November 22, 2025Nov 22 Naleteh upravo na topik i setih se ovog filma. Pretpostavljam da ga je dosta ljudi gledalo. Kao i svaka priča o smrti i on je priča o životu.
November 22, 2025Nov 22 Ovo sam verovatno već rekla, zdravlje i shodno tome smrt me pogađaju samo na temu dece, što se mene same tiče nisam sebi toliko u fokusu i u principu me baš briga.Uradila sam sve što sam želela, ne kajem se ni zbog čega, proživela sam svašta, nemam osećanje uskraćenosti ili nešto da mi je falilo....samo da su mi bliski živi i zdravi
November 22, 2025Nov 22 Ja se ne secam, ali mi mama pricala (cak se i komsije secaju), kako sam od deteta koje je obozavalo da se igra, samo jedan dan se povukla u sebe i po ceo dan bila u kuci, ponavljajuci kako cu umreti. Imala sam nekih 6-7 godina. Trajalo je mozda nekih mesec dana, nit se zna zasto je doslo, ni kako je proslo.Krajem 2016. zapatim neki uzasan bronhitis, kasljala nedeljama 24/7....nocima nisam spavala. Secam se kako sam jedno vece, kad sam legla, pomislila kako mi uopste ne bi bio problem da umrem i resim se muka.Potrajao je bronhitis skoro 6 nedelja, pomisao o smrti trajala tih par minuta tu noc.Nisam u prvoj mladosti, nisam (jos) ni za umiranje.....ne razmisljam o smrti, i sto se mene tice kad god dodje vreme da se mre - to je to. Ne bih samo zelela da se to desi dok mi je mama jos ziva, jer je jedva prezivela sinovu iznenadnu smrt.....a i volela bih da pozivim da vidim kako moj mali genijalac Marta (bratova unuka) raste
November 22, 2025Nov 22 Ja sam imala momente i kad sam se plašila, i kad sam se ne plašila smrti nego naprotiv, sad ni jedno ni drugo Mislim da je sve to stalo onda kad sam počela da živim kako želim, da ne odlažem ništa, da ne robujem normama, da ne spašavam nikoga....kad sam lepo oivičila granice. Ovo je moje, ovo nije moje. Neki su se i ljutili, neka ih. Na kraju je sve leglo na svoje mesto. I sad taman, kao što rekoh na drugom topiku, našla sam si meru, u svakom smislu. Mera šta prihvatiti, mera šta odbaciti po kratkom postupku. Meru šta voliš i ideš ka tome, neguješ one koje voliš, neguješ i sebe....ne može sve da se ima....ne može sve što hoćeš...i tako. Deca su lepa, gledati ih je lepo. Volim ovo što radim, volim da gledam mladost, sad mi je životni zadatak da prenesem ono što znam i brinem o mlađima od sebe, i eto tako
November 22, 2025Nov 22 ovde sem kao retko kad zvuči kao guru, i verovatno pojednostavljen pristup ljudskoj motivaciji će nekog da iznervira, ali nije da je ovo što je napričao bez smisla i voleo bih znati odgovor da li uporno izlaganje inspirativnim govorima može da trgne ljude iz (blage) depresije. kad već može meditacija.
November 22, 2025Nov 22 Iskreno ne verujem u trajne benefite tog positive talk-a, ali promena perspektive, kao sto ovde govori, mozda moze da pomogne. Previse brinemo o buducnosti i precesto smo okovani prosloscu a ne cenimo te momente u sadasnjosti koji prolaze i nikad se nece vratiti. Treba ih iskoristiti. Lepo je rekao.
November 27, 2025Nov 27 Pozitivno razmisljanje je sjajno 😍Vecina ljudi, ja, ti, robovi sistema kuca-posao-takse, mali odmor zimi, mali odmor leti i tako u krug, mi smo navikli da razmisljamo negativno. Odgajani smo u presiji, ocekivanjima, strahovima, brizi. Mi smo zaboravili da razmisljamo pozitivno niti smo svesni da razmisljamo negativno jer je ta negativnost nas komfor, rutina, patern i nesto u cemu znamo da funkcionisemo. Evo zadatak za danas:Zapisi na telefon koliko puta si uhvatio sebe u negativnim mislimaOnaj koji bas hoce izazov: prepoznaj negativnu misao i zaustavi je (udari i tu recku na telefon) A heavy lifter, mudonja, mudasinjica 😂nek momentalno tu negativnu misao preformulise u pozitivnu (i to da se utefteri) Da vidimo ko ce da pobedi pod 3 😁 ❤️❤️❤️
November 27, 2025Nov 27 Jednom sam naleteo na Magi, na nekom mediju, kaze sve sto zivimo je samo priprema
Create an account or sign in to comment