Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

sve bivse sovjetske republike, one koje se zavrsavaju na stan
Radimo na tome :DRusija, Ukrajina, Belorusija, Jermenija, Gruzija, Letonija, Litvanija, Estonija, Kazakhstan, Kirgistan...
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Kada tako postaviš pitanje, mislim da od evropskih država najmanje želim da odem u Ukrajinu, Moldaviju i Belorusiju. Kavkaz me takođe ne interesuje nešto preterano.Od vanevropskih država - možda Panama, Gvatemala, Salvador, taj deo sveta.
Panama: trzni centri za Latinoamerikance cije zemlje stite svoju ekonomiju od zlog SAD.Gvatemala: ima nesto rusevina Maja i priroda je interesantna (kazu moji izvori) ALI bezbednost i gradovi jesu vrlo, vrlo problematicni.
Link to comment
1. Kuvajt / Katar / UAE / Bahrein2. celokupni SAD sa izuzetkom Kalifornije3. Japan / Juzna Koreja / Tajvan / Makao4. Ceska / Slovacka / Poljska5. Zapadna Sahara / Maroko / Tunis / Alzir / Libija / Egipat
Ih, kako (zasto) ovo pod 3...
Link to comment
Ih, kako (zasto) ovo pod 3...
1) monumentalni nouveau riche neukus; orijentalne despotije koje fingiraju proces demokratizacije nisu strasne same po sebi, strasne postaju tek kad uposle armije nalozenih arhitekata i dizajnera u masovne antididakticne poduhvate sa ciljem vizuelnog onepismenjavanja populacije2) njiove kulture ionako ima svuda; ko se ne oseca dovoljno izbombardovanim SAD-om u svom mestu stanovanja ili ispred svog kompjutera moze lahko otici u neku zemlju bez svoje kulture i sa posadjenom americkom umesto nje tipa neku nemacku, nl ili svecku3) ginnie pigs of capitalism, meni to podjednak gust ko kad bi neko iso za vreme holodomora u ukrajnu ili za vakta potove agrarne reforme u kambodzu. kombinacija agresivnog zaibacu tehnopatriotizma na vrhu u paru sa orgijastickim konuzmerizmom i freneticnim postmodernizmom za mase mi se uvek dojmila dozlaboga nihilistickom, te bi gledo da eskiviram. a i moj sensei ne misli preterano dobro o njima:
Japan je jalovo ostrvo na kome poređani kao sardine žive flower arranging sadists koji drkaju na male devojčice i srču proliv u rieliti emisijama.
4) centralnoevropski gruesome threesome - moji stavovi su ovde u potpunosti na liniji tata Dobricinog rezonovanja iz telefonskih transkripta sa Radovanom Karadzicem. nicim me nisu kupili niti uverili u svoju autenticnos. nit imaju dobre bendove, nit preterano interesantne filmove, nit ista. sve nesto smuti pa prospi nemusto ili pak downright boring. kad sam pokuso da gledam Mencela u Kinoteci zevo sam ko ris. Slovaci ne priznaju Kosovo, Poljaci makar imaju svoje klozete, a Cesima su i to Nemci napravili :s_c:5) po dozivljaj siromasnih zemalja ogrezlih u srednjevekovni kriptokonzervativizam i plemenski egzokanibalizam se moze i u crnu goru, ne mora na daleki magreb.
Link to comment

Pod uticajem čitanja teskobnih romana u nežnim godinama ja bih majčicu Rusiju izbegao u najširem luku. NIje da se ne divim Moskvi i Piteru sa daljine ali...suviše sam mekan ja za to.

