Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

6 hours ago, desboj said:

Rabite li neku pomoć na putu pretplatu?

 

Do sad sam koristio AMSS ali me šure pokolebao kupivši Vozzi uz objašnjenje da je povoljniji tj da se dobije mnogo više usluge za malo više para. Glavni adut mu je bio to što se pretplata vezuje za vozača a ne za auto, pa je njemu koji u opticaju uvek ima nekoliko to i te kako znači.

I ja AMSS Super paket ali sam nekako propustila da obnovim za 2021 i sad čekam kraj godine da vidim gde ću uzeti. Inače ludim jer me zovu na mob razni i nude tu uslugu, kad pitam otkud im moj broj bude hehe tuc-muc. Nisam mts korisnik pa ne znam ko im dao broj, al baš iritira. 

Link to comment

Imate Touch up lak za ublazavanje tih manjih a cesto i vecih ostecenja karoserije, milion nijansi, za svaki auto. Treba da ima svuda da se kupi, vidjao sam i u prodavnicama auto delova, kod nas je tipa 690 dindzi. Mnogo dobra stvar.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment

Hteo da kupim komplet zimske gume+felne, sve 17" za 3008-cu, ne mogu da zatvorim iole pristojnu konstrukciju (da ne uzimam polovne felne sa otpada i gume DOT 2017) bez soma evra, tako da ćemo felne preskočiti ovaj put.

Link to comment
25 minutes ago, Ayatollah said:

Hteo da kupim komplet zimske gume+felne, sve 17" za 3008-cu, ne mogu da zatvorim iole pristojnu konstrukciju (da ne uzimam polovne felne sa otpada i gume DOT 2017) bez soma evra, tako da ćemo felne preskočiti ovaj put.

Kako sluzi avto? Daj krug.

Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

za fordaru je malo samo amss, uzmi ti i ovu vozzi

 

:fantom:

Gledam ponudu, nije mi nešto, za iste pare ko AMSS nudi šlep samo do 40 km recimo. Nije da nama Fordu treba, al eto, polupa se o nas tu i tamo neka službIna škoda oktavija pa moramo kod doktora da nam stavi hanzaplast.

Link to comment
On 18.10.2021. at 22:39, angelada said:

Ima hill stop ali pise u knjizici da je malo rizican pa ga nisam probala. Imam ovde kod mene jednu praznu uzbrdicu pa cu da vidim.

 

pa vozila sam i u cetvrtoj do panceva:) Nije cak da se nesto plasim, vec me sve put nanosi po gradu. Kad je u trecoj on nece da prica, u drugoj se buni:) iskreno me nervira sto sam u nekoj haoticnoj fazi na poslu a sve isplaniram sad cu ja za vikend u - Titel:) tek ono vozim mamu u Lidl na kraju jer sam preumorna. 

Pa nemaš šta da probaš kod hill holdera, on je kod renault-a po defaultu uvek u funkciji. Jednostavno, kad pustiš kočnicu, kompjuter drži još par sekundi kočnicu, dovoljno vremena da ti daš gas i pustiš kvačilo. I uvek je u funkciji, nizbrdo, uzbrdo, primetićeš da svaki put kad pustiš kočnicu na nagibu treba 1-2 sekunde da auto počne da se kreće.

  • Hvala 1
Link to comment
On 21.10.2021. at 18:26, lord_s said:

Primetio sam malo ulubljenje, bas jedva vidljivo na haubi, i to samo zato sto sam oprao auto i parkirao ispod drveta pa se svetlost prelamala izmedju lisca bas na haubu - da li da panicim? Dva meseca auto, vec sam izgreban, udaren u zadnji branik, i sad ovo.
Edit - nije farba ostecena, nije izgrebano mesto, jedva opipljivo kada se predje prstom, ali je primetno

