Jump to content
IGNORED

ko je vas omiljeni boneli junak? i zasto?


kim_philby

boneli bazen  

110 members have voted

  1. 1. ko je vas omiljeni boneli junak?

    • teks viler
    • zagor
    • mister no
    • marti misterija
    • dilan dog
    • nejtan never
      0
    • komandant mark
    • neko drugi
    • ken parker, jebo me zaboravnog


Recommended Posts

Zagor je najgotivniji, i njega sam najviše voleo, kao klinac...Mada, iz ove perspektive Dylan i Mr NO su dva-tri nivo jači likovi...Inače, prvi strip koji sam ikada pročitao je bio TEX(AKo zanemarim Mikijev zabavnik... :) ), o izgradnji panameričke pruge i problema kod mesta El Diablo... Kako je to dobar strip bio...

Link to comment
  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    28

  • Sundance Kid

    17

  • radisa

    15

  • noskich

    14

edit. ne znam šta se desilo s mojom zavidnom kolekcijom zagorovih stripova, jedno vreme sam ih čuvao, no mislim da su na kraju završili bačeni, i jebo me pas zbog toga.
Imam ja FULL kolekciju u elektronskoj formi, nekih 20-ak CD-ova... Ako si zainteresovan, možemo nešto iskombinovati...
Link to comment

Mister No kao protivteža superheroja. Druga stvar je što je uvijek bio smješten u odgovarajući kontekst, tako da sam uz priču gutao i istorijsku lekciju.Marti Misterija mi je zajedno sa Zonom sumraka uvod u svijet natprirodnog. Dilan Dog, njega sam manje gotivio. Komandant Mark, Blek Stena i Miki se prerastu u nekom uzrastu, ovo drugo, sve može da prođe.

Link to comment

Uuuuuuu... Svi! I još po neki. Pa pobogu, to su mi bile prve simpatije, a neko i ljubav i to se menjalo, mislim njihovi statusi, od meseca do meseca. Uvek sam cenila one koji su išli prsa u prsa sa medvedima (ogrešio bi se baš da nisi dodao Kena).Ni jedan strip nemam, pa ću biti slobodna da maltretiram radisu, jednom.A bilo ih je bilion. Dve tetke i dva strica po dvoje dece +2 i svi smo kod babe leti donosili svoje stripove i oni su tamo dobili svoju sobu. Kakav raj beskraj.Ishhhyeeeeeee :heart:

Link to comment
nisam citao stripove jos od osnovne skole. jel mogu negde da se kupe/iznajme stari stripovi?
Prodaću ti ja šta 'oćeš, muž u miraz doneo 8000 stripova (uopšte ne preterujem, daj bože da ih ima SAMO toliko a ne i neke skrivene).Moj ljubimac bio i ostao Zagor.
Link to comment
Prodaću ti ja šta 'oćeš, muž u miraz doneo 8000 stripova (uopšte ne preterujem, daj bože da ih ima SAMO toliko a ne i neke skrivene).Moj ljubimac bio i ostao Zagor.
Kakvog si ti ubergeeka na'vatala, pa ko bi se uopšte družio sa njim? :isuse:
Link to comment
mister nodrug koji je bio stariji od mene 4 godine je skupljao stripove i imao ogromnu kolekciju. preporucio mi je mister no-a i to je bio prvi strip koji sam citao.kad sam bio klinac sva deca koja su imala vece kolekcije otvarala su stripoteke. skoro sva deca u mojoj ulici su u nekom trenutku imala stripoteku. mogao sam satima da gledam kolekcije stripova mojih drugara. nisam citao stripove jos od osnovne skole. jel mogu negde da se kupe/iznajme stari stripovi?
skoro pa sve isto ovako
Link to comment
Prodaću ti ja šta 'oćeš, muž u miraz doneo 8000 stripova (uopšte ne preterujem, daj bože da ih ima SAMO toliko a ne i neke skrivene).Moj ljubimac bio i ostao Zagor.
Normalan čo'ek koji ima tol'ke stripove nikad se ne bi ženio...biggrin.gif
Link to comment

kao klinac, gutao Zagora i Teksa. uz Zagora sam naucio i da citam. posebno sam gutao epizode koje su se bavile Cikovom istorijom. kasnije, Dilan Dog i Mister No.kad pomenuh Cika... omiljeni sajdkik?

Edited by Gandalf
Link to comment
Voleo sam i "Tajanstvenog Alana", iako njega nije pokrenuo Boneli već ga je kasnije preuzeo (a crtao ga je, mislim, Đovani Sinketi, ali bila su još dvojica koji su pisali scenario). Epizode su bile kratke i obično su bile na kraju.
Mislim da je najcesce isao bas iza Komandanta Marka. Kapiram da su Srbi napunili Toronto prvenstveno racunajuci na Dabrove sa Ontarija.
Link to comment
Mislim da je najcesce isao bas iza Komandanta Marka. Kapiram da su Srbi napunili Toronto prvenstveno racunajuci na Dabrove sa Ontarija.
vukove, april, vukove. :)sto se sidekickova tice i meni je omiljen Java, mada se i stara deva Carson istice. Edited by Sundance Kid
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...