Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

Ma razumeli smo se, nego je teško dati odgovor.Šta ima zanimljivo u Belorusiji i Panami? Šta sam prevideo?
Panama je super, ima dobrog zezanja u dzungli tipa aerial tram, ziplining, river tubing ovo ono... panamski kanal je takodje impresivan i treba ga vidjeti. Ima mnogo neatraktivnijih destinacija.A ljetovanje u Ukrajini mi je bilo jedno od najboljih ikad.
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Sad sam procitao sve... ima dosta cudnih upisa™.Libija je recimo bila veoma interesantna prije 20-ak godina sa skoro netaknutim rusevinama rimskih gradova, bez turista naravno. Obala i plaze su im takodje lijepe a meni je super bila voznja od Tripolija do Bengazija, prolazilo se i pored 'vjestacke rijeke' koja je tada bila u izgradnji. I sami gradovi su skroz ok.Sad ne bih tamo isao i drago mi je da sam je vidio u tadasnjem izdanju.To je vjerovatno jedina od 50-ak zemalja u kojima sam bio u koju se ne bih vracao... mada bi i JAR sa izuzetkom Kejp Tauna, u kom nisam bio a zelim, mogla na spisak lagano zbog odvratnih medjuljudskih/medjurasnih odnosa i cinjenice da slobodno kretanje skoro da ne postoji. Od zemalja koje ne bih posjetio krajnje neatraktivne su mi recimo Pakistan, Banglades, Indija i sl. Svaka cast njihovim kulturama i svemu ali meni se to uopste ne svidja. Imao sam priliku da zivim, idem u skolu i radim sa ljudima iz svih tih zemalja i vecina je bila skroz ok tako da protiv samih stanovnika doticnih drzava nemam nista, jednostavno mi se nacin zivota kao takav ne svidja i te zemlje su mi na dnu liste... Vecinu evropskih zemalja sam vidio, od ovih koje nisam Svajcarska me nikad nije privlacila kao ni Belgija i Holandija. Otisao bih na neku fudbalsku utakmicu eventualno i to je to.U Africi nema nezanimljive zemlje, svugdje bih isao da je bezbjedno ali nazalost nije... mislim da je suvisno stavljati na listu Liberiju, Mali i sl.

Link to comment

ako nije teško neka neko elaborira ovo u vezi sa holanđanima. slušam o tome na sve strane i to ne samo od poricatelja srebrenice. iz malo kontakata što sam imao sa njima ovde kod nas znam jedino da su uglavnom visoki i vitki što je dovoljno za moju zavist ali ne i za neku naročitu antipatiju.

Link to comment

Pa ja najcesce cujem argumente tipa "neosnovana arogancija" ili "preterano samopouzdanje". I onda, iz licnog iskustva, hehe, tesko mi da se bar malo ne slozim sa tim. Meni ni taj preterani pragmatizam nije nesto privlacan. A opet, jedan prilicno dobar drugar mi je Holandjanin i, iako u poslu jeste onako prilicno Holandjanin, zapravo je sjajna osoba u koju imam puno poverenja i govorim mu stvari koje ni nekim ljudima koje mnogo duze poznajem ne bih.Cesto kazem kako ljudi u pricama o Americi zaborave koliko je to predivna zemlja. A ja malo preterah u uvodnom postu. Naravno da bih isao svuda, a nabrojano se samo nalazi pri dnu liste.

