Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Malo su mi cudni kriteriji, neke izbore ne znam ni sam sebi da objasnim.Recimo, Kolumbija, Venecuela, i onda gotovo kompletna Centralna Amerika, sa sve - Meksikom. Ne znam, osim par dobrih filmova i, istina, par dobrih ljudi sto upoznah, nista me ne vuce tamo. Mozda sam zrtva pomalo karikaturalnog prikazivanja Mehika u americkoj filmskoj produkciji i drugde. Ni za Paragvajom nisam nesto lud.Malezija cao. A ni Indonezija mi nije sad neki san snova. Ni Tajland. A. opet, jako bih rado u Vijetnam i Kambodzu. Cudan izbor, verovatno cisti najgori hipsteraj, jer su V i K sigurno netaknutiji i neviniji od Tajlanda.Rusija me u principu ostavlja ravnodusnim, osim sto me odskora uhvatio neki neizdrz da idem u Moskvu (nije tu sasvim nevin ni topic Ideologija i arhitektura).I, konacno, Australija. Stvarno, zabole me za plaze, daleko je, a opet nema neku svoju pricu koja bi mi bila iole privlacna. A ovi Australijanci po Evropi su mi svi na isti kalup, onako suvise sporty, a nekako povrsni. Opet, zrtva sam vlastitih predrasuda hehe, nije to za neki ponos, ne znam ni sto pisem ovo sve haha.
tamo se ide zbog droge i razvrata
Link to comment
Ima li nekoga da mu Smoračka nije na listi :D ?Ja isto ne bih tamo gde ima boleština, kidnapera i "golog kriminala". Kad je u pitanju Evropa, najmanje prijatno bi mi bilo u Albaniji, valjda, ne bih išla tamo gde sam na shit listi.A za USA vas stvarno ne kapiram.
Ne ideš tamo gde pretpostavljaš da si na šit listi. A istovremeno oni tamo ne žele da dođu ovde jer pretpostavljaju da su nam na šit listi. I tako u krug, bez mnogo osnova.Bio, video. Nema mnogo toga da se vidi u Tirani i Draču, ali je zanimljivo posmatrati tranzicioni proces u državi gde nema mnogo puteva i gde klubovi izgledaju kao da ih drži Karlito Brigante. Arhitektura u Draču je čudestan spoj drevnih iskopina i bespravne gradnje tik do tih iskopina. Mislim da će Slovaci večno proganjati Šerbedžiju i "stop! hammer time!" minijaturu :lolol:Delim mišljenje o USA.
Link to comment

kao i dosta vas, ne bih isla u zemlje gde prethodno treba da se vakcinisem ili sprovodim posebne mere i brinem za bezbednost. uglavnom volim da se zadrzavam u razvijenim zemljama, ali za neke zemlje centralne/juzne amerike bi napravila izuzetak.takodje ne razumem one koji nemaju sta da vide u australiji ili US. to su zemlje sa tolikom lepom i raznolikom prirodom, da bi mogla da provedem mesece road tripujuci u svakoj (svake godine :))

Link to comment

Meni Slovačka ne zvuči tako loše, nije mi visoko na listi prioriteta za videti, ali za neki put svojim autom mi je ok. Definitivno nije na listi mesta na koje ne bih išla ni da mi se pruži prilika.

Link to comment

Lepo rece Rajka, kad bolje razmislim isao bih u USA al (ubijte me!) samo po srednjem zapadu sa obitavanjem u kantri kafanama i na kaubojskim vasarima. A u kolima da pici green green grass of my home.

Link to comment
. Malo mi se povraca od ovog topika.
ja ne kapiram 90% napisanog na ovom topiku, ali valjda su misljenja ekvivalentna dupetima.
Ne vidim šta ti nije jasno. Putovanje je stvar ličnog afiniteta. Putnici putuju zarad ličnog zadovoljstva, da vide zemlje i gradove koji nisu isti kao njihova avlija, da sretnu druge ljude, vide druge običaje, možda nešto i nauče, neki prošire vidike. Sad, sve to košta i to ne malo. Ako teba da platiš da te neko umlati ili kidnapuje ili da zaradiš kojekakve crevne parazite,onda ja biram Evropu, em je blizu, em je relativno pristupačno i uglavnom je bezbedno.Što se tiče Amerike,da imam mnogo više para sigurno bih otišla u Jelouston, onu pustinju u Arizoni , a volela bih da vidim i Aljasku.
Link to comment
Malo mi se povraca od ovog topika.
+1ja bih svuda isla.... a posebno u sve bivse sssr drzave koje se zavrsavaju na stan,Kavkaski pojas mi je zelja odavno,juzna amerika i bas bih isla u Belorusiju,Ukrajnu i sl i to bih sve isla na sela i unutrasnjost..zapad bi mi bio poslednji...na dnu liste su mi Australija i USA,i raznorazni severi tipa Grenland,Aljaska,Island,Norveska zimi Edited by ivy
Link to comment

Muški mi forumaši nisu jasni s ovim nesigurnim zemljama (aj', neće baš u Somaliju ići), kao da su rasli pored ženevskog jezera... a i ovaj što se nasrao za Japan :isuse: ... da je neki drugi život i da u njemu mogu, sve bih obišao.

Edited by zorglub
Link to comment
Ne vidim šta ti nije jasno. Putovanje je stvar ličnog afiniteta. Putnici putuju zarad ličnog zadovoljstva, da vide zemlje i gradove koji nisu isti kao njihova avlija, da sretnu druge ljude, vide druge običaje, možda nešto i nauče, neki prošire vidike. Sad, sve to košta i to ne malo. Ako teba da platiš da te neko umlati ili kidnapuje ili da zaradiš kojekakve crevne parazite,onda ja biram Evropu, em je blizu, em je relativno pristupačno i uglavnom je bezbedno.Što se tiče Amerike,da imam mnogo više para sigurno bih otišla u Jelouston, onu pustinju u Arizoni , a volela bih da vidim i Aljasku.
To što sam ja takav tip osobe da me vakcinacije, prljavština, visok kriminal itd odbijaju, ne znači da ne kapiram da ima ljudi koji na to uopšte ne obraćaju pažnju, odu u pomenutu Indiju, vide trista svetskih čuda, oduševe se zemljom i super se provedu.
Link to comment
+1ja bih svuda isla.... .na dnu liste su mi Australija i USA,i raznorazni severi tipa Grenland,Aljaska,Island,Norveska zimi
razočarala si me :(toliko ljudi gadljivo na USA?! koji su razlozi za to?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...