Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ma ja sam vam pocetnica i to sramota cak i za standarde pocetnika ovako iskreno da priznam.

 

Ovo mi je prvi auto, pojma nemam ni o cemu ali volim ga:) do sad sam vozila samo bicikl. 

 

Jutros sam pisala salonu da mi se ne otvaraju zadnja desna vrata - oni mi odgovore - pa child lock. Ja jos uvek guglam i trazim u knjizici kako da ga iskljucim. 
 

ali, sto bi rekao Gete “sve je tesko dok ne postane lako”

  • +1 1
Link to comment

Child lock je obično mala polugica u samim vratima, kada gledaš iz profila...

20181206053059_Child-lock.jpg&w=700&q=90

Ovo što Rene kaže je drugo, auto lock, kada se postigne određena brzina, koji se isključuje ili otvaranjem prednjih vrata ili nekim dugmetom...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, angelada said:

Pa kao funkcija ni u kom slucaju ne zamenjuje oprez i sve tako neki legal line-ovi sa znakom upozorenja, bukvalno po dva na svakoj strani u onoj knjizici iz auta. 


Moram da proucim za vikend podrobno te inovativne funkcije, za sada samo koristim kameru za parkiranje (jer se automatski ukljucuje), a ovo ostalo sam se junacila “na suvo”, ko ono na faksu - pravi inzenjer mora da zna da crta rukom i tako to. 
 

evo ga tacan disklejmer:

 


 

 

 

 

 

A78B6675-D3FF-4A26-915F-E7EDDAAE4C82.jpeg

Ova funkcija radi ovako:

 

1. Staneš na uzbrdici (semafor, kolona).

2. Držiš nogu na kočnici, stisneš kvačilo, izbaciš iz brzine, pustiš kvačilo.

3. Otvara se semafor ili kolona kreće.

4. Pritisneš kvačilo, ubaciš u brzinu, sklanjaš nogu sa kočnice i primećuješ da auto ne kreće u rikverc. Dodaješ gasa dovoljno da bi krenula i lagano otpuštaš kvačilo i krećeš.

 

Dakle, ovo ti drži blokirane kočnice u tom kratkom periodu koliko ti treba da kreneš uzbrdo bez da ti auto krene nazad.

 

Isto to postižeš i ručnom kočnicom uz malo bolju koordinaciju pokreta.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Jbt, zašto, pobogu, zašto?

Klasicna "ne cenis dok ne izgubis" prica. Zeznuo sam se, da odvozam ovo sto vozim par godina pa uzimam ponovo automatik, nista drugo necu ni razmatrati.

Link to comment
10 hours ago, Tale said:

Ova funkcija radi ovako:

 

1. Staneš na uzbrdici (semafor, kolona).

2. Držiš nogu na kočnici, stisneš kvačilo, izbaciš iz brzine, pustiš kvačilo.

3. Otvara se semafor ili kolona kreće.

4. Pritisneš kvačilo, ubaciš u brzinu, sklanjaš nogu sa kočnice i primećuješ da auto ne kreće u rikverc. Dodaješ gasa dovoljno da bi krenula i lagano otpuštaš kvačilo i krećeš.

 

Dakle, ovo ti drži blokirane kočnice u tom kratkom periodu koliko ti treba da kreneš uzbrdo bez da ti auto krene nazad.

 

Isto to postižeš i ručnom kočnicom uz malo bolju koordinaciju pokreta.

Taman cu sabajle da vezbam kod Lesca tamo ima prazna uzbrdica na parkingu.

 

za sad  na uzbrdici krecem s rucnom ili “vagicom” ali kod vagice hoce unazad. 
 

Hvala:)

  • +1 1
Link to comment

Ok je kod vagice da krene malo unazad, to se svima desava nekad i nije strasno ali hill holder asistent je bas premocna stvar, nauci to da koristis.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Hocu hocu, znacilo bi mi to - ja naime stanujem na brdu a ulica mi je pre skijaska staza nego ulica. 

 

Child lock se rucno deaktivira, kao na onoj slici sto ste mi postavili - blagodarim. 
 

Imam epopeju sa patosnicama, ja sam kupila neke obicne koje se zarozavaju da bih otkrila da su mi potrebne nekakve patosnice bas za ovaj model jer ima dole neke izbocine na koje se namontiraju. I to parce gume kosta (plus minus) 4800:dry: dodje mi da isecem etison s terase, alo hajde kupicu, mada me ova “inicijalna ulaganja” upropastise a jos me cekaju zimske gume. 
 

 

 

 

 

 

Link to comment

Trazi po netu Rigum gumene patosnice, mislim da mozes proci jedno 1500din jeftinije. Ja uzimam vec 3 godine za ova kola sto uvozim, sa popustom me izlazi oko 2800 sa ovom karticom sto imam a regularno su mahom tu nesto oko 3300. Tipske su, dobijes sa sve tim rupicama.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...