Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Većinu tih sitnih stvarki tipa dosipanje tečnosti, eventualno ako se javi lampica ulja, promjenu sijalice će uraditi i svaki iole ljubazan zaposleni na pumpi, a i gume doduvati ako imaju mašinu za to, mada će sve ovo i uraditi i neki fin šegrt vulkanizera. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, angelada said:

- ispostavilo se da nemam navigaciju iako sam duboko verovala da imam, tako da cu ipak povezati telefon - povezivala sam ga vec, ali slabo hvata BT vezu pa moram na kabl a onda me nervira kad visi onako kao na peteljci. Probacu ponovo. Nisam iskreno ni sigurna da preko BT mogu da povezem

ista sem poziva (koje moram da blokiram zbog probne dozvole) i muzike, ali videcu popodne. 


 

 

Pretpostavljam da je podržan Android Auto, pa možeš da koristiš Google Maps ili Waze navigaciju.

 

Moraš da povežeš telefon USB kablom sa automobilom da bi AA radio, ne može preko BT (postoji Android Auto Wireless, ali, da izviniš :), ne verujem da to tvoj auto podržava)

Edited by Velocipede
  • Hvala 1
Link to comment

Hm to s kablom me nervira ali dobro - kad mi zatreba navigacija - sta je tu je. 
 

naime ja slepo verujem u onu urbanu legendu po kojoj u ajfon mora samo njegov kabl inace ce neke strasne stvari da mu se dese, a kabl mi je vec u kriticnom stanju (izgrizla papagajka Angela) dok para za originalni nemam. Tako da ce sve to malo da saceka. 
 

@djeneralche poveliki su carevi ispali u Kompresoru, ja im danas napisala da nemam para i da mi nadju nesto pristupacno - i oni nasli. 

Link to comment

Кад подигнеш хаубу, приметићеш да су неки чепови жуте боје или да су симболи на њима жуте боје. Све што је под хаубом жуте боје је предвиђено за руковање од стране возача.

  • Hvala 1
Link to comment

Knjiga i ja smo najbolje drugarice, svako vece je citam (al stvarno), vec su na nekim stranama ostavili rumunski, onda sam nasla na netu pdf - i isto rumunski i to me smara pomalo - naime na rumunskom su ostavili glose (hajlajte?) gde je sazeto opisano ono o cemu raspredaju u sitna crevca a mozda cak i presitna. 
 

Pa onda ja sednem ujutro ili popodne i gledam sama, nacelno nisam glupa za te stvari vec je meni auto potpuna novina u zivotu - bukvalno me nikad pre nije zanimalo ni da ga imam niti vozim.

 

Dok me strpljivo trpe u Kompresoru i odgovaraju na mejlove - sve je super:)

Link to comment

A jel pise u tim knjizicama da je auto pre svega naprava koja treba da se vozi, kotrlja? :D

Evo, na primer, za sutra najavlju lep, suncan dan, suvo, bez kise, dakle sednes sama, auroputem, recimo ka Nisu, provezes se 2 - 3 petlje, vratis se u Bg, tako par sati...

Za svoju dusu, muzika, usput savladas placanje putarine :D, vozis svoju voznju... :fantom:

 

 

Edit: (is)pricas se sa autom, upoznajete se takoreci, malo se i sporeckate ako treba... :sleep:

Edited by namenski
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

+1 na namenskog

 

možda i najbolji savet, ako ti je niš daleko imaš kragujevac, paraćin, kruševac, do čačka je interesantno isto, a tek surdulica…

 

na sever je dosadno prilično

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1 na namenskog

 

možda i najbolji savet, ako ti je niš daleko imaš kragujevac, paraćin, kruševac, do čačka je interesantno isto, a tek surdulica…

 

na sever je dosadno prilično

:dry:

  • Tužno 1
Link to comment

Jao sad kad citam stvarno izgleda kao da sedim u kolima i ne vozim a nije bas tako - vozim rano ujutro sat do dva, a ovih dana radim ponovo od kuce pa mogu popodne da sedim i cackam:) trebalo je malo da kontekstualizujem stvari. 
 

Da se oslobodim po Beogradu i okolini (okolina = juzni banat), pa cu lako dalje - ja ipak posedujem probnu dozvolu tek mesec i nesto, ima tu i nesigurnosti i kilavosti i gasenja na uzbrdici i parkiranja preko dva mesta i svacega, ali stvarno se trudim da redovno vozim i da vezbam po parkinzima. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Provozam se i auto putem - obicno se ukljucim dole kod plavog mosta, tu mi najlakse, ali nisam isla dalje od Bezanije. 
 

Malkice me strah samu ka Nisu ili sta znam - a okolina ne deli moj entuzijazam ka vozikanju od pola sedam do pola devet. 
 

Ali bice i to - pre mesec dana nisam smela ni do Lidla jer nisam znala da se parkiram, a sad Lidl i ja najbolji prijatelji. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mani takozvane (srpske) magistralne i lokalne puteve, Rudnike, Topole, drzi se autoputa za sada: nije vreme, godisnje doba za preterano eksperimentisanje.

Opalo lisce koje se nakupilo, vlazno, traktori sa sve blatom koje nanesu na put i koje je opasnije od leda, lokalni poznavaocitm puta, fela od koje opasnije nema: autoput je prava stvar: samo ti i auto, nije pos'o autoput koji prolazi kroz grad...

Pos'o je pravac, tvoja traka, ti i auto, ima vremena za skitnju lokalnim putevima.... :fantom:

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...