Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

fak, zaboravio sam kena. idem da popravim. sorry folks.
Кен Паркер није Бонелијев стрип, прештампаван је само код њега касније. Зато мислим му нема места у анкети.
Imam ja FULL kolekciju u elektronskoj formi, nekih 20-ak CD-ova... Ako si zainteresovan, možemo nešto iskombinovati...
:Hail: Када се врнем до отаџбине има да уговоримо неку трансакцију.Мени је као клинцу Загор био без икакве конкуренције. Имао сам касније срећу да живим на простору где је Бонели поставио мочваре Дарквуда, и неједном сам возећи се сеоским путевима очекивах да из неког шумарка провире Загор и Чико. Загор је био оличење озбиљног делије, за мене упоредивог онда упоредивог са Краљевић Марком и Бановић Страхињом. Када је у епизоди Загор против Вонга смувао рибу нисам могао да му опростим, исцепах цео серијал. Једва су ми кева и један старији другар објаснили да је то нормално, за неког ко је старији од шест година.У то време волео сам много Комаданта Марка. Он, Флок, Жалосна Сова, Блаф, Бети су ме заинтересовали за причу о овдашњем рату за независност.Касније, Марти Мистерија и Мистер Но, Дилан Дог. Нико овде не помену Џудаса, кога сам исто јако волео.Текс, Блек, капетан Мики су ми били и остали невероватно тупави. Edited by porucnik vasic
Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

imas na trecoj strani link za stripzonin forum odakle moze da se besplatno skine sve sto je izaslo od stripova na ovim prostorima, a i sire...
Ima, ali je problem sa tim forumom sto su svojevremeno pola stripova kacili na Rapidshare koji je sada truba.Btw, jedna od mojih omiljenih epizoda je kada Mister No slucajno ugleda grad usred dzungle pa se kasnije ispostavi da su to teroristi vezbali napad u Buenos Airesu. Na kraju te epizode je morao da se pomiri sa cinjenicom da nista ne moze da izmeni i da su veliki igaci o svemu vec odlucili. Nema dobrih i losih momaka vec su svi isti, jedino imaju razlicite interese. Edited by noskich
Link to comment
Kapetan Miki ZS598 - Tragom Kalavera
To je prvi koji sam ja kupio :wub:Mada nije i prvi koji sam citao, ali tacno se sjecam da je ovaj bio prvi na kojeg sam dao pare. Sjecam se i gdje sam ga tacno kupio :)
Link to comment
Kapetan Miki.zip
Kapetan Miki ZS463 - Miki i Smuk u obrucu
Kapetan Miki ZS471 - Crni vitez
Kapetan Miki ZS472 - Medju vikinzima
Kapetan Miki ZS479 - U poslednji cas
Kapetan Miki ZS480 - Ucena za Mikija
Kapetan Miki ZS487 - Brodolom Aretuze
Kapetan Miki ZS488 - Zlatni tomahavk
Kapetan Miki ZS497 - Kandza crnog sokola
Kapetan Miki ZS503 - Tavegino srce
Kapetan Miki ZS504 - Kraljica snegova
Kapetan Miki ZS512 - Tri sombrera
Kapetan Miki ZS513 - Blago Asteka
Kapetan Miki ZS522 - Apac Dijablo
Kapetan Miki ZS523 - Dijablovi ratnici
Kapetan Miki ZS530 - Zmijski kanjon
Kapetan Miki ZS531 - Crni jedrenjak
Kapetan Miki ZS537 - Topovi govore
Kapetan Miki ZS538 - Otmica Dijane
Kapetan Miki ZS545 - Crni Oblak
Kapetan Miki ZS546 - Dvoboj u reci
Kapetan Miki ZS553 - Casni dvoboj
Kapetan Miki ZS554 - Staza smrti
Kapetan Miki ZS563 - Covek sa 1000 lica
Kapetan Miki ZS564 - Oklahoma Dzek
Kapetan Miki ZS571 - Ukleti ranc
Kapetan Miki ZS572 - Abdulova sablja
Kapetan Miki ZS578 - Revolveras bez revolvera
Kapetan Miki ZS579 - Grofica i saucesnik
Kapetan Miki ZS590 - Obicaji asteka
Kapetan Miki ZS591 - Dezerteri
Kapetan Miki ZS598 - Tragom Kalavera
Kapetan Miki ZS599 - Tajno oruzje

Edit: Nadam se da je sve OK...

i da ponovim :Hail: @vasic: znaci instinkt me nije prevario glede kena? mada svejedno... ja zaista nisam ekspert (kao sundnace & jos neki) za bonellijev opus. ja sam fellow traveler. citao sam relativno redovno mister no-a, martija, dilana & zagora. ostale kad mi padnu saka.sustinski je junak mog detinjstva bio princ valiant (sto se danas moze utvrditi po mojoj frizuri).
Link to comment

Glasao za Martija Misteriju, koga sam ubedljivo najviše voleo i čitao od Bonelijevih stripova. Uvek mi je jako prijao taj fazon mešavine Indijane Džonsa i Eriha fon Denikena i intelektualni pristup. Ni dan danas ne mogu da oprostim kevi što je našu kolekciju Martija Misterije dala ludom teči - doduše, kakav je on, ne bi me začudilo da ih sve nađemo u nekom podrumu ili garaži, uz sve brojeve Politike od 1975. godine i zbirku novčanica sa lepim serijskim brojevima.Osim njega, više sam čitao samo Zagora, za koji i danas smatram da je jako dobar i kvalitetan strip, i žao mi je što mu nisam posvetio još više vremena. Ostale sam čitao manje - više sporadično, zbog velike ponude stripova drugih autora koji su mi bili bolji i zanimljiviji (Alan Ford, pre svih, pa onda i drugi).

