Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

to se da lako srediti. ima rupicu na bradi cool.gif josh brolin?
Sponge Josh SquareFace. Dalje.edit: dobro, 'ajde...realno liči. Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

thumbs_gregory%20peck%20cowboy.jpgGregori Pek. :D Manjak aktivnog disanja ću da zanemarim.edit: Pa što si zapeo sa tim plavo-smeđim-riđokosanima? Tražimo mušku Snežanu: bled i crnokos.edit 2: Mnogo izvoljevam. Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment

Zaboravili ste Kit Telera? Ili to nije Boneli?Omiljeni junak - Zagor, Mister No ga prati u stopu, onda velika praznina pa Dilan Dog i Teks Viler. Za razliku od Bleka, Mikija ili Marka, zapleti u Zagoru su bili bolje osmišljeni i kompleksniji, posebno epizode sa Helingenom. Što se tice Jerry Drake-a, još uvek imam plan da posetim Manaus :) Kako se beše zvao njegov arhi-neprijatelj, onaj plavi bajker? Džeki?

Link to comment

Zagora bi trebalo uvesti kao obaveznu školsku lektiru, jer u tom stripu moralne vrednosti su visoko uzdignute, a ismevaju se i kritikuju ljudske slabosti. Praktično, tu se nalazi sve ono što bi jedan mlad čovek trebalo da usvoji kad formira svoju ličnost. Ima toga i u drugim stripovima, ali nigde toliko kao u Zagoru.Zagor je junak nad junacima. Branilac slabijih, borac za pravdu, borac protiv rasizma i svih oblika diskriminacije. Hrabar je, snažan, fantastičnih atletskih sposobnosti. Brzo razmišlja i donosi inteligentne odluke. Poklekne nekad jer je ipak čovek, ali onda nađe snage da se izbavi iz škripca i uništi neprijatelja. Teškom onom ko naleti na gnev Duha Sa Sekirom!Verovatno je usamljen i tužan u dugim noćima u Darkvudu. Možda je nekad imao veliku ljubav koju nije preboleo? Opet, on ne kuka o tome, nosi to u sebi. Nije to dobro za njega, ali takav je, ne želi da smeta drugima. U avanturama ga prati Čiko, simpatični debeljuškasti Meksikanac, Zagorov antipod u mnogo čemu. Upada u smešne situacije, plašljiv je, gramziv... Pa ipak, ume da pokaže veliko srce kad treba pomoći prijateljima. Svakome dođe taj trenutak kad može biti heroj, čak i onda ako je prethodno totalni autsajder.Mislim da će ovih dana pasti jedno obnavljanje gradiva :)

Link to comment
Verovatno je usamljen i tužan u dugim noćima u Darkvudu. Možda je nekad imao veliku ljubav koju nije preboleo?
zar nije i zagor imao neku stalnu ribu, samo se ne sećam sad imena...
Link to comment
Kao malji dec Cristiano RonaldoZagor, a posle Marti i Java (ali ne otok Java). Nisam cool u stripovima, znam... <_<
:D.Meni je Zagor, kad je fizički izgled u pitanju, uvek delovao kao džiber. :mellow: Nisam to tad tako imenovala, naravno, nisam imenovala nikako - ali sva je prilika da me je odbio od čitanja zato što mi nije bio privlačan kao dečak. :blush: (najgora sam, dobro) Nikako nisam mogla da se nateram da shvatim sve to ozbiljno (valjda uticaj drugačije zamišljenog Teksa i ostalih kaubojskih šešira), a mnoooogo puta sam pokušavala (gde god da se okreneš, Zagor je tu negde u novinskim štekovima). I sad kad ga pogledam - smešan mi je, onako mišićav, sa čuperkom, strukićem kao osica, tanušnim listovima i torzom veličine prosečne ruske gubernije. Crtež mnogo radi za prvi utisak (sad sam otkrila toplu vodu, ali meni je ovo nova spoznaja pošto nisam neki strip-manijak inače, i nisam se bavila uočavanjem finesa u crtanju ovog ili onog lika...pa sam malko dumala o tome što mi se baš Zagor nije dopadao...i odgovor je - ružan je). Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment

Да га јбм како вам је полулик попут Загора готива... тотални стереотип, нереалан чак и за публику x<10 годиница...Ваде га цртеж и сајдкикови и понеки добар заплет.Дилан Дог је једноставно комплексан, ирационалан лик који пролази тест времена. Бр. 2 Мистер Но баш због својих слабости и што рече неко квази-за-ким-звона-звоне филозофског антиратног става.

