Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Malo su mi cudni kriteriji, neke izbore ne znam ni sam sebi da objasnim.Recimo, Kolumbija, Venecuela, i onda gotovo kompletna Centralna Amerika, sa sve - Meksikom. Ne znam, osim par dobrih filmova i, istina, par dobrih ljudi sto upoznah, nista me ne vuce tamo. Mozda sam zrtva pomalo karikaturalnog prikazivanja Mehika u americkoj filmskoj produkciji i drugde. Ni za Paragvajom nisam nesto lud.Malezija cao. A ni Indonezija mi nije sad neki san snova. Ni Tajland. A. opet, jako bih rado u Vijetnam i Kambodzu. Cudan izbor, verovatno cisti najgori hipsteraj, jer su V i K sigurno netaknutiji i neviniji od Tajlanda.Rusija me u principu ostavlja ravnodusnim, osim sto me odskora uhvatio neki neizdrz da idem u Moskvu (nije tu sasvim nevin ni topic Ideologija i arhitektura).I, konacno, Australija. Stvarno, zabole me za plaze, daleko je, a opet nema neku svoju pricu koja bi mi bila iole privlacna. A ovi Australijanci po Evropi su mi svi na isti kalup, onako suvise sporty, a nekako povrsni. Opet, zrtva sam vlastitih predrasuda hehe, nije to za neki ponos, ne znam ni sto pisem ovo sve haha.

Link to comment

Nisu predrasude, bas su sporty & povrsni. Mada je ovo ipak o turizmu, tako da ne bi to trebalo da smeta. Licno, ne znam zasto bih nekom preporucio Australiju (za turizam), premda je kao zemlju za zivot ne bi menjo.

Link to comment
I, konacno, Australija. Stvarno, zabole me za plaze, daleko je, a opet nema neku svoju pricu koja bi mi bila iole privlacna. A ovi Australijanci po Evropi su mi svi na isti kalup, onako suvise sporty, a nekako povrsni. Opet, zrtva sam vlastitih predrasuda hehe, nije to za neki ponos, ne znam ni sto pisem ovo sve haha.
Uh, meni je Australija fantastična. Samo godinu dana da obilaziš nacionalne parkove i ništa drugo da ne radiš, pa bi bilo dovoljno da imaš baš sadržajan život. Dalje, Sydney je toliko dobar grad da bih mogao sutra da se preselim. 3 nedelje provedene u AUS su bile zaista neverovatno iskustvo. To za površnost.... kapiram šta želiš da kažeš, to je kritika odnosno stav na koji sam naleteo više puta, uključujući i ljude koji su actually bili u AUS. Ali dosta zavisi od toga da li upoznaš ovakvu ili onakvu osobu. Ne bih da kažem da je sve to individualno i da sve to ima svoje, ali :fantom:
Link to comment

Pa ja isto ne bih u zemlje gde je bezbednost problematična, u tom smislu ne bih išla u neke južnoameričke ili afričke države koje bi mi inače bile zanimljive da nije tog problema. I generalno zemlje sa značajnim procentom stanovništva u ekstremnom siromaštvu za koje treba da se vakcinišem me ne privlače toliko - tipa Indija. Znam da u toj zemlji ima neopisivih stvari da se vidi, ali ima i taj problem sa prljavštinom i siromaštvom - nezamislivo mi je da se šetam i divim nekoj palati ako oko nje gomila dece i ljudi prosjače i sl (uopšte, od kad sam videla neke slike sa Ganga gde bacaju neke poluspaljene leševe, sveta reka u mojoj mašti više nikad neće biti na pozitivnoj strani).Ali za razliku od nekih ovde ja bih itekako volela da vidim Rusiju. I gradove, sa nekom dobrom turom za arhitekturu od carstva do komunističke, a i neki transsibirski put mi deluje primamljivo. Poljska me neobično privlači, od kad sam videla slike neke koleginice sa svadbe u Poljskoj, to mi izgleda kao neko sakriveno carstvo.Od Amerike bih volela da vidim Kaliforniju, Jeloustoun i takve stvari, Njujork me manje privlači.

Link to comment

Dobro, preterujem, ali Blue Mountain me je zaista oduševio. Dalje, onaj pojas severno od Sydneya uz obalu (Frazer park ako se ne varam) je takođe predivan, tim pre što nakon šetnje kroz šumu sa autentičnom vegetacijom za 10 minuta možeš da se bućneš u okeanu, a plaže nisu za zanemarivanje. To je ono što sam video za 2 nedelje provedene u Sydneyu i okolišu, a verujem da je severoistok još bolji.Mislim da nedovoljno vrednuješ Sydney i Melbourne kao turističke lokacije. I naravno, AUS je ubedljivo na vrhu liste ako ikada budem razmatrao opciju odlaska iz Srbije.

Link to comment
Ali za razliku od nekih ovde ja bih itekako volela da vidim Rusiju.
Voleo bih i ja Rusiju, ali ne i Ruse. Uopste me odbijaju zemlje sa nafuranim stanovnistvom koje se iznad svega lozi na vertikalni socijalni uspon (valjda sto i sam dolazim iz takve, sta znam). Otuda i onaj Gini koeficijent...EDIT. Za pejsija - meni je SF ostao u divnom secanju, premda mi je zadnji put celava glava izgorela najstrasnije i to po hladnom vremenu. Grad sa atmosferom. Jedino ga kvare turisti, al jbg. Edited by Indy
Link to comment

Dubai treba videti, sto bi rekao Zizek, to je slika 1 moguce buducnosti covecanstva. Glitz i glamor u usijanoj pustinji sa nevidljivom potklasom robova (u ovom slucaju Pakistanaca). Poucno je.

Link to comment

Od vidjenih mesta mi je za zaobici LA i Slovacka. od jos neposecenih cela juzna amerika minus Brazil i Ekvador uz Australiju. Tajland mi je nekoc bio privlacan ali mi je sada tu negde u sredini sa tendencijom pada.

Link to comment

Ima li nekoga da mu Smoračka nije na listi :D ?Ja isto ne bih tamo gde ima boleština, kidnapera i "golog kriminala". Kad je u pitanju Evropa, najmanje prijatno bi mi bilo u Albaniji, valjda, ne bih išla tamo gde sam na shit listi.A za USA vas stvarno ne kapiram.

Link to comment

Ta mesta sa kriminalom su dobra za posetiti tokom nekog veceg iventa tipa svetskog prvenstva u fuzbalu u juznoafrickoj. Ja planiram da iskoristim il olimpijadu il fuzbal za rio :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...