Link to comment
Tunis. Šta ima tamo da se vidi ili doživi?
Sve zavisi od coveka do coveka. Ja sam bila sa mamom pre 10 godina u ne-toliko-turistickom mestu (barem nije bilo tad), staroj prestonici Mahdiji i pamtim kao dosta lepo iskustvo. Iako nam je vodic iz agencije rekao da je sve bezbedno ali da ne moramo bas da svrljamo okolo tako same bez muskih, mi smo na to zaboravile i pored setnje po Mahdiji, sedale u minibuseve koji su vozili do drugih mesta i do ostatka starog koloseuma u El Dzemu (usput rukama i sakama pricali sa vozacima koji su svasta hteli da kazu al su uglavnom pricali samo prokleti francuski il nesto sto lici na nj). Pamtim lepe boje tih mesta i odece i neku lagodnu atmosferu. Sto se tice klope, najbolji utisak su ostavili paradajz i krastavci, bili su preukusni :lol: Nemam pojma vise kako se zovu ti gradici, ali i samo putovanje do njih i lagana setnja po njima mi je bila neki plus u zivotu. Bejah i u glavnom gradu, "Kartagini" i jos nekim muzejima, i kapiram da nisam videla sve te znamenitosti koje se vide na standardnim turama (nisam bila u pustinji) jer vise volim da idem sama.Ima i toga da mene izgleda prati neka sreca da gde god da odem, naidjem na nesto neocekivano lepo i na prijatne ljude koji svasta podele sa mnom u smislu predloga i prica i meni to bas nekako super. Jedino ne valja sto se isuvise osecam bezbednom svugde ("misli pozitivno i bice sve u redu") pa sam izgleda nesvesno za dlaku prolazila kroz neke cudne stvari (toga u Tunisu nije bilo vec u vecim mestima poput Londona).Ne znam kakav je ostatak Slovacke ali meni Bratislava bila skroz lepa za jedan dan.Mozda mesto koje ne bih htela da posetim je Kairo, ne zato sto mislim da nema cega vrednog, nego vidljivog problema sa sirotinjom koje bi me samo uznemirio, pa kapiram - sto da radim sebi takvo nesto. Sve slicne "price" me ne privlace.
Link to comment
Ajvi, kako misliš gadi ti se iz filmova?? Ja se ubedljivo najviše ložim da idem na mesta koja sam gledala u filmovima. I obrnuto! :heart:
prosto se ne ložim na pop kulturu a to je jedini razlog koji vidim za posetu Usa..i možda baš zato što sam svašta videla u filmovima pa sam razvila raznorazne predrasude...pre bih išla na Kavkaz i u razne Azije jer mi je potpuno egzotično i mistično
Link to comment
Od tada, kad god neko pomene mogući odlazak u Bugarsku, predočim mu tu činjenicu u vezi Golfova.
Ja sam 2005-e išla u Sofiju na nekoliko dana a leto pre toga moju drugaricu odžeparili na moru. Celim putem do Sofije ja sam smarala saputnike sa "čuvajte se, kradu!" do te mere da su hteli da me izbace iz vozila.Long story short, pogađajte koga su orobili :(Izvukli su mi novčanik iz tašne a nisam osetila ništa. Srećom pasoš ostao pored kao i neka jadna sića u hotelskoj sobi.
Link to comment
mislim da bi mi samo za Ameriku trebalo 17,3 godine da obidjem sve sto bih zeleoAppalachian traildeep southpustinjeNew YorkSFPortlandsume Northwestasvegovorim nista iz iskustva i sve pricam napamet iz glave
ja ti iz iskustva kažem da su pustinje i šume northwesta apsolutno mindblowing, a da su ny i sf najbolji gradovi u USA, za one koji vole velike gradove. pogotovo sfa apalachian trail i midwest me čekaju sledećeg letašto se tiče zemalja u koje ne bih išla, indija je jedina zemlja koja mi pada na pamet. u pakistan i nepal bih išla da planinarim
Link to comment

Kaze tema: ne biste posetili. Znaci ako sam dobro shvatio ogranicava se na mesta u kojima neko nije bio, a ne bi ni isao.Tesko mi je da se odlucim, da imam prilike svuda bih otisao, mogu samo da navedem destinacije koje mi nisu narocito zanimljive na prvi pogled: verovatno Maldivi jer mi deluje da osim hotela i ronjenja/gnjurenja nema nista drugo, Francuska Gvineja - slicni razlozi, plus sam nacuo o skupoci i komarcima, Nova Kaledonija i gomila slicnog ostvrlja na kojem je poenta odmarati se, a ne nesto narocito videti, Haiti verovatno ne bih posecivao kao putnik ili turista, tamo bih isao samo poslom ili kao volonter, Banglades verovatno ne jer mi se ne dopada kako se vecinska muslimanska populacija odnosi prema manjinama, Ekvatorijalna Gvineja gde cujem je skupo kao dzavo, a populacija se deli na skorojevice koji su se okoristili od nafte i sirotinju, Svazilend - nista za videti, Lihtenstajn, San Marino, Andora...

Link to comment

I ja bejah tamo 2004 i 2005. Iz više izvora da se Bugarska debelo promenila. Otkad su ušli u Evropsku uniju a i pre. Mnogo su ljubazniji, mnogo su više turistički nastrojeni, manje je kriminala i korupcije, uljudili su se. Očistilo se to nekako.Ali ono što sam video - poželeo sam da se nikada ne vratim. Iako je letovanje bilo super, cene hrane i smeštaja male a konobari uslužni, kriminal sporadičan i predvidljiv.Jedina kulturna produkcija bili su narodnjaci koji zvuče i deluju lošiji nego naši domaći i narodnjački spotovi u kojima su pevaljke sa dojkama veličine alu felni. Asocijacija na Bugarsku mi je spot u kome žena leži na brdu felni i peva.Onako post sovjetsko sivilo, sive zgrade, sivi ljudi, sve sivo, neljubazno, oronulo i nikakvo.Ovako izgleda Sofija po lepom danu:74032-rainbow%20in%20poland.jpgDakle, samo crnomorska obala i neka priroda, sela i takav turizam. Okej su turistička mesta, tamo ljudi dolaze sa ciljem da im bude lepo, pa ako nisu baš srećni onda nisu barem nisu užasno mrzovoljni i neljubazni.Beograd stvarno nije posebno lep grad ali grad ne čine samo zgrade nego i stanovnici. Tu Sofija odnosi šnjur u obe kategorije sivila - i ljudskog i građevinskog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...