Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Ne vidim šta ti nije jasno. Putovanje je stvar ličnog afiniteta. Putnici putuju zarad ličnog zadovoljstva, da vide zemlje i gradove koji nisu isti kao njihova avlija, da sretnu druge ljude, vide druge običaje, možda nešto i nauče, neki prošire vidike. Sad, sve to košta i to ne malo. Ako teba da platiš da te neko umlati ili kidnapuje ili da zaradiš kojekakve crevne parazite,onda ja biram Evropu, em je blizu, em je relativno pristupačno i uglavnom je bezbedno.
Neki put ne mogu da se nateram da razumem tudje afinitete, koliko god to bilo plitko sa moje strane. Valjda zato sto meni predstavja radost i kad odem u Zagubicu ne mogu bas da shvatim destinacije kojima su nekima ovde bljak. Potpuno sam siguran da svako mesto na svetu ima neku vredost zbog koje ga vredi posetiti, bili to judi, istorija, hrana, priroda, kultura ili cist avanturizam. A ovde neki ne bi isli u Juznu Ameriku, Japan, SAD, Rusiju? Jebemliga, na ta mesta bih otisao peske, da mi se pruzi prilika. Ajd recimo da razumem brige za bezbednost, pa i za higijenu, ali druge razloge ne umem da dokucim.
Link to comment

^^ Jap, ja i to racunam u vodice. Meni je super da samostalno loncam po gradu pa i da se izgubimo al kad hocu da obidjem znamenistosti onda mi je bolji izbor vodic. Mada i tu ima gomila promasaja.

Link to comment

odakle ideja da smi mi u albaniji na shit listi? ja koliko sam video/pricao sa albancima, njima smo mi vrlo dobrodosli, za razliku od kosovskih albanaca, oni im jesu na shit listi, narocito su omrznuti na severu albanije. u san francisku bih ziveo :heart:

Link to comment
pa pored tolikog sveta mi se bas ne ide tamo da ih gledam onako debele,mislim da bih se ispovracala :yucky: i nesto ne padam na tu silnu propagandu,nemam pojma prosto mi se gadi valjda iz filmova i to pa mi ostala neka mentalna slika..,isla bih i tamo,rekla sam da bih svuda isla znaci nema mesta na koje ne bih samo mi je na dnu liste tj. poslednja zemlja za koju bih potrosila svoj novac...ali ako neko pre toga bude hteo da me vodi..a na ove severe bih naravno isla,priroda je prelepa i sav taj prazan prostor :wub: ali iskljucivo leti
Ajvi, kako misliš gadi ti se iz filmova?? Ja se ubedljivo najviše ložim da idem na mesta koja sam gledala u filmovima. I obrnuto! :heart: Inače bih išla turistički svugde, ali na neka mesta samo ako ne moram da platim to putovanje. Recimo, moralo bi da mi se plati za Emirate i Kavkaz. Možda za još nešto, ali sad ne mogu da se setim.Na topiku me najviše iznenadio broj ljudi kojima se ne ide u Amerike.
Link to comment

Nije Italija smo Rim, ni Francuska samo Pariz, ali to su zemlje koje ti pružaju bezbroj mogućnosti za obilazak, peške,na biciklu, na motoru i sl. i nigde, čak ni u najzabitijem selu nećeš strepeti za sigurnost. Da li je zabranjeno ići u Avganistan, Siriju, Nigeriju i Kongo, naravno da nije, ali da li neko tamo ide iz čiste ljubavi prema putovanju, ne znam , ja ne bih.U Japan bih otišla odmah, ali je mnogo skupo. Takođe, jako bih volela da propešačim Novim Zelandom.Niko da spomene Kinu, ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.

Link to comment
Za neke stvari vredi imati i vodica - istorijski objekti, muzeji i sl.
ne daj Boze nikome. devojke koje se deru "Gather here, please! Now we see, yes, perfect example of early Ptolemaic column structure"....a posle te vode da kupis turisticko djubre.a ti bi da se osamis i da gledas drevne stubove i zamisljas da si u drugom vremenu, nikad vodic, nikad.idealno je pre obilaska nekog vaznog muzeja ili lokaliteta nabaviti dobru knjigu o tom mestu, pazljivo je procitati i posle to videti uzivo, i doci popodne, dva-tri sata pred zatvaranje, ili u cik zore. tako smo obilazili Dolinu kraljeva, od sest ujutru do rano popodne, a vozac koga smo unajmili (za iste pare koje bi dali za organizovanu turu) pazio je da svuda dolazimo pre nego sto dodju divizije penzionera sa brodova. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Niko da spomene Kinu, ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.
Meni je na wish listi odavno, ali malo me pokolebala ona biciklistkinja na blogu b92. Ona je u najčudnijim zemljama bila, ali jedina zemlja za koju sam videla da baš ima negativne komentare je Kina. Mada mi je i dalje na wish listi, ali recimo da sam zamišljala da su Kinezi super ljubazni a da to izgleda nije tako.
Link to comment

Dabo, to si u pravu al gde danas da stignes da nabavis 10 knjiga i citas ih kad direktno sa posla picis na odmor? Mozda sam i ja malo lenj... A imas, bar ovde u afrikama, da nabavis vodice samo za vas i onda te on voda kud ti zelis (da ti otprilike duplo vise mogucnosti nego sto se moze stici) i kako vama odgovara.Kina :wub: Ja planirao da idem na PhD u Japan, medjutim em cena em mi se par prijatelja zalilo na zatvorenost i aroganciju. S druge strane ovi sto su bili u Kini svi hvale. Tako da mozda tamo odem, ako me prime :)

Link to comment

Ja idem cesto u Kinu i uglavnom imam samo reci pohvale. Kad god sam se sam uputio na obilazenje mesta (od Shanghaja do nekih zabiti ) uglavnom su ljudi bili ljubazni.

Link to comment
svuda bih isao i ne razumem stvarno da neko ne bi isao ...bilo gde.ja najmanje volim mesta gde ima puno turista - pariz, venecija, barselona, piramide i sl. , naravno ne zbog samih mesta vec zbog pljackaskih cena, uglavnom lose usluge u hotelima i restoranima i prevelikog broja turista, od kojih je vecina pod nekim neobjasnjivim stresom.
ja najmanje volim da idem po gradovima. najvolem da idem na razne aktivnosti, a najvise skijanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...