Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

O JAR znam samo da mnogo toga zavisi da li si ove ili one boje kože, a to nije mesto gde bih mogao lagodno da se osećam.edit: Kako stoji Bocvana što se toga tiče?

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

ja nisam bila u JAR, ali mi je dobra drugarica radila kao konsultant u j-burgu i automobil je morao da dolazi po nju u sam hotel i da je odvozi tri bloka dalje do kompanije sa kojom je imala projekat. inace bi bila opljackana i potencijalno isprebijana.s druge strane, rasizam i dalje cveta dole. i sad ja kao drustvena istrazivacica da ne odem dole...bas mi se ide. :)

Link to comment
Jel bio neko u kafanama u kojima se pici kantri?
ja cekam da odem u ostin.tx vec duuuugo, imamo posla tamo, ali me zeza viza.kolege kazu da je uvece u gradu super, samo im smeta sto se u svakom bozijem kaficu svira neki cudni kantri :frust: :cry:ili si mislio na tuniske kafane sa kantri muzikom? Edited by Parsons
Link to comment
ja nisam bila u JAR, ali mi je dobra drugarica radila kao konsultant u j-burgu i automobil je morao da dolazi po nju u sam hotel i da je odvozi tri bloka dalje do kompanije sa kojom je imala projekat. inace bi bila opljackana i potencijalno isprebijana.s druge strane, rasizam i dalje cveta dole.i sad ja kao drustvena istrazivacica da ne odem dole...bas mi se ide. :)
jar je drzava u kojoj bih rado ziveo, samo da je malcice sigurnije. :D Edited by Parsons
Link to comment
O JAR znam samo da mnogo toga zavisi da li si ove ili one boje kože, a to nije mesto gde bih mogao lagodno da se osećam.edit: Kako stoji Bocvana što se toga tiče?
Bocvana je najbolja u tom smislu na jugu Afrike, mozes bilo kojim delom zemlje da se secas bez straha po danu. Nocu postoji sansa da te opljackaju (ako ides svakodnevno godinama) al nista nasilno. Mislim da su ubistva redja nego u Srbiji. Vatreno oruzje je zabranjeno, ni policija ga ne nosi.JAR... vidjao sam belce koji dzogiraju ili setaju okolo po danu (cak sam i ja loncao nocu pijan) al generalno se ne preporucuje. Ima kao krajeva koji su jako losi i onih koji su dobri al opet je preporuka drz se kola dok ne dodjes na sigurnu destinaciju. Mada, bio sam 10tak puta tamo i nisam imao neprijatnost do sad. A mrznja izmedju razlicitih rasa je vise nego evidentna.
Tunis mi je bio vrlo zanimljiv sa arheoloske strane. (Vino manje-vise).
Meni je vino super bilo jer ga uporedjujem sa hemijom iz Srbije. Secam se da je najskuplje koje sam uspeo da nadjem kostalo 5 evra.
ja cekam da odem u ostin.tx vec duuuugo, imamo posla tamo, ali me zeza viza.kolege kazu da je uvece u gradu super, samo im smeta sto se u svakom bozijem kaficu svira neki cudni kantri :frust: :cry:ili si mislio na tuniske kafane sa kantri muzikom?
Meni su to nekako autenticni evroamerikanci :P Mozda svrnemo, sesir imam, bronzanu boju polako dobijam...
jar je drzava u kojoj bih rado ziveo, samo da je malcice sigurnije. :D
+1Koliko ima lepih stvari, gospode boze... Edited by Shan Jan
Link to comment
ja cekam da odem u ostin.tx vec duuuugo, imamo posla tamo, ali me zeza viza.kolege kazu da je uvece u gradu super, samo im smeta sto se u svakom bozijem kaficu svira neki cudni kantri :frust: :cry:ili si mislio na tuniske kafane sa kantri muzikom?
ja cekam da odem u ostin.tx vec duuuugo, imamo posla tamo, ali me zeza viza.kolege kazu da je uvece u gradu super, samo im smeta sto se u svakom bozijem kaficu svira neki cudni kantri :frust: :cry:ili si mislio na tuniske kafane sa kantri muzikom?
Ja bih voleo da odem na mesto gde bih na ulazu pitao kakvu muziku ovde obično svirate, a da dobijem odgovor "imamo obe vrste muzike, kantri i vestern".A kad smo već kod američkih vukojebina, voleo bih da slušam Charlie Danielsa i da se posle zapijemo Southern Comforta i pijani ukrstimo mišljenja o gun control.edit; i naravno, platio bih mnogo dukata da uživo slušam onog cara što ga je Dabović iskopao, što peva Cum Stains on the Pillow. Edited by pacey defender
Link to comment
Ja bih voleo da odem na mesto gde bih na ulazu pitao kakvu muziku ovde obično svirate, a da dobijem odgovor "imamo obe vrste muzike, kantri i vestern".
Pa, na slicnim mestima imas sanse da cujes serifa na rostiljijadi kako kaze "crni momci u mom gradu znaju gde im je mesto" (prica mi poznanik Australijanac). Ali, prednost turizma je u tome da uvek na kraju odes odatle.
Link to comment

Ortak je pre par meseci isao poslom u Saudijsku Arabiju i nema lepih reci. Na aerodromu vec se poziva na smrt dilerima droge, a ako nosis knjige ume biti zajebano dok ne provere da slucajno nisu biblije posto su relativno skoro neki likovi svercovali (citaj nosili vise od jednog komada) pa ih uhvatili. glavna atrakcija su javna pogubljenja a kaze mu kolega koji radi tamo da lokalci cim skontaju ko je stranac guraju ga u prvi red da bi videli zgrozene face.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...