Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

7 hours ago, namenski said:

 

 

I da se ima u vidu da ce muski vozaci u Srbiji - i ne samo u Srbiji - radije da priznaju da su losi u seksu nego u vozenju auta.

 

rece namenski i otkuca 4 strane sitno kucanog teksta o voznji :fantom:

Link to comment
21 minutes ago, angelada said:


:smiley_hail:

 

kaze mi kum “ajmo u subotu u Temisvar, ti da vozis do granice a ja da te savetujem” 

.

.

.

ne idemo u temisvar:hihi: 

 

Svakako treba da se proveri u kojim inostranim državama uopšte može da se vozi sa našom probnom dozvolom.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

rece namenski i otkuca 4 strane sitno kucanog teksta o voznji :fantom:

Aj sad ti o seksu: svako neka se drzi svog polja ekspertovanja...

 

BTW, uleces bez veze i potrebe, al' ajde...

  • Haha 2
Link to comment

Namenski, meni ovo o bontonu deluje pomalo kao utopija u Beogradu. Sve bi to trebalo da se podrazumeva ali u realnosti se osetis kao D-Fens iz "Falling Down". Moj suprug je posle nekoliko prvih prilika da bude vožen u Beogradu izjavio "da mu nije jasno zašto svi rade jedni protiv drugog" i mislim da je to bila jako dobra analiza. Saradnju bih tu i tamo iskusila kada bih bila u mom zardjalom golfu malo mlađem od mene, posle u tatinom (novom) Fordu već ne. Kada smo posle bili u Peruu i ja se plašila kako da predjem ulicu ili sedela kao na iglama kada bi jurili u kotlinama gde bi znak raspoznavanja da neko dolazi bio oslanjanje na trubu, on je poredio vožnju tamo i u Srbiji i zaključio da je i tamo haos, ali da vozači - sarađuju.

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, angelada said:


:smiley_hail:

 

kaze mi kum “ajmo u subotu u Temisvar, ti da vozis do granice a ja da te savetujem” 

.

.

.

ne idemo u temisvar:hihi: 

Ja bi ga odvezo do granice i ostavio da tamo deli savete.

Nas je drugar jednom vozio u Novi Sad na koncert, prvi put da nas je vozio. Znamo da se ne komentariše vožnja, ali znamo da se prima i krenemo da ga ložimo da sporo vozi. I lik se naljuti i krene do vozi kao lud, u jednoj krivini mu desna strana sišla sa asfalta...prešli smo Dunav sa jedno 140-150 na sat. Trebao nam je prevoz i nazad tako da nas je vratio ali sam mu rekao sad si me vozio i nikad više. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Namenski, meni ovo o bontonu deluje pomalo kao utopija u Beogradu. Sve bi to trebalo da se podrazumeva ali u realnosti se osetis kao D-Fens iz "Falling Down". Moj suprug je posle nekoliko prvih prilika da bude vožen u Beogradu izjavio "da mu nije jasno zašto svi rade jedni protiv drugog" i mislim da je to bila jako dobra analiza. Saradnju bih tu i tamo iskusila kada bih bila u mom zardjalom golfu malo mlađem od mene, posle u tatinom (novom) Fordu već ne. Kada smo posle bili u Peruu i ja se plašila kako da predjem ulicu ili sedela kao na iglama kada bi jurili u kotlinama gde bi znak raspoznavanja da neko dolazi bio oslanjanje na trubu, on je poredio vožnju tamo i u Srbiji i zaključio da je i tamo haos, ali da vozači - sarađuju.

Znam ja sve to, razumem i iskusavam na svojoj kozi limu i jesi donekle u pravu, ali - nema nam druge, kao uostalom u sve vise oblasti zivota, mislim na Srbiju...

U bezobrazluku i bahatosti se niti mozes niti hoces da takmicis, mada, da se ne lazemo, po nekad dam sebi oduska na likove bez vrata i cela visine prst do dva, ali - to nije resenje niti moze da bude...

Ovo je prica bez kraja: nekada, ne tako davno, bio je na snazi nepisani obicaj da u mimoilazenju na uzbrdici prednost ima onaj koji ide uzbrdo, bas kao sto ne pamtim da je u novije vreme vozac kamiona/slepera dao vozilu iza sebe znak migavcem da je put za preticanje slobodan...

To je, otprilike, ono sto zovem/smatram bontonom...

D-Fens i Falling Down ne znam sta su/sta je - izvini, :), ali saobracaj i ponasanje u saobracaju u Srbiji su samo slika stanja u drustvu, stanja koje se svodi na ja pa ja pa ja i niko drugi osim mene...

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, napadaj said:

 

Svakako treba da se proveri u kojim inostranim državama uopšte može da se vozi sa našom probnom dozvolom.

 

u rumuniji ne moze - ali njegova ideja je bila

ja do Vrsca uz savete, on od Vrsca

 

inace za probne mora bukvalno od zemlje do zemlje da se proveri, iz naseg zakona su izbacili da sad s probnom ne moze u inostranstvo, tako da zavisi od zemlje kroz koje idemo. Nisam do toga jos dobacila, mada je jedan od glavnih motiva ovog “kasnog cvetanja” bio da putujem po Evropi.

Edited by angelada
Link to comment
 
levom stranom? priznaje ti se duplo
 
mislim da bih dobio epi napad posle jednog dana vožnje kontra stranom

Iako sam naucio da vozim i prvu vozacku dobio u Beogradu, nedelju dana posle toga sam otisao za Afriku a odande u UK, tako da mi je najveci deo vozackog staza levom stranom :)

Mada, mislim da je pomoglo upravo to sto sam promenio stranu kao svez vozac, pa mi nije tesko palo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...