Link to comment
1) monumentalni nouveau riche neukus; orijentalne despotije koje fingiraju proces demokratizacije nisu strasne same po sebi, strasne postaju tek kad uposle armije nalozenih arhitekata i dizajnera u masovne antididakticne poduhvate sa ciljem vizuelnog onepismenjavanja populacije2) njiove kulture ionako ima svuda; ko se ne oseca dovoljno izbombardovanim SAD-om u svom mestu stanovanja ili ispred svog kompjutera moze lahko otici u neku zemlju bez svoje kulture i sa posadjenom americkom umesto nje tipa neku nemacku, nl ili svecku3) guinea pigs of capitalism, meni to podjednak gust ko kad bi neko iso za vreme holodomora u ukrajnu ili za vakta potove agrarne reforme u kambodzu. kombinacija agresivnog zaibacu tehnopatriotizma na vrhu u paru sa orgijastickim konuzmerizmom i freneticnim postmodernizmom za mase mi se uvek dojmila dozlaboga nihilistickom, te bi gledo da eskiviram. a i moj sensei ne misli preterano dobro o njima:4) centralnoevropski gruesome threesome - moji stavovi su ovde u potpunosti na liniji tata Dobricinog rezonovanja iz telefonskih transkripta sa Radovanom Karadzicem. nicim me nisu kupili niti uverili u svoju autenticnos. nit imaju dobre bendove, nit preterano interesantne filmove, nit ista. sve nesto smuti pa prospi nemusto ili pak downright boring. kad sam pokuso da gledam Mencela u Kinoteci zevo sam ko ris. Slovaci ne priznaju Kosovo, Poljaci makar imaju svoje klozete, a Cesima su i to Nemci napravili :s_c:5) po dozivljaj siromasnih zemalja ogrezlih u srednjevekovni kriptokonzervativizam i plemenski egzokanibalizam se moze i u crnu goru, ne mora na daleki magreb.
uvek u magreb
ja bih majčicu Rusiju izbegao u najširem luku
+ 1 Edited by assück
Link to comment

U principu, jebeš turizam, ako odeš u zemlju u kojoj ti je gore nego kod kuće. Ja volim da odem da vidim nešto što nema koda nas, da se provedem, i da umereno strepim hoće li me neko na ulici opljačkati, zato što sam stranac ili napasti zbog boje očiju ili veroispovesti.U svetlu svega toga nikada ne bih išla u bivše Sovjetske republike, posebno one što se završavaju na "stan", zatim, Pakistan, Bangladeš i Indiju. Većinu Afričkih zemalja. Bila sam u Tunisu i lepo sam se provela, ali smorilo me njihovo konstantno dobacivanje na ulici ( zbog boje očiju), a i sada je promenjen režim, pa i njih stavljam pod znak pitanja.Moja drugarica je bila u i u Argentini i u Brazilu i u Meksiku. Jednom i nikad više.U samom centru Buenos Ajresa je grupici od 5-6 turista pritrčao klinac od oko 15 godina i pokidao tri lančeta sa vrata, a da niko od njih nije uspeo ni da trepne. Kad god je putovala tamo, dobila je upozorenje od vodiča da se kreću uvek u grupama, da ne zalaze u delove grada koji nisu za turiste i da računaju da će možda biti opljačkani.Od Evrope bih volela da vidim skoro sve, puno sam i obišla, ali ne bih išla u Slovačku, Moldaviju i Albaniju, možda su to predrasude, ali ne znam šta bih radila tamo.Amerika severna mi nije toliko odbojna, ali bih najviše volela da idem na treking staze uz Kanadsku pacifičku obalu i slične staze u SAD. Veliki gradovi po americi me ne zanimaju..

Link to comment

Voleo bih da odem na mnogo mesta, upravo ona koja imaju malo zajedničkog sa onim na šta smo navikli. Dakle, baš u te države na "stan", Mongoliju, daleka Azija, Papuu, mnogo zavidim našem drugu Đemsu što je dosta toga video.edit: upravo videh da je naslov gde ne biste otišli, pa to je vidljivo iz gornjeg

Edited by kapetanm
Link to comment
sve bivse sovjetske republike, one koje se zavrsavaju na stan ili lice na to, skoro celu juznu ameriku i gornji deo afrike.
Plus jedanПослато са GT-I9000 користећи Тапаток 2
Link to comment
1. Kuvajt / Katar / UAE / Bahrein2. celokupni SAD sa izuzetkom Kalifornije3. Japan / Juzna Koreja / Tajvan / Makao4. Ceska / Slovacka / Poljska5. Zapadna Sahara / Maroko / Tunis / Alzir / Libija / Egipat
Meni se Poljska baš svidela. Što se tiče USA, mislim da bih uživao u prirodi tamo (planine na severozapadu, veliki kanjon, one pustinje u Juti).Znam da se o ukusima ne polemiše, ja ovaj topik shvatam kao mesto da saznamo nešto više što bi moglo da nam razbije predrasude.edit: U to ime, hvala Budji na odgovoru. još jedan edit: Na temi o slobodnom pristupu naoružanju sam postavio podatke o broju ubistava vatrenim oružjem na 100k stanovnika. Latinska Amerika ubedljivo vodi. Recimo, evropski prosek je 0.7 osoba na 100k stanovnika, Venecuela je na otprilike 20 osoba, Salvador još više. Mislim da ima nekoliko 35+ država. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...