Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

To je prva epizoda Mr. Noa koja je izašla u Veselom Četvrtku...sjajna epizoda imo. smile.gif
Si, si. :) ''...ali ta kukavica uopšte nije ni došla kući, i moj gnev je sada ispario kao i njegova dragocena zaliha severnoameričkog viskija...'' (ćurka prosipa viski u vodu) Nemam drugi deo, bzvz.
Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

dilan.zip
Doktor Ksabaras
Dzek Trbosek
Noci punog meseca
Prividjenje Ane Never
Ubice
Demonska lepota
Zona sumraka
Oci zla
Alfa i Omega
Iza ogledala
Veliki Dijabolo
Emet
Medju nama
Izmedju zivota i smrti
Kanal 666
Dvorac straha
Dama u crnom
Njujork Njujork
Uspomene nevidljivog
Motel Bejts
Prokleti dan
Tunel strave
Metamorfoze
Ruzicasti zecevi ubijaju
Morgana
Posle ponoci
Video sam kako umires
Ostrica brijaca
Dok grad spava
Sesto culo
Zavesa pada
Opsesija
Dzekil
Tama
Senke proslosti
Strava letnje noci
Dzungla na asfaltu
Glas iz magle
Gospodar tisine
Dogodice se sutra
Golkonda
Hijena
Prica ni o kome
Odblesci smrti
Goblin
Dva lica istine
Zapisano krvlju
Direktan prenos
Sto godina kasnije
Granice vremena
Zlo
Titanik

Probajte sad... Valjda radi...Ako neće, staviću na dropbox...

Link to comment

edit: @Jean-Luc Picard :)Sasvim moguće, nije se mnogo toga desilo u prvoj, da se završi već u sledećoj - bilo bi bašbaš prebrzo.(S tim u vezi, Odoh da se borim za ideale španskih republikanaca mi je upravo postala rečenica za naglo i neočekivano odlaženje, jedva čekam da me neko smori, pa da to kažem.)

Edited by foton_u_mirovanju
Link to comment
edit: @Jean-Luc Picard :)Sasvim moguće, nije se mnogo toga desilo u prvoj, da se završi već u sledećoj - bilo bi bašbaš prebrzo.(S tim u vezi, Odoh da se borim za ideale španskih republikanaca mi je upravo postala rečenica za naglo i neočekivano odlaženje, jedva čekam da me neko smori, pa da to kažem.)
biggrin.gifthumbsup.gif Pre negoli bude zaštićeno autorskim pravima ukrašću ovo....

Btw ta epizoda se završava u realnom Mister No vremenu kada se on sa ocem i preživeli iz ekipe iz gradjanskog rata svete nekom za izdaju iz tog vremena...

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Bold 1 - Traper Keri je bio najjači.Bold 2 - LMS. Koliko znam, hrvatska izdavačka kuća "Fibra" je izdala (ili još izdaje) sve epizode KP-a all over again.
Traper Keri... ladno... :)Zaboravio sam dosta njih.Sa ove distance, najiritantniji sporedni lik mi je Rodi, a najbolji, hm...
Link to comment
Nisam gledao skenove, ali sam kroz godine imao regularne retro faze u kojima sam iščitavao stare brojeve ZS, LMS, Dilana i Nika Rajdera i moram priznati da je junak koji je kod mene najbolje izdržao test vremena upravo Mr No, koji mi je skoro pa jednako interesantan kao i 80-ih. Svi ostali su izgubili dobar deo magije, mada mi se (iznenađujuće) Teks Viler malo popeo na lestvici sa godinama.
Slazem se. Poceo sam opet da citam Mister Noa pocetkom ove godine i super su mi stripovi jer sam potpuno pozaboravljao sve epizode pre 20 godina, a nisam citao Veseli cetvrtak 2000-ih. Kazem opet, sasvim je drugaciji dozivljaj kada citas kao dete i kao odrasli.
Link to comment
dajte mr.no-a! ali ne cbr!
Sto ne CBR? CBR je najelegantniji format za citanje stripova jer ne moras da menjas velicinu strane svaki put kada `listas` a za okretanje strane samo pritisnes space.
Ne znam... nije mi gust to citati u elektronskoj formi... mada kako me przite mozda i pocnem. :)
Mogu ti reci da mi se sada elektronska forma vise svidja nego papirna i to prevashodno iz dva razloga: mozes koristiti veliki ekran i time povecati velicinu stripa na razmeru koja je krupnija od originala i za mene znacajniji razlog - mozes citati u mraku. ;)Plus ne moras drzati strip u ruci, a i lakse je kliknuti misem ili space negoli obrtati strane.BTW Ja imam oko 13-14 giga Mister Noa i to je mozda oko 140-150 brojeva.Celokupni opus je valjda 350 brojeva, znaci makar 30-ak giga.Bih okacio, ali imam pristojan internet samo na poslu, a nemam bilo kakav napredni nalog na hosting sajtovima.Skinuo sam Dilana i vidim ono sto sam i ocekivao, kvalitet skena je uzas; pravo bi mucenje bilo citati ovo. Nema dobrog skena bez minimum 80-100-ak MB po broju. Edited by noskich
Link to comment

Izvorni Tex nastao je prema liku Garryja Coopera, nezaboravnog šerifa Willa Kanea iz filma Točno u podne, vjerojatno najboljeg vesterna svih vremena, priče o nonkonformistu koji se stavio u službu reda i pravde, o Pojedincu koji je u ime zakona zaplivao protiv struje. Zakonitost i pravda ne počivaju na poslušnosti nego na građanskoj hrabrosti, ili kako je to objasnio Boris Buden u Barikadama (nije imao na umu High Noon nego u stripu i filmu čest motiv linča): "Kada onaj donedavno možda još polupismeni kauboj prihvaća u vesternu šerifsku značku i stavljajući život na kocku suprotstavlja se rulji koja srlja u linč, onda on stupajući u neposredan odnos s beskonačnom vrijednošću zakona, pravde u njenoj esencijalnoj apstraktnosti, upravo proizvodi mitsku sliku rođenja građanina, autentične građanske socijalizacije".[2] Ne iznenađuje da je konzervativni vojvoda John Wayne prezirao Točno u podne.[3] Šerif o kome govori Buden, šerif iz slavnog filma Freda Zinnemanna i Tex Willer, kada posreduje između američkih vlasti i indijanskih plemena, izaslanici su države, ako ne i Država sama. Civilizirana pravna država. Rulja je njena eklatantna negacija premda joj se na jugoslavenskom prostoru pripisuju nadnaravne državotvorne osobine. Kao što je služba šerifa na Divljem zapadu stvarala Sjedinjene Američke Države, prvi državotvorni akti Srbije i Hrvatske bile su optužnice protiv ratnih zločinaca iz njihovih redova, optužnice podignute rulji uprkos. Kada rulja bude pojmila da te optužnice proizlaze iz pravnih i moralnih dužnosti Poretka, postat će zajednica građana, a Srbija i Hrvatska će tek tada postati države.vuk perisic

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...