Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ali koliko smara sto naplacuju vise za SUV, ma koliki bio. ima sto puta vise posla na superb lubenicarki nego na mom asx, ali to manje kosta

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Koliko sam video veća cena važi i za karavane. Meni su dok sam imao karavana naplaćivali više. 

Link to comment

Pre 2-3 nedelje, posle onih kiša sa saharskim peskom, jurio negde da odradim spolja i iznutra na Nbg, obično to odradim povremeno u Merkatoru ali danima gužva takva da kažu momci ne mogu da garantuje da bi bio do kraja dana gotov, probam u Delti i daju mi 2h rok što mi bilo ok, tako da može se i tamo probati, deluju mi ok. Basic pranje iznutra i spolja za mali SUV bilo 1600 (naravno cene variraju prema kategoriji vozila).

Link to comment
Posted (edited)

Niko od njih ne moze oprati kao vlasnik sto opere, pricam za unutra, spolja ionako nije bitno, to se isprlja za jedan dan.

Pogotovo ako nisu pazljivi mogu da ti sjebu nesto, npr one zice u zadnjem staklu, ili tako neke sitnice.

Kako se niko nije pojavio da ponudi mesto za pranje unutrasnjosti, tipa zakupis sat vremena za 500-1000 dinara, i sam peres/cistis, oni ti omoguce usisivac i neka standardno dobra sredstva za pranje, a moze i sam da doneses svoja ako neces njihova.

Kapiram da bi pokidali od prometa, jer ima dosta ljudi koji nemaju mogucnosti, citaj zive u stanovima, ili cak u kuci ali moraju da se akaju na trotoaru ili na suncu, a vole svojerucno da ociste auto iznutra.

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Drknula me neka zena u Korsi pre par dana i napisali evropski izvestaj, priznala krivicu, cekao da vidim sta kaze Generali osiguranje i debili mi bez najave uplatili nepunih 25 hiljada dinara za ovo, na osnovu procene njihovog procenitelja koji je bio i pogledao auto 2 minuta.

 

IMG-20240507-WA0000.thumb.jpg.8be5f2848697606dfe237d4aaf3db16e.jpg

 

U pitanju je Astra K, dva elementa lepo ocesana i sjebana plus felna ogrebana plus ne znam jos jel sve ok na trapu dole, to ni po starim cenama nije moglo da se resi u 210e a ne po novim divljackim.

 

Kako da im se najlakse nacestitam mile nove godine, zna li neko? Jel treba da cimam advokata, idem u ovlasceni servis ili sta?

Edited by Zli Gli
Link to comment
9 hours ago, Zli Gli said:

Drknula me neka zena u Korsi pre par dana i napisali evropski izvestaj, priznala krivicu, cekao da vidim sta kaze Generali osiguranje i debili mi bez najave uplatili nepunih 25 hiljada dinara za ovo, na osnovu procene njihovog procenitelja koji je bio i pogledao auto 2 minuta.

 

IMG-20240507-WA0000.thumb.jpg.8be5f2848697606dfe237d4aaf3db16e.jpg

 

U pitanju je Astra K, dva elementa lepo ocesana i sjebana plus felna ogrebana plus ne znam jos jel sve ok na trapu dole, to ni po starim cenama nije moglo da se resi u 210e a ne po novim divljackim.

 

Kako da im se najlakse nacestitam mile nove godine, zna li neko? Jel treba da cimam advokata, idem u ovlasceni servis ili sta?

 

Mene kad je baba osajdarila u zemunu (vezbala voznju u rikverc brz gledanja), isao sam sa zapisnikom u njeno osiguranje pa u ovlasceni. Dalje su se oni medjusobno dogovarali. Imao sam srece na kraju jer je 200 000 valjda maks preko zapisnika a dobri ljudi iz amss-a su isplatili jos 30 soma preko.

 

Mozes da pokusas da ti u ovlascenom daju procenu stete pa s tim da se zalis u osiguranju, sta znam

Link to comment

Tako ce i biti, hteo sam da uzmem nesto malo preko realne stete cisto da imam lufta ako nadju nesto na trapu ali sad cu da probam da izvucem vise jer su govna a i procenitelj se ne javlja na telefon. Plus ta fora sa uplatom bez obavestenja o cifri nece da moze.

Link to comment

@Zli Gli mislim da je tih 25.000 akontacija. Slicno je bilo sa mojim necakom prosle godine. Prvo su mu uplatili isti, ili slican, iznos. Posle je dobio jos para na osnovu racuna iz servisa.

Kontaktiraj to osiguranje i proveri detalje.

Link to comment
15 hours ago, Zli Gli said:

Drknula me neka zena u Korsi pre par dana i napisali evropski izvestaj, priznala krivicu, cekao da vidim sta kaze Generali osiguranje i debili mi bez najave uplatili nepunih 25 hiljada dinara za ovo, na osnovu procene njihovog procenitelja koji je bio i pogledao auto 2 minuta.

 

IMG-20240507-WA0000.thumb.jpg.8be5f2848697606dfe237d4aaf3db16e.jpg

 

U pitanju je Astra K, dva elementa lepo ocesana i sjebana plus felna ogrebana plus ne znam jos jel sve ok na trapu dole, to ni po starim cenama nije moglo da se resi u 210e a ne po novim divljackim.

 

Kako da im se najlakse nacestitam mile nove godine, zna li neko? Jel treba da cimam advokata, idem u ovlasceni servis ili sta?

:naughty:

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment

Na eUpravi više ne nalazium opciju za zakazivanje termina za izdavanje nove vozačke dozvole, ima samo pasoš/LK. Za vozačku jedina opcija (ili ja ne nalazim alternativu) automatska izrada VD sa slanjem na adresu, ali moram da imam elektronski sertifikat, aplikaciju za elektronsko potpisivanje, itd... Čemu više služi ovaj portal ako bez tog certifikata ne može skoro ništa da se završi? 

Link to comment
37 minutes ago, x500 said:

@Zli Gli mislim da je tih 25.000 akontacija. Slicno je bilo sa mojim necakom prosle godine. Prvo su mu uplatili isti, ili slican, iznos. Posle je dobio jos para na osnovu racuna iz servisa.

Kontaktiraj to osiguranje i proveri detalje.

 

Ma kakvi, to im je kao to, ne znam samo kako misle da se sve resi u 210e cak i kod nekog najjeftinijeg amaterskog limara farbara a ne kod nekog koji zna

 

Screenshot_20240516_150847_SamsungNotes.thumb.jpg.4be773f9978c41fef4add0e355668aa6.jpg

Link to comment

Kako si se u zahtevu za naknadu štete izjasnio da ti se šteta isplati - po normativu osig. kuće ili po fakturi? Vrv je po prvoj opciji, sad kad popraviš zatražiš dopunu zapisnika da ti se po fakturi koju im dostaviš limaru isplati razlika.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...