Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts




To je, otprilike, ono sto zovem/smatram bontonom...
D-Fens i Falling Down ne znam sta su/sta je - izvini...


... Falling down je jedan od top 10 filmova koje moras pogledati u zivotu, bukvalno.

Cak nije ni offtopic, pocetak filma..Krece lik na posao i zaglavi se u guzvi... :D
Link to comment
7 hours ago, jms_uk said:

Mada, mislim da je pomoglo upravo to sto sam promenio stranu kao svez vozac, pa mi nije tesko palo.

:D

On 15.6.2013. at 10:41, apostata said:

http://ic.pics.livejournal.com/denis_balin/14947129/3321949/3321949_original.jpgŠtokholm 3. septembar 1967.Jutro onog dana (Dagen H) kada su u Švedskoj prešli sa vožnje lijevom na vožnju desnom stranom.

 

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Cak nije ni offtopic, pocetak filma..Krece lik na posao i zaglavi se u guzvi... :D

Da se pogleda, nema druge :) 

  • +1 1
Link to comment

Gledao sam neku teportazu o Svedskoj ‘68 - nisam ja tako :lol:

Jedino sto mi je bilo neobicno, kad sam prvi put vozio u BG posle tri godine od odlaska, je sto mi je leva ruka mahinalno isla ka menjacu (i udarala u vrata).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

 

Levom stranom i ovako i onako, izdrzavalo se, doduse k'o na iglama, ali volan sa desne strane tamo gde se vozi desnom... :isuse: 

Ovo me uvek zanimalo, kako je to moguće voziti bezbedno?

 

AKo imaš suvozača, pa da ti suflira još i nekako, ali kako pretičeš tada, kako skrećeš? Mislim, sve je izvodljivo, ali, jel' ima neki trikova za to da bude bezbednije?

Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

Ovo me uvek zanimalo, kako je to moguće voziti bezbedno?

 

AKo imaš suvozača, pa da ti suflira još i nekako, ali kako pretičeš tada, kako skrećeš? Mislim, sve je izvodljivo, ali, jel' ima neki trikova za to da bude bezbednije?

Ma ima, kada se savlada, skonta, ide to nekako: kod preticanja nema 'lepljenja', moras da se izmaknes, stvoris sebi koliko-toliko pregled, vidno polje da ne moras klasicno da izvirujes, vrebas, taj rad...

Ali, sve u svemu mucenje, psihicki napor...

Drugar/kolega je svojevremeno dugo drzao u garazi jednog Bg hotela Rovera da mu se nadje, onu bombonutm 3,500 ccm, pa jos 8 cilindara, auto je bio slobodan za koriscenje, ali - daleko mu lepa kuca... :D 

Rover-3500.jpg

 

Opet, sa onim zabarskim kamionima, a bilo ih je kod nas poprilicno, OM, Alfa, Lancia..., islo je lakse, verovatno zato sto se sedelo visoko i sto se ipak pokazala tacnom njihova tvrdnja/razlog da volan smeste sa desne strane jer se tako, narocito na uskim, planinskim putevima lakse, bolje prati ivica puta...

Edited by namenski
Link to comment
On 12.11.2021. at 0:41, levi said:

 

 

 

mislim da bih dobio epi napad posle jednog dana vožnje kontra stranom

 

-1

 

Meni trebalo 5 minuta da se naviknem u vožnji, i par puta da sednem na pravu stranu, mahinalno sednem na levu kad ulazim u auto. Veći stres je voziti se kao suvozač sedeći na levoj strani.

Link to comment




Nas je drugar jednom vozio u Novi Sad na koncert, prvi put da nas je vozio. Znamo da se ne komentariše vožnja, ali znamo da se prima i krenemo da ga ložimo da sporo vozi. I lik se naljuti i krene do vozi kao lud, u jednoj krivini mu desna strana sišla sa asfalta...prešli smo Dunav sa jedno 140-150 na sat. Trebao nam je prevoz i nazad tako da nas je vratio ali sam mu rekao sad si me vozio i nikad više. 


Reklo bi se da ste dobili što ste tražili. [emoji477]
Link to comment

Sta sve necu otkriti - meni ovo kao Put u srediste Zemlje

 

Vozim ja tako jutros i dospevam na djilasov most (nisam nikad isla svojim kolima) tek neki potuljeni zvuk - kao da mi neko svira - ja u retrovizore - nema nigde nikog.

 

Ja promenim traku - opet sviranje - ma reko ovo je nesto vetar plus most da bih sad procitala da ima nekakve senzore koji izvode taj zvuk da ne bi zaspao dok vozis. 
 

inace je auto kad sam jutros usla doneo ocenu mojih sposobnosti:mellow: posle uobicajenog “Zdravo ta i ta” na ekranu mi je davao ocene iz ekoloske voznje, iz promene stepena prenosa… dobila sam devetku iz ekoloske voznje, za ostalo me malo “izgrdio” ali i dao savete kako da se to poboljsa. 
 

Ovo nije pisalo u knjizici da ce auto da mi obavlja evaluaciju:unsure:

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
49 minutes ago, angelada said:

Sta sve necu otkriti - meni ovo kao Put u srediste Zemlje

 

Vozim ja tako jutros i dospevam na djilasov most (nisam nikad isla svojim kolima) tek neki potuljeni zvuk - kao da mi neko svira - ja u retrovizore - nema nigde nikog.

 

Ja promenim traku - opet sviranje - ma reko ovo je nesto vetar plus most da bih sad procitala da ima nekakve senzore koji izvode taj zvuk da ne bi zaspao dok vozis. 
 

inace je auto kad sam jutros usla doneo ocenu mojih sposobnosti:mellow: posle uobicajenog “Zdravo ta i ta” na ekranu mi je davao ocene iz ekoloske voznje, iz promene stepena prenosa… dobila sam devetku iz ekoloske voznje, za ostalo me malo “izgrdio” ali i dao savete kako da se to poboljsa. 
 

Ovo nije pisalo u knjizici da ce auto da mi obavlja evaluaciju:unsure:

a možda su ti jednostavno zviždale trake na kolovozu kada prelaziš preko njih?
Jer na tom putu je takav premaz namerno napravljen da se čuje kada prelaziš preko trake

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...