Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja ne razumem jel ljudi ovo ozbiljno glasaju.
pojasni. sta ti tacno smeta?
mister no, popularni korto za djecu. pa dilan.
gde si toni! lepo receno no je korto za djecu. iako je mene uvek podsecao na bernard princea.
Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

pojasni. sta ti tacno smeta?gde si toni! lepo receno no je korto za djecu. iako je mene uvek podsecao na bernard princea.
Slazem se sa Tonijem. A da je bas Korto za decu i ne bih rekao.Danas kada citam Mister Noa potpuno ga drugacije dozivljavam nego kao decak od 7-8 godina.Ipak kao dete ti ne mozes u potpunosti da skontas mnoge stvari kao sto su ta muvanja sa zenskama, opsednutost novcem i politicke zavrzlame kao sto su korupcija i nepotizam. Ogromna je razlika izmedju Diznijevih i Bonelijevih stripova. A onda kada poredimo Bonelijeve stripove ogromna je za mene razlika izmedju Mister Noa i Dilana Doga sa jedne strane i svih ostalih. Jer Mister No i Dilan Dog imaju svakodnevne zivotne probleme kao besparica i nevolje u slucaju Mister Noa i depresija i alkoholizam u slucaju Dilan Doga. Takodje su realni karakteri kao sto sam pre rekao sa vrlinama i manama. Istina je da ova dvojica cesto uspevaju ludom srecom da izbegnu opasnosti, ali istovremeno nisu nepobedivi, Mister No redovno gubi na kartama, cesto ga devojke odbijaju ili ostavljaju, isprebijan je u svakom cetvrtom stripu, a zavrsi u zatvoru u svakom desetom. Dilan Dog je cesto melanholican, usamljen, opsednut prosloscu sto mu ne dozvoljava da zivi u sadasnjosti, plasi se letova...Zato i dan danas uzivam u citanju ova dva stripa sto se ne bi moglo reci za ostale iz Bonelijevog opusa. Edited by noskich
Link to comment

Marti Misterija. Zaista dobar i blagovremen uvod u razmatranje problema "na rubu znanosti". To me je, dakle, na vreme pelcovalo pred zarazu "najstarijeg naroda" i "Teslinog tajnog oružja" početkom devedesetih.

Link to comment

U predškolskom uzrastu Zagor je bio omiljeni, ali me je tamo negde u zrelijem dobu osmogodišnjem smorilo tarzansko klatarenje po lijanama, najbesmisleniji bojni poklič u istoriji univerzuma, fudbalski dres koji nikad ne skida, i naravno bringing a rock on a stick to a gunfight. Plus što mi je narušilo suspension of disbelief to da na njegov američki zapad dolazi ceo svet, od samuraja do vikinga, od ludih naučnika do zlih čarobnjaka, džinovski roboti i vampiri, i šesnajs' vrsta vanzemaljaca <_<Od dobrih epizoda ostale su mi u pamćenju one trippy sa Helingenom, plus onih nekoliko kad se Zagorov gay lover Tonka pretvara u nekakvog vukodlaka, pa ovaj mora da ga veže za nekakvu nosiljku i vuče negde da ga izleče. U, i ona kad neki engleski lord hoće da proputuje kontinent na brzinu, pa mu je Zagor vodič, taj arc je bio odličan.Osim Zagora, nisam mnogo mirisao ceo taj kauboski milje. Teksovih OK epizoda bilo je otprilike 2%, a sva ona Kit Viler/Kapetan Miki sranja je bilo mučno i prelistati. Slično važi za US partizane, Komandanta Marka i Bleka Stenu. Meh.Mr. No mi je uvek bio cool, ali nikad me nije dovoljno interesovao da se nešto udubim u širu priču. Sećam se jedne priče iz nekoliko delova kad on vodi neku ekspediciju uz reku, svi izginu, on se vrati i otkrije da im je sve smestio neki njegov debeli matori poznanik kod kog su stali da kupe benzin tamo na petoj strani :lol: I naravno sjajne Ananga epizode, koje su posle bile deo nekakvog half-assed crossovera sa Marti Misterijom i Dilan Dogom...U nižim razredima osnovne otkrio Dajlana, jedna od Džek Trbosek epizoda kad se ispostavi da je ubica njegova sexy klijentica, i više nije bilo nazad. Prva devojka je imala (tj. njen otac) sva prevedena izdanja, koričena u tomove od po desetak... eto, u mladosti su se tražile prave vrednosti kod mekšeg pola, a ne kao danas :fantom: Ne bih znao odakle da počnem da nabrajam omiljene epizode, ima ih previše. Ima naravno i svoj deo škarta, a uglavnom je važilo pravilo što ružniji crtež to jadnija epizoda. Najgoru ikad pročitanu sam dugo pamtio, ali više ne... znam samo da je bila nekakva "šuma" u naslovu, neki kriminalizam je tema, na naslovnoj strani DD visi sa nekog simsa...Dugo sam imao soft spot za Dilanovog američkog kolegu Martija, možda bih se i ozbiljnije vezao da nije izlazio idiotski fragmentarno - do pola je završetak prethodne priče, od pola početak sledeće :isuse: Ovako je i on otišao putem svih ostalih ne-Dilana, u neku uličnu menjažu.

