Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

8 hours ago, Valkyrie said:

koje ograničenje važi za probne dozvole po pitanju autoputa?

 

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu ne sme da:

1) upravlja vozilom brzinom većom od:

- na autoputu 110 km/h,

- na motoputu 90 km/h,

- na ostalim putevima brzinom većom od 90% od brzine koja je dozvoljena na delu puta kojim se kreće

  • +1 1
Link to comment

Dakle sad ozbiljno pozitivna recenzija za Kompresor.

 

Danas sam otisla po patosnice i gume - jeftinije i to znacajno od najjeftinijeg sto sam nasla na netu. 
 

Upit sam pisala svom account manageru - osobi koja mi je prodala auto i on radi i post sales, i on mi sve nasao - pretpostavljam da oni imaju svoje dobaljace s kojima imaju dobre uslove na veliko - ali ja cu sad sve da kupujem u Kompresoru:s_w: 

 

A u startu sam ih odbacila kao “odrace me, skupi su lalalala”, tek ono - ustedese mi.

 

gume cu isto da zamenim kod njih, zakazuje se ali kad je vec tako povoljno - plus znam da se dovezem do njih:) 

 

Kad malo bolje razmislim ovo i ja radim za svoje klijente, ne znam sto nisam pretpostavila de ce neko i za mene. 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, angelada said:

Kad malo bolje razmislim ovo i ja radim za svoje klijente, ne znam sto nisam pretpostavila de ce neko i za mene. 

Samo polako, na srecu imas ti jos dosta do faze poznate u svetu automobilista :D, poznate kao auuu, gospodjo, ko vam je ovo radio... :sleep:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, angelada said:

 

 

gume cu isto da zamenim kod njih, zakazuje se ali kad je vec tako povoljno - plus znam da se dovezem do njih:) 

 

 

:lolol:

  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, angelada said:

gume cu isto da zamenim kod njih, zakazuje se ali kad je vec tako povoljno - plus znam da se dovezem do njih:) 

 

 

Obavezno proveri DOT na gumama, ne znam za auto kuće, ali neki vulkanizeri vole da uvale stare gume (nekorišćene, ali ko zna gde i kako skladištene)...

 

spacer.png

Prve dve cife su redni broj nedelje u godini (01-52), druge dve poslednje dve cifre kalendarske godine, na slici je guma iz 26 nedelje 2016. godine

Edited by Velocipede
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Sam rekla da cu se javiti sa izvestajem s (uslovno receno) duzeg puta? E bila sabajle do Valjeva i nazad da odvezem druga na aerodrom - uz napomenu da sam isla s iskusnim vozacem.

 

mnogo lep osecaj vozati se, posto sam

ja rodom od Uba, da sam imala vremena vratila bih tim putem jer ga dobro znam, ali nisam - elem malo sam se umorila, malo vise ima budala na onom delu autoputa Milos Veliki, ali mi je pomagao ovaj iskusni drugar tipa on gleda ja vozim:happy: posle sam se vratila kuci preko vojislava ilica i jos malo vezbala parkiranje i sad sam mrtva, bas sam rano ustala.

 

Nije mi bio problem da vozim po mraku, jer sam ja to u glavi dozivela kao jutro iako je bila noc.

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Put do Valjeva preko Obrenovca, Uba i svih onih sela je zaista lep. Moguće i što sam ga kasno otkrio - osim iz radoznalosti, nemam neke potrebe da tamo zalazim. Jednom sam napravio i skretanje preko Dokmira, pa preko Brankovine do Valjeva. Priroda tamo je fascinantna, posebno u okolini manastira Dokmir. Vožnja do Valjeva značajno se skraćuje autoputem (ukoliko se ne smoriš dok dođeš do autoputa), ali je dozlaboga dosadna. Ostaje i onaj najsmorniji deo od Lajkovca do Valjeva, ali će se to popraviti završetkom nove saobraćajnice.

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment

Moja porodica je iz Dokmira, stvarno je divan kraj - posebno taj potez Dokmir - Brankovina.

 

Ne bih se jos usudila kolima do nase kuce jer je tucanik i krivudavo, ali ostavila bih dole kod silosa ili ispred zadruge:ss1:

 

Sad kad sam se okurazila sutra idem kovacica - idvor - ono selo s rodama a nije Baranda (mislim Taras nisam sigurna).

 

Drugi put cemo o mukama parkiranja (sad je kretanje na uzbrdici palo u drugi plan a parkiranje se povampirilo:)), htela sam da kazem da mozda necu biti najbolji vozac ali cu sigurno mnogo voleti da vozim.

 

deo oko manastira koji pominje Ros:

 

5A202A62-E5C6-464E-B9D9-778ECEF22A5C.jpeg

Edited by angelada
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

 

 

9 minutes ago, angelada said:

Sad kad sam se okurazila sutra idem kovacica - idvor - ono selo s rodama a nije Baranda (mislim Taras nisam sigurna).

 

Napravili smo cudoviste™ :D 

 

Samo napred... imas temu na putovanjima o Srbiji, pa kaci slike i utiske. I vozi sto vise, pre ces steci iskustvo i bice ti lakse i parkiranje i uzbrdo i krivine i ludaci na autoputu :D

 

Koliko si brzo isla na autoputu? Koliko ti trosi auto?

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...