E vidi, nemoj uopšte da se uzbudjuješ oko tih sitnih udaraca(osim ako nije skinuta farba skroz do lima, onda nečim zafarbaj). Ovde je recimo to potpuno normalno, da ti nov auto posle 7 dana već bude izgreban po braniku, po vratima jer razne budale koje se parkiraju idu unazad ili napred sve dok ne čuju da su udarili u drugo auto, i otvaraju vrata na parkingu dok ista ne udare u drugi auto.:laugh: Tako da je to normalno "vatreno krštenje". Ovde bukvalno nema auta koji nije tako izbubecan, i niko se ne obazire na to.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Pa nemaš šta da probaš kod hill holdera, on je kod renault-a po defaultu uvek u funkciji. Jednostavno, kad pustiš kočnicu, kompjuter drži još par sekundi kočnicu, dovoljno vremena da ti daš gas i pustiš kvačilo. I uvek je u funkciji, nizbrdo, uzbrdo, primetićeš da svaki put kad pustiš kočnicu na nagibu treba 1-2 sekunde da auto počne da se kreće.

Ukapirala sam bukvalno tako - pustila sam kocnicu i brojala - dve sekunde drzi.

 

ja mislila to treba neko dugme da se stiska - tek ono lako a vrlo korisno, sta vise - odusevljena sam, jutros sam samo jednom malkice krenula unazad a bas sam namerno isla po uzbrdicama. 
 

patosnice - EPOPEJA - nigde nema na stanju ovih bas za klio, nasla na nekom online shopu iz novog sada, jos mi nisu potvrdili porudzbinu. Meni ne smeta na vozackom mestu, jer je dole neka podloga koja se lako cisti, ali mi smeta generalno, zelim svoje patosnice:)

 

Danas usla u DM i hocu ja da budem pravi vozac sa onim tvrdim bombonama u metalnoj kutiji, vlaznim maramicama itd… od svega samo vlazne maramice mogu da stanu u onu kasetu, a ono gde drugi ljudi drze bombone i zvake je bas malo, tako da nista od metalne kutije s mentol bombonama. Nije bas ni da ih jedem ali eto - htele mi se tvrde bombone. 

mirisljavi element sam stavila u prostor za casu, posto mi smeta ispod retrovizora. Uzgred - ne kupujte yankee candle mirisljavi element - nije nesto za te pare (docim su svece vrlo lepe). 

 

 

Edited by angelada
  • +1 1
Link to comment

@angelada ja bukvalno osećam s tobom tvoju euforiju i sreću, samo piši :heart:

Inače u vratima držim kutiju orbit žvaka za sebe i kutiju cedevita bombonica za decu. 

Imaš li konzolu između prednjih sedišta, u naslonu za ruke? 

  • Wub 1
Link to comment

Ja sam prvi put od kad je tata umro iskreno srecna. Da mi je neko rekao da cu ovoliko da zavolim voznju a jos vise auto - eto lepo mi ne bih verovala, mene ne da to nije zanimalo,

ma ni u snu - isla sam autobusom, peske, taksijem, vozom, avionom, bajsom - i mislila da je auto jedna velika muka (sto i dalje zapravo mislim hahahhaha)

 

imam neki mali prostor izmedju prednjih sedista ali nemam naslon (mora da se dokupi). Tu idu redom dva mesta za case i onda jedno cetvrtasto koritance tipa 8 x 8 cm u najboljem slucaju, u koje nista ne moze da stane. 
 

A glupo mi da drzim bombone u kaseti sto znaci da moram da nadjem malu limenu kutiju za bombone. 

  • +1 4
Link to comment
15 hours ago, Ayatollah said:

Hteo da kupim komplet zimske gume+felne, sve 17" za 3008-cu, ne mogu da zatvorim iole pristojnu konstrukciju (da ne uzimam polovne felne sa otpada i gume DOT 2017) bez soma evra, tako da ćemo felne preskočiti ovaj put.

Šta fali polovnoj čeličnoj felni, pa neka je i sa otpada? Kupio sam takve za 20-30 evra komad pre x godina i ništa im ne fali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...