Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

  1. 1. ko je vas omiljeni boneli junak?

    • teks viler
    • zagor
    • mister no
    • marti misterija
    • dilan dog
    • nejtan never
      0
    • komandant mark
    • neko drugi
    • ken parker, jebo me zaboravnog


Recommended Posts

umesto rip topika: ko je vas omiljeni boneli junak? ja sam uvek gravitirao izmedju denikenovstine martija misterije & faux-zbogom oruzije sarma mister no-a.

Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

umesto rip topika: ko je vas omiljeni boneli junak? ja sam uvek gravitirao izmedju denikenovstine martija misterije & faux-zbogom oruzije sarma mister no-a.
Glasao sam za "nekog drugog", to jest izvesnog Adamsa, sada ne mogu da mu se setim čina ali bio je plavac (Jenki), i u tom epizodima je figurirao (sada štuca A. Mandić sa svojim kvazilibgvističkim tekstom u subotnjem KD Politike) i general Grant. Mnogo mi se sviđao crtež, i radnja je, kao, imala i smisao i "istorijsku pozadinu" kao neki Hal Foster, samo mnogo dinamičnije ...
Link to comment
kao da pitaš majku koje dete više voli.sveto dvojstvo, Marti - Dilan, a do polaska u osnovnu školu - Zagor.
kapiram da su bonelijevi junaci kao faze u odrastanju. prvo brijanje - dilan, malje na grudima - marti ili vec tako nekako ali mora da ima neki koji je ostavio poseban utisak.
Link to comment
Glasao sam za "nekog drugog", to jest izvesnog Adamsa, sada ne mogu da mu se setim čina ali bio je plavac (Jenki), i u tom epizodima je figurirao (sada štuca A. Mandić sa svojim kvazilibgvističkim tekstom u subotnjem KD Politike) i general Grant. Mnogo mi se sviđao crtež, i radnja je, kao, imala i smisao i "istorijsku pozadinu" kao neki Hal Foster, samo mnogo dinamičnije ...
ovo si za fostera sada rekao i nikad vise angry.gif :P
Link to comment

kad sam bio mladji osnovac obozavao sam Texa (Zagora nikad nisam preterao gotivio), a kasnije i Mister Noa, Dylana i Martija.a iz danasnje perspektive, omiljeni Bonelli junak mi je Ken Parker, uz legendarnog Jerryja Drakea, naravno.

Link to comment
kad sam bio mladji osnovac obozavao sam Texa (Zagora nikad nisam preterao gotivio), a kasnije i Mister Noa, Dylana i Martija.a iz danasnje perspektive, omiljeni Bonelli junak mi je Ken Parker, uz legendarnog Jerryja Drakea, naravno.
fak, zaboravio sam kena. idem da popravim. sorry folks. Edited by kim_philby
Link to comment
Glasao sam za "nekog drugog", to jest izvesnog Adamsa, sada ne mogu da mu se setim čina ali bio je plavac (Jenki), i u tom epizodima je figurirao (sada štuca A. Mandić sa svojim kvazilibgvističkim tekstom u subotnjem KD Politike) i general Grant. Mnogo mi se sviđao crtež, i radnja je, kao, imala i smisao i "istorijsku pozadinu" kao neki Hal Foster, samo mnogo dinamičnije ...
+1 Ovo sam obožavao do imbecilnosti. Samo je izlazio mnogo rjeđe nego ostali, ako me ne vara memorija sećanja? Dajte detalje, ako neko zna, kako se zvao strip, autor? Do OŠ Kom. Mark, na njemu sam naučio čitati i prepoznavati izdajnika po iskrivljenom osmijehu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...