Link to comment
Teks Viler ako se sećam (nije neko sećanje ali ajde...) nikada nije bio ranjen!
U, nisi ti verno pratio Texa... Ima jedna epizoda kad ga tip navuče na dvoboj, ali tako da Texu sunce ide u oči, pa ga izrešeta, samo tako, usput mu sjebavši desnicu ruku... U revanšu, pod ravnopravnim uslovima, Tex ga, potežući pištolj levom, kokne kao zeca... :)
Link to comment
Mr. No mi je uvek bio cool, ali nikad me nije dovoljno interesovao da se nešto udubim u širu priču. Sećam se jedne priče iz nekoliko delova kad on vodi neku ekspediciju uz reku, svi izginu, on se vrati i otkrije da im je sve smestio neki njegov debeli matori poznanik kod kog su stali da kupe benzin tamo na petoj strani :lol: I naravno sjajne Ananga epizode, koje su posle bile deo nekakvog half-assed crossovera sa Marti Misterijom i Dilan Dogom...
Epizoda kad blesava udovica mafijaša kog su pojele pirane angažuje Mr Noa da nađe izgubljeno blago? Do jaja epizoda. Kao i ona kad grupa bivših japanskih oficira angažuje Džerija da pronađu bazu japanske vojske iz WWII u prašumi Amazonije, pa naiđu na mučene japanske vojnike koji još uvek nisu čuli da je rat završen. Fenomenalno!
Link to comment
TN_ZG_LMS_29.jpgOvo sam svojevremeno 'prodao' za saku zetona za neke video igrice :isuse:ili tako nesto, ne sjecam se bash tacno, ali uglavnom dao sam to izdanje bezveze :cry:Ipak, Tex mi je bio najdrazi. Volio sam i Bleka i Komandanta Marka, i sve ostale koji su imali veze sa divljim zapadom, borbom za nezavisnost ili sta god. To je sve bilo kad sam bio osnovna skola, vjerovatno neki 5. ili 6. razred. Vjerujem da bi mi sve to bilo ridiculous kad bi danas uzeo da citam [te stoga nikad necu ni pokusati opet da citam bilo sta od toga].Nisam nikad imao kolekciju, ali bilo je jedno vrijeme '93 ili '94 kad su prodavali po nekoliko izdanja odjednom, tipa po 3 ili 5 svesaka [ili romana, kako smo ih mi zvali] raznih junaka, tad sam kupovao poprilican broj. Imali smo i druga u zgradi koji je imao ogromnu kolekciju, ali mu nisu vracali pozajmljene primjerke, pa je prestao da pozajmljuje. Te smo morali da pozajmljujemo od njegove sestre kad on nije bio kuci. Good times :)Nikad nisam volio ni Dilana Doga, ni Marti Misteriju, ni Mister Noa, niti bilo sta od tih stripova koji nisu imali veze sa divljim, i ostalim zapadima
Link to comment
Epizoda kad blesava udovica mafijaša kog su pojele pirane angažuje Mr Noa da nađe izgubljeno blago? Do jaja epizoda. Kao i ona kad grupa bivših japanskih oficira angažuje Džerija da pronađu bazu japanske vojske iz WWII u prašumi Amazonije, pa naiđu na mučene japanske vojnike koji još uvek nisu čuli da je rat završen. Fenomenalno!
ta epizoda sa Holly Golightly udovicom, piranama i pilotovom klinickom smrcu mi je jedna od omiljenih iz detinjstva. uz sve ratne i avanture iz New Yorka, to se podrazumeva.a opaka mi je i epizoda na Capriju (Mafija ne prasta/Umreti na Kapriju).pa kad Mister Noovu curicu pilota u Acapulcu otme Tango Martinez pa Jerry juri po bespucima Mexica za vreme onog njihovog praznika pod maskama.i avantura na Uskrsnjim ostrvima sa Patriciom.ma ima mnogo dobrih... legenda je Jerry. Edited by Sundance Kid
Link to comment
Epizoda kad blesava udovica mafijaša kog su pojele pirane angažuje Mr Noa da nađe izgubljeno blago? Do jaja epizoda. Kao i ona kad grupa bivših japanskih oficira angažuje Džerija da pronađu bazu japanske vojske iz WWII u prašumi Amazonije, pa naiđu na mučene japanske vojnike koji još uvek nisu čuli da je rat završen. Fenomenalno!
Tako nešto, sećam se i te sa japanskim vojnicima ali čini mi se da nije ta u pitanju. Nego, zna li se zašto Mr. No nikad ne nosi kratke rukave, čak ni u amazonskoj džungli? Ima istetoviranog Dražu? :unsure:
Link to comment
ma ima mnogo dobrih... legenda je Jerry.
A da ne govorimo o onim starijim - već pomenuta Operacija Posejdon sa nemačkim naučnicima koji pokušavaju da stvore novu rasu ljudi-žaba ili ona sa malim ribarima Hangadeirosima koje velika ribarska kompanija pokušava da otera sa njihovih tradicionalnih lovišta ili ona kad trojica ubica pokušavaju da nađu odbegli par, dok oni u nekom bespuću traže dijamante, pa im se Mr No priključuje (Zlatna Čerbatana i Dijamanti), a završava se ulaskom poslednjeg ubice u reku i atakom pirana na njega, dok mu Mr No pliva u susret. Eh... Edited by Ivo Petović
Link to comment
Nego, zna li se zašto Mr. No nikad ne nosi kratke rukave, čak ni u amazonskoj džungli? Ima istetoviranog Dražu? :unsure:
Cini mi se da je vise puta ostao u majici.A zasto je uglavnom u jakni - temperaturni gradijent (temperatura se snizava na svakih +100 metara nadmorske visine za 0.65C) plus propuh na Pajperu (vozio se cesnom pa znam sta pricam).Jedna od retkih nedoslednosti Mister Noa je kad prica sa ljudima u Pajperu.Nema sanse da se u tom modelu Pajpera moglo pricati koliko je motor buchan.
Link to comment

