Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Oprala kisa za sad, kao lutka je (salim se, nije nesto ni strokav, vec mi tata policajac uvrteo davnih dana crvica “bolje da je malo prljav”)

 

Sta mislite - do kad li mogu po ovom lepom vremenu da peglam sa novcijatim letnjim gumama? Upala u neki haos na poslu, ne mogu da stignem u radnom vremenu, a vikendom nema termina - sigurno necu uspeti jos deset dana do dve nedelje. 

Link to comment

Da da, ne bih rizikovala, vec da se provucem jos malo dok je lepo vreme - bukvalno svi menjaju te gume, lakse dobiti nemacko drzavljanstvo nego termin za zamenu (osim radnim danom kad ja ne mogu). 

Link to comment

Kažu da je neka prelomna tačka 7c. Ispod toga bi trebalo zimske: "Letnje gume, na temperaturi nižoj od sedam stepeni, gube svoju najvažniju karakteristiku - dobro prijanjanje na asfalt, a njihov zaustavni put prilikom kočenja je i do dva puta duži od propisanog traga koji ostavljaju zimski pneumatici"

 

Nisam neki stručnjak za ovo ali poštujem preporučeno.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Pa to je neka zdrava logika, svako može da uzme parče gume i greje ga i vidi šta se dešava, i potom stavi u frižider i takođe vidi kako reaguje materijal.

 

Oni koji prate automoto sport dobro znaju koliko svaki stepen utiče na ponašanje pneumatika i koliko je to bitno u samom sportu, barem u motogp koji pratim, F1 ne pratim, to je sport za decu bogatih roditelja. :D

 

Link to comment
4 hours ago, angelada said:

Da da, ne bih rizikovala, vec da se provucem jos malo dok je lepo vreme - bukvalno svi menjaju te gume, lakse dobiti nemacko drzavljanstvo nego termin za zamenu (osim radnim danom kad ja ne mogu). 

Provozaj se, ima vulkanizera i van Beograda. 

Link to comment

Nemam para ahahaha a i vec sam kupila zimske samo nikako da ih stavim.

 

Nego - jutros sam prosla kroz zuto - a nije bas bila situacija da cu ugroziti saobracaj pa da moram. To se desilo na zelenjaku, dok sam kalkulisala u koju traku da udjem posle semafora da bih isla u tunel i eto ti ga zuto. 
 

idem da gledam je l ima neki sajt gde se nalaze kamere.

 

bas mi krivo jer sam kao i svaki pocetnik oprezna, ali eto ti ga. 
 

a ovako sve bolje vozim, krecem na uzbrdici, ne gledam vise u menjac, mislim - iskusnima je to verovatno smesno, al “starijim prvorotkama” kao meni to su bile muke tantalove - samo da mi krene na uzbrdici kad su nacickani iza mene, mrtvacki me znoj oblivao, ali to sad ide sve bolje i bolje. Ne koristim rucnu, i nek bog automobilizma pozivi stop hill. 
 

Sledece sto bih volela da naucim lepo: paralelno parkiranje i parkiranje u zatvorenoj garazi (tipa trzni centar). Za sad parkiram upravno u rikverc i to manje vise dobro uradim - nije bas savrseno paralelno svaki put ali ne zauzimam po dva mesta, i oko mene moze da se normalno udje i izadje, ne mora ovaj s desne da se uvlaci kao spageta. Kruzni tok gledam skoro uvek da prodjem, na Slaviji sam bila samo jednom, al cu za ovaj drzavni praznik da pokupim nekog da provezbamo Slaviju (tj da mi cuva strah i da cuti:))

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, angelada said:

jutros sam prosla kroz zuto

 

1 hour ago, angelada said:

To se desilo na zelenjaku

Na kome i oko koga ima kamera тушта i тма...

Nista, sta je tu je, i to je za ljude vozace, ode dozvola, doduse mozda bolje i da to odradis sada na pocetku :cry:...

1 hour ago, angelada said:

Sledece sto bih volela da naucim lepo: paralelno parkiranje i parkiranje...

Imaces vremena, uzmes 3 stolice, pa polako, po kuci, taman dok ti traje zabrana... 

:fantom:

  • Tužno 1
Link to comment

Sta da vam kazem osim da sam vec zvala advokata (kumu doduse) i ona me je sad ubedila da cak i da nesto bude - prekrsajni sudija moze da oprosti:ss1: 

 

Ali kao sto rekosmo i to je za ljude.

 

uzgred “jura se fura” (neko mi je stavljao link) tako i objasnjava parkiranje - prvo stavi neke bebi tricikle u kuci pa onda konkretno na ulici. Sve njegove epizode mi se svidjaju, to je u okviru nekog hrvatskog auto jutjub kanala, sve mu je “djecija igra”

 

edit izgleda da nema kamere tj makar je nije bilo u aprilu 2021

D6164C1C-CF85-486C-A0D2-3822ADDE9562.jpeg

Edited by angelada
Link to comment

Meni je to nase zuto prilicno glupo, ali da ne tupim sad.

 

@angelada Ako hoces da vezbas na kruznom toku, preporucila bih ti Bogosloviju pre Slavije, kako je nekada radio moj instruktor (dobro, to je bilo i usput posto smo bili na Karaburmi), jer bih rekla da je to mozda ozbiljniji kruzni tok u smislu terena. Slavija je dosta sira i meni i tad kao pocetniku bila laksa. E sad, moram priznati da nemam pojma kako sada izgleda Slavija, pa mozda ovo moje sve pada u vodu :D A ne znam ni da li su budzili nesto na Bogosloviji? Zvucim malo kao Starac Foco ali nisam u toku vec godinama, svaki put kada sam u Beogradu zabezeknem se promenama.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nije baš jednostavno "vežbati" u kružnom toku, jer dosta vozača ne zna pravila u kružnom toku, pa može da ima neprijatnosti i ako rad sve po propisima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...