izgleda ruralni deo Ilinoisa ili Indiane (ako postoji išta što nije ruralno u Indiani ;))?

Link to comment

Apropo nesigurnih zemalja, pored toga sto ljudi normalno ne zele da im se desi nesto lose*, dodao bih tu kad sam ja u pitanju i odredjeni faktor neprijatnosti nad idejom uzivanja u prostoru masovno naseljenim ojadjenim ljudima.(Ovde se prica o turizmu, ne humanitarnim misijama ili nekakvom naucnom istrazivanju.)_____* Pre 10-tak godina je tamo™ bilo nesto u vezi toga u Juznoafrickoj republici, secam se da su se po forumu mnogi junacili, po sistemu nije to sve tako kao sto se prica. Kad sam otisao tamo ispalo je bas tako kako se prica.

Edited by Indy
Link to comment

Bio ja u Tunisu. Pa... i nema nista posebno. Standardna ponuda - kamile, beduini, oni 4tockasi jednosedi kroz pustinju, dobro a jeftino vino... U Sideu ima ogromna tvrdjava, al necete mi verovati, stepeniste zatrpano smecem visokim par metara, okolo smrdi kanalizacija, uopste prilicno neverovatno... Da, ima i mesto gde su snimani Star Wars.Jel bio neko u kafanama u kojima se pici kantri?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...