Meni je omiljena Mr. Noova avantura ona u kojoj (ako se me secanje ne vara) on ide u potragu za ocem neke lepojke, za koju se na kraju ispostavlja da je panterodlak.

Edited by Radagast
Link to comment
ta epizoda sa Holly Golightly udovicom, piranama i pilotovom klinickom smrcu mi je jedna od omiljenih iz detinjstva. uz sve ratne i avanture iz New Yorka, to se podrazumeva.a opaka mi je i epizoda na Capriju (Mafija ne prasta/Umreti na Kapriju).pa kad Mister Noovu curicu pilota u Acapulcu otme Tango Martinez pa Jerry juri po bespucima Mexica za vreme onog njihovog praznika pod maskama.i avantura na Uskrsnjim ostrvima sa Patriciom.ma ima mnogo dobrih... legenda je Jerry.
Zlatna reka, Vesela udovica i onaj treći nastavak, zaboravih mu ime, a tražio sam ga poslije rata k'o mahnit. Ako se ne varam, Tiziano Sclavi je autor te epizode, otud mamojebnost, filmske reference (Audrey Hepburn, Humphrey Bogart...) i pojava istih likova u DD-u "New York, New York".U ovim novijim epizodama ima zajebana epizoda sa nekim Japancem koji hoće da ubije Mister Noa jer mu je oduzeo čast (spriječio ga da se ubije po PS-u) i Maxi "Bilo jednom u New Yorku" o djetinjstvu Mister Noa.
Link to comment
Zlatna reka, Vesela udovica i onaj treći nastavak, zaboravih mu ime, a tražio sam ga poslije rata k'o mahnit. Ako se ne varam, Tiziano Sclavi je autor te epizode, otud mamojebnost, filmske reference (Audrey Hepburn, Humphrey Bogart...) i pojava istih likova u DD-u "New York, New York".U ovim novijim epizodama ima zajebana epizoda sa nekim Japancem koji hoće da ubije Mister Noa jer mu je oduzeo čast (spriječio ga da se ubije po PS-u) i Maxi "Bilo jednom u New Yorku" o djetinjstvu Mister Noa.
svi Sclavijevi radovi na Mr Nou su predobri (Covek iz svemira, Vestern Dzona Trevora, vec pomenuta Ananga...).i taj maxi je sjajan, imao sam utisak kao da gledam neki Scorseseov film dok sam ga citao. on the other hand, te novije epizode sa Ishikawom su okay ali su daleko kvalitetom od ranijih epizoda, izgubio se taj neki vibe koji je pilot nosio sa sobom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...