Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Strah od smrti

Featured Replies

jedina mana kremiranja je što ako npr za 200 godina tehnologija uznapreduje dovoljno u nekom trenutku da mogu da te ressurectuju sa sve svešću preko dnk iz kostiju, ako ostanu samo dugmići možeš da se slikaš

Think New York Jets GIF by Bleacher Report

Edited by Tsai

  • Replies 428
  • Views 34k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Gledala sam ovo ranije, ali svaki put mi se srce stegne na 51:42...kad spusti lice na izmučene ruke i kaže: "Neka moju smrt shvate kao odlazak na područje bez signala." Setim se ruku mog tate, u modri

  • Ja imao malo jaču depresivnu epizodu pre 5-6 godina i odem u stan "na kafu" kod jednog staaaarog neuoropsihijatra, pukovnika, očevog prijatelja i raspričao se ja kako razmišljam o toj smrtnosti, prot

  • Ja ispoštujem želju drugih da skupa obiđemo tatin grob, ali iskreno, uopšte nemam osećaj da je on tamo i da mi obilazimo njega. Da, vidim njegovo ime i fotografiju na ploči (koju volim, beličasti mer

Posted Images

Pošto kumovi nisu dugmad, za njih nema nade ni nakon kremiranja ali za ostale svatove se to već ne može reći fantom

Ispratiću se sam grozan

9 hours ago, Tsai said:

jedina mana kremiranja je što ako npr za 200 godina tehnologija uznapreduje dovoljno u nekom trenutku da mogu da te ressurectuju sa sve svešću preko dnk iz kostiju, ako ostanu samo dugmići možeš da se slikaš

Think New York Jets GIF by Bleacher Report

sta je tu loša vest?

9 hours ago, Tsai said:

jedina mana kremiranja je što ako npr za 200 godina tehnologija uznapreduje dovoljno u nekom trenutku da mogu da te ressurectuju sa sve svešću preko dnk iz kostiju, ako ostanu samo dugmići možeš da se slikaš

Think New York Jets GIF by Bleacher Report

Oko tog pitanja, slažem se sa DeGrajs Tajsonom.

Vrati, koko, što si pozobala

Uveren sam da ce tamo negde u 25-6 veku naucni prioritet biti vracanje parapsihopatologa u zivot.

Edited by Lancia

Koga bi ti vratio u tom hipotetičkom scenariju?

Ja bih Milerama.

3 minutes ago, Filozof manijak said:

Koga bi ti vratio u tom hipotetičkom scenariju?

Ja bih Milerama.

Sve u paketu, od b92 naovamo. Kakva bi to zurka bila, ne bi bilo frke prvog dana, ali drugog...

Bio je neki startup u Americi gde si mogao da platiš da te kompostiraju. Onda tvoji najbliži dobiju par kubika zemlje, mogu da gaje salatu i paradajz. Mada koliko se sećam većina je birala opciju B, da se zemlja istovari negde u šumi.

13 minutes ago, Venom said:

Bio je neki startup u Americi gde si mogao da platiš da te kompostiraju. Onda tvoji najbliži dobiju par kubika zemlje, mogu da gaje salatu i paradajz. Mada koliko se sećam većina je birala opciju B, da se zemlja istovari negde u šumi.

Da djubris zemlju sa dragom umrlom osobom, pa posle zobas to povrce... puke

Na temu povratka prirodi, meni je kul kako su to resavali stari Zaratrusijanci. Odnesu te na brdo (imas odvojene vrhove za muske i zenske) i tamo ostave tvoje golo telo lesinarima. Bili su tu i svestenici koji su ostatke kostiju posle bacali u velik otvor u centru.

On 7. 10. 2025. at 0:44, Tsai said:

jedina mana kremiranja je što ako npr za 200 godina tehnologija uznapreduje dovoljno u nekom trenutku da mogu da te ressurectuju sa sve svešću preko dnk iz kostiju, ako ostanu samo dugmići možeš da se slikaš

Think New York Jets GIF by Bleacher Report

Ali tu ima onaj coin toss, kao u Somi (igrici).

1 hour ago, Shan Jan said:

Da djubris zemlju sa dragom umrlom osobom, pa posle zobas to povrce... puke

Na temu povratka prirodi, meni je kul kako su to resavali stari Zaratrusijanci. Odnesu te na brdo (imas odvojene vrhove za muske i zenske) i tamo ostave tvoje golo telo lesinarima. Bili su tu i svestenici koji su ostatke kostiju posle bacali u velik otvor u centru.

U pravu si, kompostiranje je grozno, da te kljucaju lešinari je strava.

Edited by Venom

On 6. 10. 2025. at 13:34, Serena said:

Mene neka spale, pepeo odnesu na neki proplanak s pogledom na Dolomite wub neka ga vetar raznese kojekuda...

Ne zelim da se posle mene neko opterecuje odrzavanjem grobnice ili zalivanjem iste suzama.

On 6. 10. 2025. at 13:34, Serena said:

Mene neka spale, pepeo odnesu na neki proplanak s pogledom na Dolomite wub neka ga vetar raznese kojekuda...

Ne zelim da se posle mene neko opterecuje odrzavanjem grobnice ili zalivanjem iste suzama.

Zapravo uverena sam da su svi ti rituali oko smrti namenjeni više onima koji ostaju iza pokojnog, nego njemu samom (bez obzira na religijsko stanovište da ga čeka zagrobni život, pa sa tog aspekta ima kao smisla da se za njega vrše ti obredi).

Verujem da su nastali istorijski gledano kao pokušaj da se ljudima daju ti neki početni mehanizmi copinga sa gubitkom i posle tugovanja odnosno prihvatanja dugoročnog. Svi ti rituali, od pomena na nedelju dana, pa 40...sve je to okupiranje praktikalijama koje čoveka drže u funkcionalnosti plus okupljanje porodice I prijatelja, što blagotvorno deluje na onog ko je izgubio bližnjeg.

Sa tog aspekta, ne bih preskakala bilo šta od tih stvari koje mi nekad deluju i kao "gluposti." Pomisao da neko kome sam značila poput dece nemaju gde da odu da na bar neki način, makar i emotivni, ostvare kontakt sa mnom mi je užasan zbog njih.

Da li je važnija želja preminulog da li želi da bude kremiran ili sahranjen ili onih koji ostaju iza njega?

Besmrtnost je glupost - zamislite sebe da kuckate ovde jos jedno 500 godina i mucenog @bags koji se isto toliko zlopati sa nadogradnjama softvera?

Da ne pricamo o Desanka temama, a i sportskim - ko bi se setio postova od pre pola milenijuma?

D

2 hours ago, Venom said:

Bio je neki startup u Americi gde si mogao da platiš da te kompostiraju. Onda tvoji najbliži dobiju par kubika zemlje, mogu da gaje salatu i paradajz. Mada koliko se sećam većina je birala opciju B, da se zemlja istovari negde u šumi.

Meni je kul ono s drvetom. Imaš svoj zasad, iz tebe izraste drvo, i posle ožalošćeni mogu da grle drvo, kad izraste.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.