Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Strah od smrti

Featured Replies

24 minutes ago, bejzbolka said:

Onda se dalje postavlja pitanje šta je svest i da li prestaje smrću tela ili se nastavlja. Gledao sam intervju Pin van Lomela i on tvrdi da je 100% siguran da svest nije rezultat funkcije mozga.

Napisao pre par godina,

On 6. 5. 2023. at 12:13, Caligula said:

Ima ona drevna prica (Origin bese?) o dusama koje su se pobunile protiv vantelesnog obitavanja u prostoru bez dimenzija i krenule za palim andjelom u fizicki svet i fizicko telo. Iz vreline duse u hladjenje na zemlji. Od tada na zemlji neke duse uzivaju u fizickoj pojavnosti a neke se kaju sto su dosle.

 

Ja sam svakako od onih koji su krenuli na ovaj svet preko kurca.

 

Inace kada merim ljude koje znam i upoznajem obicno ih provucem kroz ovo sito, ispada da se druzim i razumem samo sa razocaranima.

  • Replies 428
  • Views 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Gledala sam ovo ranije, ali svaki put mi se srce stegne na 51:42...kad spusti lice na izmučene ruke i kaže: "Neka moju smrt shvate kao odlazak na područje bez signala." Setim se ruku mog tate, u modri

  • Ja imao malo jaču depresivnu epizodu pre 5-6 godina i odem u stan "na kafu" kod jednog staaaarog neuoropsihijatra, pukovnika, očevog prijatelja i raspričao se ja kako razmišljam o toj smrtnosti, prot

  • Ja ispoštujem želju drugih da skupa obiđemo tatin grob, ali iskreno, uopšte nemam osećaj da je on tamo i da mi obilazimo njega. Da, vidim njegovo ime i fotografiju na ploči (koju volim, beličasti mer

Posted Images

ali, tu su dani I sati predsmrtnog iskustva, delirijum&paranoja! zato kazem, dobar lojer, compassionate family ako vec nisi imao mogucnost da uzmes stvari u svoje ruke!

poslednje u zivotu mi treba 1 deliricna tortura tipa ko ste vi&zasto me mrcvarite?D

У суштини ми смо бесмртни јер смрт никада нећемо заиста искусити

On 14. 10. 2025. at 23:42, bejzbolka said:

Jel se interesovao neko od vas za NDE (near death experiences)?

doživela sam neobično iskustvo koje verovatno ne potpada baš pod to... imala sam 15 godina i otišla na minornu operaciju, koja je bila obavljena u totalnoj anesteziji.
dali su mi neku injekciju za anesteziju, i onda me ostavili da neko vreme ležim na pomoćnom krevetu (ne na operacionom stolu), pa mi rekli da se skinem i pređem na operacioni sto sama (potpuno drugačiji "protokol" nego letos za operaciju koju sam imala na onkologiji, i za anesteziju i za to premeštanje... nebo i zemlja koliko su stvari uznapredovale u međuvremenu).
elem, sećam se senzacije da vidim celu tu prostoriju odozgo, iz perspektive plafona, ali perspektiva nije bila iz tačke pa se širi, nego odjednom vidim celu sobu i sve nas u njoj nadole kao u paralelnoj projekciji.

nije mi prijatno bilo sve to, nisam ni pričala sa drugim ljudima o tom iskustvu, a nije bilo interneta da se lako pretražuje šta ti padne na pamet, iskreno - samo sam iskustvo stavila ad acta i nisam se posle na to vraćala.
moguće da je ovo bilo neko halucinogeno side-effect dejstvo na tu anesteziju. sećam se da su me nakon operacije jedva probudili. šamarali su me, i ja vidim svoju glavu kako odlazi u stranu, prvo u jednu pa u drugu, vidim njih, ali ne mogu da progovorim da sam budna i da ih vidim i ne osećam te šamare.

17606058481787979417945692963204.png

Učenjaci vele da kad se ovo čvorište pokarabasi, pa se jastvo krene razlilazit iz kafane, okruženje se do-konstruiše na osnovu znanja, iskustva i logičkih pretpostavki.

(Na temu raznoraznih projekcija - odvajanje duše i sl. kolapsi iz interpretacija kvantmeanike)

Edited by makaronee
Astrali&co

Ovo znanje što je nestalo kad je umro Kaubojev otac nije u suštini nestalo, ako je neko to znanje nasledio. Ni on nije bio prvi čovek na svetu koji se razumeo u gljive. Isto tako ta kurčeva besmrtnost, kome to treba uopšte. Priroda je već sve uredila, jabuke, zečevi, pa i ljudi, ostavljaš narednu generaciju i to ti je to. Dok nas ima, besmrtni smo. Dinosaurusi nisu besmrtni.

35 minutes ago, makaronee said:

17606058481787979417945692963204.png

Učenjaci vele da kad se ovo čvorište pokarabasi, pa se jastvo krene razlilazit iz kafane, okruženje se do-konstruiše na osnovu znanja, iskustva i logičkih pretpostavki.

(Na temu raznoraznih projekcija - odvajanje duše i sl. kolapsi iz interpretacija kvantmeanike)

tako nekako. iduci za tvojim linkom stigla sam do obe - u slucajevima velikog fizickog napora ili traume. moj dozivljaj bi vrv mogao biti zbog tih uzroka, nikakva mistika.

poz

ne bih imao ništa protiv da živim večno. ali to ide uz optimističan pogled na civilizacijsko i moralno napredovanje. teško da bi iko pristao na večni život u mrtvom kosmosu ili srednjem veku i nacizmu, ali posmatrati svet koji ide na bolje za sve, vraćati se stvarima koje su potonule u zaborav, svedočiti novim, deliti okruženje sa dragim besmrtnima... ne vidim što bi to smetalo pa makar trajalo zauvek.

17 hours ago, glibav said:

Kod roditelja koji moraju da brinu o svojoj deci je obrnuto.

Razumem te, iz svoje perspektive govorim, ne u ime drugih.

1 hour ago, najneindustrijaliziraniji said:

ne bih imao ništa protiv da živim večno. ali to ide uz optimističan pogled na civilizacijsko i moralno napredovanje. teško da bi iko pristao na večni život u mrtvom kosmosu ili srednjem veku

Da promeniš nick u najindustrijaliziraniji fantom

Sve sto se rodi mora i da mre,

Neko ce kasnije, a neko ce pre.....

violina

28 minutes ago, ubibobi said:

Da promeniš nick u najindustrijaliziraniji fantom


bajdvej iz mog iskustva su u manjini oni koji preferiraju večnost, ljudima je i hiljadu godina van pameti kao nešto previše, a hiljadu godina jasno je svakom ko je napucao više od trideset leta u guzicu očas prođe.

Vrlo malo ljudi zaista želi da živi večno, većina bi samo još jedan dan... Svaki dan...

Edited by Boksi

On 16. 10. 2025. at 11:17, Venom said:

Ovo znanje što je nestalo kad je umro Kaubojev otac nije u suštini nestalo, ako je neko to znanje nasledio. Ni on nije bio prvi čovek na svetu koji se razumeo u gljive.

Ne slažem se. Nestaje jedinstven i neponovljiv spoj znanja i iskustva. I ostaje praznina.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.