Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Strah od smrti

Featured Replies

Naleteh upravo na topik i setih se ovog filma. Pretpostavljam da ga je dosta ljudi gledalo. Kao i svaka priča o smrti i on je priča o životu.

  • Replies 428
  • Views 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Gledala sam ovo ranije, ali svaki put mi se srce stegne na 51:42...kad spusti lice na izmučene ruke i kaže: "Neka moju smrt shvate kao odlazak na područje bez signala." Setim se ruku mog tate, u modri

  • Ja imao malo jaču depresivnu epizodu pre 5-6 godina i odem u stan "na kafu" kod jednog staaaarog neuoropsihijatra, pukovnika, očevog prijatelja i raspričao se ja kako razmišljam o toj smrtnosti, prot

  • Ja ispoštujem želju drugih da skupa obiđemo tatin grob, ali iskreno, uopšte nemam osećaj da je on tamo i da mi obilazimo njega. Da, vidim njegovo ime i fotografiju na ploči (koju volim, beličasti mer

Posted Images

Ovo sam verovatno već rekla, zdravlje i shodno tome smrt me pogađaju samo na temu dece, što se mene same tiče nisam sebi toliko u fokusu i u principu me baš briga.

Uradila sam sve što sam želela, ne kajem se ni zbog čega, proživela sam svašta, nemam osećanje uskraćenosti ili nešto da mi je falilo....samo da su mi bliski živi i zdravi

Ja se ne secam, ali mi mama pricala (cak se i komsije secaju), kako sam od deteta koje je obozavalo da se igra, samo jedan dan se povukla u sebe i po ceo dan bila u kuci, ponavljajuci kako cu umreti. Imala sam nekih 6-7 godina. Trajalo je mozda nekih mesec dana, nit se zna zasto je doslo, ni kako je proslo.

Krajem 2016. zapatim neki uzasan bronhitis, kasljala nedeljama 24/7....nocima nisam spavala. Secam se kako sam jedno vece, kad sam legla, pomislila kako mi uopste ne bi bio problem da umrem i resim se muka.

Potrajao je bronhitis skoro 6 nedelja, pomisao o smrti trajala tih par minuta tu noc.

Nisam u prvoj mladosti, nisam (jos) ni za umiranje.....ne razmisljam o smrti, i sto se mene tice kad god dodje vreme da se mre - to je to. Ne bih samo zelela da se to desi dok mi je mama jos ziva, jer je jedva prezivela sinovu iznenadnu smrt.....a i volela bih da pozivim da vidim kako moj mali genijalac Marta (bratova unuka) raste

Ja sam imala momente i kad sam se plašila, i kad sam se ne plašila smrti nego naprotiv, sad ni jedno ni drugo thankyou

Mislim da je sve to stalo onda kad sam počela da živim kako želim, da ne odlažem ništa, da ne robujem normama, da ne spašavam nikoga....kad sam lepo oivičila granice. Ovo je moje, ovo nije moje. Neki su se i ljutili, neka ih. Na kraju je sve leglo na svoje mesto. I sad taman, kao što rekoh na drugom topiku, našla sam si meru, u svakom smislu. Mera šta prihvatiti, mera šta odbaciti po kratkom postupku. Meru šta voliš i ideš ka tome, neguješ one koje voliš, neguješ i sebe....ne može sve da se ima....ne može sve što hoćeš...i tako. Deca su lepa, gledati ih je lepo. Volim ovo što radim, volim da gledam mladost, sad mi je životni zadatak da prenesem ono što znam i brinem o mlađima od sebe, i eto tako


ovde sem kao retko kad zvuči kao guru, i verovatno pojednostavljen pristup ljudskoj motivaciji će nekog da iznervira, ali nije da je ovo što je napričao bez smisla i voleo bih znati odgovor da li uporno izlaganje inspirativnim govorima može da trgne ljude iz (blage) depresije. kad već može meditacija.

Iskreno ne verujem u trajne benefite tog positive talk-a, ali promena perspektive, kao sto ovde govori, mozda moze da pomogne. Previse brinemo o buducnosti i precesto smo okovani prosloscu a ne cenimo te momente u sadasnjosti koji prolaze i nikad se nece vratiti. Treba ih iskoristiti. Lepo je rekao.

Pozitivno razmisljanje je sjajno 😍

Vecina ljudi, ja, ti, robovi sistema kuca-posao-takse, mali odmor zimi, mali odmor leti i tako u krug, mi smo navikli da razmisljamo negativno. Odgajani smo u presiji, ocekivanjima, strahovima, brizi.

Mi smo zaboravili da razmisljamo pozitivno niti smo svesni da razmisljamo negativno jer je ta negativnost nas komfor, rutina, patern i nesto u cemu znamo da funkcionisemo.

Evo zadatak za danas:

  1. Zapisi na telefon koliko puta si uhvatio sebe u negativnim mislima

  1. Onaj koji bas hoce izazov: prepoznaj negativnu misao i zaustavi je (udari i tu recku na telefon)

  2. A heavy lifter, mudonja, mudasinjica 😂nek momentalno tu negativnu misao preformulise u pozitivnu (i to da se utefteri)

Da vidimo ko ce da pobedi pod 3 😁

❤️❤️❤️

Nema mi mob toliko memorije sad

2 hours ago, Shan Jan said:

Nema mi mob toliko memorije sad

8lmorh77krpe1.gif

D

Well, I guess svima je vec bolje cim nece da kucaju 😁💪👏

Jednom sam naleteo na Magi, na nekom mediju, kaze sve sto zivimo je samo priprema

priprema za šta?

dumremo?

Prvo imaš strah od smrti, onda umreš od straha.

Sve čega se plašiš na kraju te stigne, pa tako i smrt

“Boj se ovna, boj se govna, a kada ću živjeti?”

Često pomislim.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.