November 30, 2025Nov 30 10 hours ago, Boksi said:“Boj se ovna, boj se govna, a kada ću živjeti?”Često pomislim.Ima i ono: "Neko june mora da te mune"
November 30, 2025Nov 30 "Želio bih umrijeti u sunčanom danu. Klicu te male tajne želje nosim u sebi od djetinjstva. Što me kod smrti najviše plaši, to je predstava mraka s kojom je ona skopčana. Divim se religijama Istoka, koje su uspjele da čovjeku dočaraju svijetlu, sunčanu smrt, da mu usade predstavu beskrajnog jása za grobom. One su, možda, učinile čovjeku najveće dobro koje se smrtniku može da učini.Želio bih umrijeti izvaljen nauzak na dobroj, vrućoj zemlji, sav u suncu i jásu, umrijeti u jedrini dana, u sat uzavrelih zrikavaca. U sat kad sanjivo šute povijena žita i nijemo bujaju oteščani grozdovi, u sat vrele podnevne tišine. Plaši me smrt u predvečerje, smrt u jesen, smrt iza kosih zavjesa kiše."
December 2, 2025Dec 2 @Klara jbg, kad bi smrt bila tako burzujska, ko maximus decimus meridius!Evo, surfing friend, pre neki dan, Harrison se zvao, poseko se, sepsa, bolnica 1.5 necega - bivsi vatrogasac/medic, reko im momci pustite me ja sam ok, doso kuci umro na stepenicima, ni turkey nije probao za thanksgiving!
December 2, 2025Dec 2 Kako se osećate kada sanjate preminule drage osobe?Ove godine mi je na vrlo besmislen način preminuo razredni iz osnovne škole. Energičan, visok bivši košarkaš, malo kolerik, matematički um uvek u žurbi. Otac tri ćerke, očinski tu za bilo kakav problem nas devojčica, učio je naše drugove da se korektno ophode prema nama devojčicama i da nas štite.Nisam mogla na sahranu, nisam stigla ni do groblja. Bilo mi je žao zbog toga, tužno i grizla me je savest...želela sam da ga ispoštujem za toliko.Uglavnom, sinoć sam ga sanjala: šetala sam njegovom ulicom i ugledala ga kako stoji ispod koša sa učenicima i na lopti objašnjava površinu tela. Obradovala sam se, prišla mu i pružila ruku: ''Razredni, želela bih da Vam se zahvalim''. Nasmejao se, bacio loptu u koš i sa obe šake poklopio moju ruku.Sećam se da sam mu taksativno cvrkutala, uz obostrano smejanje, na čemu sam mu to zahvalna. Sa svakom rečenicom osećala sam sve veću radost i olakšanje. Kad sam završila, zahvalio se, pustio mi ruku i sportski potapšao po ramenu. Produžila sam mojim putem i još jednom sam se okrenula da ga pogledam. Nasmejao se i mahnuo mi. Uzvratila sam.Volim takve snove. Jedan od lepših, takođe, bio je san u kom tata i ja sedimo ispred vatre. Spuštene glave na njegovo rame, na njegov omiljeni zimski džemper, i sa našom mačkom u mojim rukama, ćutke smo svi zajedno gledali u vatru. Ne mogu da vam opišem taj osećaj mira i bezbrižnosti. Edited December 2, 2025Dec 2 by Klara
December 2, 2025Dec 2 1 hour ago, Klara said:Kako se osećate kada sanjate preminule drage osobe?Uglavnom lepo ali i setno. Doduše u većini slučajeva tek pri kraju sna se setim da su preminuli. Dosta redje imam snove u kojima od početka znam da su preminuli. I to obično bude blizu nakon smrti. Ali ni u jednom ni u drugom slučaju ne mislim da su to bili baš oni.
December 3, 2025Dec 3 On 22. 11. 2025. at 0:20, Tsai said:Skoro svaki dan razmisljam o smrti. To je nesto cega ne mogu da se otresem, nema sanse. Sto je najgore, to razmisljanje mi oduzima fokus od trenutaka u sadasnjosti koji su dragoceni. To mi je i gore od cinjenice da cemo umreti sviJa u toj fazi krenem da razmišljam o pičkama.Pomogne.Zato često postujem nešto na desanci.I malo se plašim za Klaru ona je gora od mene :-)
December 3, 2025Dec 3 8 hours ago, Fakundo Sava said:I malo se plašim za Klaru ona je gora od mene :-)Klara tamo postuje u čast lepote ženskog tela i zdrave seksualnosti, stigmatizacije stop!
December 3, 2025Dec 3 5 minutes ago, Klara said:Klara tamo postuje u čast lepote ženskog tela i zdrave seksualnosti, stigmatizacije stop! ... a na kolacima postuje zato sto ne moze da se suzdrzi.
Create an account or sign in to comment