Link to comment
zar nije i zagor imao neku stalnu ribu, samo se ne sećam sad imena...
Like my father, Gian Luigi Bonelli - Tex's creator - I have always considered the role of the protagonists' girlfriends in the most traditional comic strip adventures as rather cumbersome, from Gordon's Dale to Mandrake's Narda, from Superman's Lois to the Masked Man's Diana. Therefore in Zagor, rather than having the hero constantly embroiled in struggles to rescue an eternal girlfriend, I elected - since this is a classical adventure series - to do without the presence of such a figure.Spominje se ipak da je tinejdžerka Virdžinija, ćerka nekog kapetana, zaljubljena u Zagora. A posle čitam, tu i tamo su se pojavljivale i neke ženskinje...Zagor's women, other than the above mentioned Virginia, are the noble Austrian Frida Lang, who has

amici8.jpg

never stopped loving Zagor ever since the moment he rescued her from a Kiowa Indians attack in the prairies; the gambler Gambit, an adventurer with a stormy past; and Marie Laveau, an attractive voodoo witch who wants to restore Songhay, the lost African Empire, in the marshes of Louisiana; Ilenia Varga, a 15th century lady, a friend/enemy of Zagor's, turned into a vampire by Rakosi.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Mister No je po meni najrealniji lik; nije super-heroj, ima i vrlina i mana i verujem da takav karakter coveka zaista postoji.Okruzenje u kojem se radnja desava je autenticno u skladu sa geografskim i istorijskim karakteristikama tog prostora i razdoblja.Iz stripa se mogu izvuci vrlo korisne pouke kao sto je ona o opstoj korumpiranosti i trci za novcem i moci kao i da je jedini efektivan nacin da se tome kratkorocno suprotstavi licni primer svacijeg nacina zivljenja i grass-roots akcije.Zapleti su interesantni, zanimljivo je citati o suprotstavljenosti prirode i ljudske eksploatacije iste, razlicitih vidjenja savremene kulture i urodjenickog nacina zivota kao i citati o brojnim karakteristikama razlicitih predela kao i istorijskih dogadjaja.Dopada mi se i sto ima razlicitih elemenata u epizodama, nije samo isti kalup vec ima: avanturizma, nekad detektivske price, misterije, istorije, komedije, ljubavne price... pa cak i SF u nekim epizodama.

Edited by noskich
Link to comment
Mister No je po meni najrealniji lik; nije super-heroj, ima i vrlina i mana i verujem da takav karakter coveka zaista postoji.Okruzenje u kojem se radnja desava je autenticno u skladu sa geografskim i istorijskim karakteristikama tog prostora i razdoblja.Iz stripa se mogu izvuci vrlo korisne pouke kao sto je ona o opstoj korumpiranosti i trci za novcem i moci kao i da je jedini efektivan nacin da se tome kratkorocno suprotstavi licni primer svacijeg nacina zivljenja i grass-roots akcije.Zapleti su interesantni, zanimljivo je citati o suprotstavljenosti prirode i ljudske eksploatacije iste, razlicitih vidjenja savremene kulture i urodjenickog nacina zivota kao i citati o brojnim karakteristikama razlicitih predela kao i istorijskih dogadjaja.Dopada mi se i sto ima razlicitih elemenata u epizodama, nije samo isti kalup vec ima: avanturizma, nekad detektivske price, misterije, istorije, komedije, ljubavne price... pa cak i SF u nekim epizodama.
+1 samo da dodam da je on cini mi se jedini* junak koji je za povremenog sidekicka imao crnca! (onaj pevac, Dana, Dejna....)od kaubojaca mi je iy nekog rayloga omiljeni junak bio Kit Teler. Onu svesku sa klovnom, Markus, sam do dan danas upamtio! Greota je sto niste i njega stavili u pool. Mislim da je i on Boneli.od Zagora su stripovi sa onim Helingenom i vampirima vrh. :Hail:*setih se Mandraka :isuse: Edited by steins
Link to comment

Nik Rajder = Robert Mičam. Mislim da mu to više puta sugerišu i u stripu.Omiljeni junak - Mister No. Počelo je sa Blekom, Zagorom i Komandantom Markom, već sa nekih 6-7 godina, zatim za nijansu ozbiljnijim Teksom Vilerom i njegovim i Karsonovim kontempliranjem o suštini života, dok jašu kroz preriju Arizone, ali kad sam prvi put pročitao Mister Noa i upoznao se sa Manausom i amazonskom šumom (a mislim da je prva epizoda Mr Noa koju sam pročitao bila ona sa Operacijom Posejdon - LMS broj 559, čini mi se), Džeri Drejk je zauzeo mesto omiljenog lika i na njemu se zadržao do danas.Inače, svojevremeno sam imao kolekciju od preko 500 stripova i onda sam neke 1992. godine u naletu ludila počeo da prodajem, da bi imao za džeparac. :ph34r: Veoma važan period mog detinjstva. Sreda - Zlatna Serija, četvrtak Lunov Magnus Strip...nekih 4-5 godina, mislim da nisam propustio nijedan broj.

Link to comment
Veoma važan period mog detinjstva. Sreda - Zlatna Serija, četvrtak Lunov Magnus Strip...nekih 4-5 godina, mislim da nisam propustio nijedan broj.
Jes vala!Propustio sam dosta brojeva, to je sigurno.Pare za džeparac dobijao od dede, kad god je stizala penzija. Kad se to potroši, krišom tražio od babe, koja je, opet, pozajmljivala iz dedinog novčanika.Najslađa čitanja mi bila u parku u Vrnjačkoj, ili Soko banji, zavisno od toga jesmo li lečili dedin čir, ili babinu astmu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...