Link to comment
Кен Паркер није Бонелијев стрип, прештампаван је само код њега касније. Зато мислим му нема места у анкети.
netacno. prvih 59 brojeva je izaslo od `77 do `84 za Sergio Bonelli Editore, a sa tim brojem se i zavrsila regularna serija i od tada su Berardi i Milazzo izdavali Kena za nekoliko drugih izdavackih kuca da bi se na kraju opet vratili u SBE. uostalom, procitaj ovde sta o tome misli Marko Sunjic iz Fibre, verovatno Kenov najveci fan na prostorima bivse drzave. Edited by Sundance Kid
Link to comment
Dilan_Dog.zipMarti_misterija.zipMarti je oko 2 GB, pa da znate, bolji je sken, a i ima ga više...Dilan je oko 250 MB...To su izdanja Dnevnika, ona stara, dok smo bili klinci...Na žalost, ovo sad radim sa posla, pa ću sadržaj zipova okačiti naknadno kad dođem kući, pošto odavde, naravno ne mogu... :(
skidam martija. s posla :)
Link to comment

Klinac: zagor, mrno, malo posle: marti & dilan. Sada povremeno samo dilan dog. Taman posto su okaceni skenovi* pitanje za publiku koja je pogledala te stripove posle X godina: da li su vam i dalje ti stripovi dobri kao sto su bili?Ja sam imao teska razocarenja. Ta stara magija vise ne postoji. Mnogo su bolji u mom secanju... Od bonelija je jedini izuzetak dilan. Tako da se vise i ne usudjujem da otvaram vecinu stripova...* apsolutno sve je bilo na ovim prostorima postoji kao nekakav sken. google sve to nalazi.

Link to comment
Taman posto su okaceni skenovi* pitanje za publiku koja je pogledala te stripove posle X godina: da li su vam i dalje ti stripovi dobri kao sto su bili?Ja sam imao teska razocarenja. Ta stara magija vise ne postoji. Mnogo su bolji u mom secanju... Od bonelija je jedini izuzetak dilan. Tako da se vise i ne usudjujem da otvaram vecinu stripova...
Nisam gledao skenove, ali sam kroz godine imao regularne retro faze u kojima sam iščitavao stare brojeve ZS, LMS, Dilana i Nika Rajdera i moram priznati da je junak koji je kod mene najbolje izdržao test vremena upravo Mr No, koji mi je skoro pa jednako interesantan kao i 80-ih. Svi ostali su izgubili dobar deo magije, mada mi se (iznenađujuće) Teks Viler malo popeo na lestvici sa godinama.
Link to comment
Btw, jedna od mojih omiljenih epizoda je kada Mister No slucajno ugleda grad usred dzungle pa se kasnije ispostavi da su to teroristi vezbali napad u Buenos Airesu. Na kraju te epizode je morao da se pomiri sa cinjenicom da nista ne moze da izmeni i da su veliki igaci o svemu vec odlucili. Nema dobrih i losih momaka vec su svi isti, jedino imaju razlicite interese.
u jbt, ove epizodese i ja secam ......Radiša care!ne mogu da dočekam da dođem kući da počnem sa skidanjem .... cool.gif
Link to comment
Klinac: zagor, mrno, malo posle: marti & dilan. Sada povremeno samo dilan dog. Taman posto su okaceni skenovi* pitanje za publiku koja je pogledala te stripove posle X godina: da li su vam i dalje ti stripovi dobri kao sto su bili?Ja sam imao teska razocarenja. Ta stara magija vise ne postoji. Mnogo su bolji u mom secanju... Od bonelija je jedini izuzetak dilan. Tako da se vise i ne usudjujem da otvaram vecinu stripova...* apsolutno sve je bilo na ovim prostorima postoji kao nekakav sken. google sve to nalazi.
Evo da ti kažem, ja Misteriju i Dilana čitam svremena na vreme opet i opet... Nekako, Misterija mi nije kao što je nekad bio(ali je daleko od lošeg), ali Dilan još ima draž... Zagor mi je jako izgubio, nekako je previše klinački i kič, ali ga još uvek volim... Miki je smešan bio i onda, a kamoli sad...Ako neko ima No-a i Teksa, neka okači ili da link, njih davno nisam čitao, a mogao bih malo da obnovim gradivo...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...