Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Strah od smrti

Featured Replies

@duda Nadam se da će prednosti lakšeg života u stanu (manji prostor, blizina centru, sve je lakše) uskoro da prevagne pa da brzo pređeš u pozitivnu fazu. Kako vreme ide sve me više raduje i usrećuje kad je nešto lakše, a ne kad je nešto u teoriji lepše, bolje. Naravno, neka nostalgija ili seta za prethodnom kućom uvek će da ostane i to je normalno. Ima još jedna stvar. Selite se oboje, a to je velika stvar.

  • Replies 428
  • Views 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Gledala sam ovo ranije, ali svaki put mi se srce stegne na 51:42...kad spusti lice na izmučene ruke i kaže: "Neka moju smrt shvate kao odlazak na područje bez signala." Setim se ruku mog tate, u modri

  • Ja imao malo jaču depresivnu epizodu pre 5-6 godina i odem u stan "na kafu" kod jednog staaaarog neuoropsihijatra, pukovnika, očevog prijatelja i raspričao se ja kako razmišljam o toj smrtnosti, prot

  • Ja ispoštujem želju drugih da skupa obiđemo tatin grob, ali iskreno, uopšte nemam osećaj da je on tamo i da mi obilazimo njega. Da, vidim njegovo ime i fotografiju na ploči (koju volim, beličasti mer

Posted Images

4 minutes ago, Pixisis said:

Ima još jedna stvar. Selite se oboje, a to je velika stvar.

Hvala ti za ovo.

Kako se neke stvari podrazumevaju i čovek o njima ne razmišlja.

To ne da je velika stvar već je najbitnija stvar u životu.

Hvala još jednom za ovo bitno potsećanje wub

  • Popular Post

nema veze sa strahom od smrti, možda ima sa strahom od samoće, usamljenosti.

moja majka se '78, posle 30 godina življenja u gepratovoj odselila iz stana, da živi sama u drugom stanu u želji da ja i žena budemo sami na svome, da ne smeta. pitao sam je kako će sama (ćale je umro dve godine ranije). rekla je da ne brinem. da nisam daleko, da će da nađe komšiliuk (našla je, boga mi), da je kalemegdan blizu a noge je drže. i živela je tako do'06 kada smo je vratili kod nas u njenoj 93 godini. bila je zadovoljna.

Edited by đorđe geprat

@duda kad su moji odlazili odavde iz stana, pre pet godina, da bismo mi ušli, svi smo mislili isto što i ti, i oni i ja, taj isti osećaj.

Sad evo, natenane, već godinu dana tražim drugi stan za njih D

Tako da se nemoj otpisivati zbog stana, šta znaš 😉

Kad sam već tu, imala sam nedavno neku egzistencijalnu krizu na ovu temu, jako je teško objasniti, i onima koji znaju aktere a kamoli ko ne zna, tako da i nije za priču. Uglavnom, uz malo anksioznosti i odžaljivanje - prošlo je.

Kod mene nije mala izvesnost da će prvi moj stan biti 6 feet under.fantom

Tako da - selite se i veselite se. Sačuvajte sebe i ostanite isti samo putem promene…

Uostalom, život srećom uvek ima više mašte od nas i naših projekcija i planova.

Edited by pt 2.0

kad sam ja u pitanju, taj stan 6 stopa pod zemljom je već prenaseljen pa ću morati da stanem u vaznu.

Edited by đorđe geprat

16 minutes ago, đorđe geprat said:

kad sam ja u pitanju, taj stan 6 stopa pod zemljom je već prenaseljen pa ću morati da stanem u vaznu.

Samo da ne bude

D

juče sam bio na bežanijskom groblju, da ćale obiđe grob svog ortaka iz detinjstva.

utisak - ono nije groblje ljudi no groblje mermera. a ranije ga smatrao lepim grobljem, mislim koliko groblje mož da bude lepo.

strah od mermera >>> strah od smrti

Volim tisinu tamo, neko vreme sam izgubio strah od smrti, sad mi se valjda vraca pomalo, isto biti nece

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.