Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

  1. 1. ko je vas omiljeni boneli junak?

    • teks viler
    • zagor
    • mister no
    • marti misterija
    • dilan dog
    • nejtan never
      0
    • komandant mark
    • neko drugi
    • ken parker, jebo me zaboravnog


Recommended Posts

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

Voleo sam i "Tajanstvenog Alana", iako njega nije pokrenuo Boneli već ga je kasnije preuzeo (a crtao ga je, mislim, Đovani Sinketi, ali bila su još dvojica koji su pisali scenario). Epizode su bile kratke i obično su bile na kraju.Pomoćnik tog Tajanstvenog Alana je mnogo voleo ćufte (i to mu je bio i nadimak u italijanskoj verziji), i uvek bih ogladneo kada bih video te ćuftice na viljušci, i sa stripom bih otišao u kuhinju.Evo i sada kada se setim ... To jest, jebemga, sada ću da se prošetam do "Kod Mirke" da uzmem punjenu pljesku i slaninu, uz tucanu papriku, luk, kisele krastavce i još nešto.

Edited by kud_genijalci
Link to comment
+1 Ovo sam obožavao do imbecilnosti. Samo je izlazio mnogo rjeđe nego ostali, ako me ne vara memorija sećanja? Dajte detalje, ako neko zna, kako se zvao strip, autor?
Price sa Divljeg Zapada, lik je Bill Adams. hrvatski StripAgent je ponovo krenuo sa izdavanjem.
Link to comment

mister nodrug koji je bio stariji od mene 4 godine je skupljao stripove i imao ogromnu kolekciju. preporucio mi je mister no-a i to je bio prvi strip koji sam citao.kad sam bio klinac sva deca koja su imala vece kolekcije otvarala su stripoteke. skoro sva deca u mojoj ulici su u nekom trenutku imala stripoteku. mogao sam satima da gledam kolekcije stripova mojih drugara. nisam citao stripove jos od osnovne skole. jel mogu negde da se kupe/iznajme stari stripovi?

Edited by kojot
Link to comment

Teks Viler, zato sto je najozbiljniji i najrealniji. Zagor close second. Mister Noa i Martija Misteriju nisam preterano voleo, jer su mi bili dosadni kada sam pocinjao da citam stripove, a posle mi bilo glupo da pocinjem. Mada je Mr. No objektivno do jaja.edit: e, da, Teks je imao i najbolji crtez

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
O jbt, na svakom topicu detaljisanje o hrani ...A koje pivo vam najbolje ide uz Bonelija ? :)
jagodinsko. cica lici na neke od njegovih junaka.jagodinsko.jpg Edited by kim_philby
Link to comment
Mister No, ali nisam citao Kena Parkera. Ako moze neko od vas da me ubedi da mu pruzim sansu, imam narezano sve sto je Fibra objavila ali nikako da se nakanim... znam samo da je western.
procitaj ovaj uvod: Ken Parker. ja bih Kena mogao danima da citam i verovatno spada u top 3 meni omiljenih stipova ikada. da, i Ken Parker je najpre lirika pa tek onda vestern, imo.
Link to comment

zagor naravno! u principu skupljao sam sve moguće stripove od bleka, kapetana mikija, komandanta marka, martija, mister noa, ali ubrzo zagor se izdvojio od svih kao omiljeni, tako da sam posle nekog vremena sav kolekcionarski trud upravo fokusirao na njega, što je kulminiralo najvećim uspehom u mom dotadašnjem klinačkom životu, uspešnim trampljenjem za 2. broj zagora. bio je ofucan i bez korica, al No.2 je No.2.. zašto me toliko privlačio? kao prvo i najočiglednije, sva kulost™ njegove pojave, crna kosa, superheroj style majica s logom, uske farke i tomahavk, ima li nešto više što bi klinac mogao poželeti? kao drugo, definitivno priče, za razliku od pomalo stupidnih plotova koji su krasili bleka, marka, mikija, ili pak suviše teletualnih za ta doba, u slučaju martija ili mister noa, zagor je imao onu savršenu kombinaciju avanture, akcije, suspensa, poput nekog dobrog action hero blokbastera, priče koje se takođe poput poznatih filmskih serijala protežu kroz nekoliko izdanja, pa onda čekaš ko na iglama sledeću nedelju da kupiš novi broj i vidiš kako se priča završila. na kraju, definitivno crtež, možda to nisam tada primećivao, ali crtež je davao ogroman pečat atmosferi stripa.sve u svemu, bez sumnje jedan od heroja mog detinjstva, a njegovom kreatoru večna slava i hvala.50264_60633320267_1373534_n.jpgedit. ne znam šta se desilo s mojom zavidnom kolekcijom zagorovih stripova, jedno vreme sam ih čuvao, no mislim da su na kraju završili bačeni, i jebo me pas zbog toga.

Edited by Gonzo
Link to comment

Bez sumnje Jerry Drake i Harlan Draka. Jerry Drake od davnina. Harlan Draka u skorije vreme ( Veseli Četvrtak ).Inače Dilan Doga ne podnosim. Imam utisak da se fanovi istog lože na cool psihodeliju i svest da tu u stvari ima nešto duboko i značajno iako u velikoj većini slučajeva sami nisu u stanju da provale šta je u pitanju...

Link to comment

Glasao sam za Mister Noa, jer sam morao jednog da odaberem. Prvi strip koji sam dobio je bio Teks, a u rangu sa Mister Noom mi je bio Zagor. Skupljao sam stripove kao klinac, ali sam ih na kraju poklonio komšiji koji je imao zavidnu kolekciju od nekih 500 različitih stripova.Od pre par godina ih ponovo skupljam i kupim s vremena na vreme ponekog Mister Noa i Zagora. Imam ih negde oko 80 komada. U subotu sam na najlonu kupio jedan Mister No za 50 dinara, prilično očuvan. Inače najveći uspeh mi je bio na vašaru u Šapcu, kada sam kod cigana kupio 10 komada za 300 dinara. Hvala bogu pa ima gomila žena koje bacaju stripove u smeće pa ih još uvek možemo pronaći na raznoraznim pijacama i po prilično povoljnim cenama. Kod trgovaca cena stripova se u Novom Sadu kreće od 100 dinara pa naviše za one stare brojeve.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...